News Portal

 • ठूलो रकम लिएर विद्यार्थी पास गराउने धन्दा चलाउने त्रिविका ४ कर्मचारीविरुद्ध मुद्दा दायर

  भक्तपुर, २३ मङ्सिर
  ७१२ पटक
  भक्तपुर, २३ मङ्सिर

  अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले त्रिभुवन विश्वविद्यालयको परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयका लेखा अधिकृतसहित ४ जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दायर गरेको छ ।

  परीक्षार्थीहरुसँग रकम लिइ उत्तर पुस्तिका साटफेर गरेर उत्तिर्ण गराएको अभियोगमा परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय (पनिका) बल्खुका लेखा अधिकृत कमलप्रसाद दाहालसहित ४ जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दायर भएको हो ।

  परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय बल्खुका लेखा अधिकृत कमलप्रसाद दाहालसहित परीक्षार्थीहरुबाट रकम लिएर परीक्षामा उत्तिर्ण गराएको भन्ने विषयमा परेको उजुरीमाथिको छानबिनपछि अख्तियारले ४ जनाविरुद्ध विशेष अदालतमा मुद्दा दायर गरेको हो ।

  अख्तियारले गरेको छानबिनका क्रममा लेखा अधिकृत दाहालले त्रियुगा जनता क्याम्पसको गाइघाटका प्रशासन सहायक पदमा कार्यरत तेजनारायण चौधरी, सोही क्याम्पसका परीक्षार्थी जानुका आलेमगर र बरुवा क्याम्पस गाईघाटका हिरा कुटवालसँगको मिलेमतोमा विद्यार्थीहरुसँग रकम लिएर उत्तर पुस्तिका साटफेर गरेको भेटिएको हो ।

  अख्तियारका अनुसार त्रियुगा जनता क्याम्पसको गाइघाटका प्रशासन सहायक पदमा कार्यरत चौधरीले आफू कार्यरत काम्पसकै परीक्षार्थी जानुका र बरुवा क्याम्पसकी परीक्षार्थी हिरालाई परीक्षा केन्द्र बाहिर अर्को उत्तर पुस्तिकामा उत्तर लेख्न लगाइ लेखा अधिकृत दाहालमार्फत बाहिर उत्तर लेखिएको उत्तर पुस्तिका साटफेर गर्न लगाएका थिए ।

  अख्तियारले परीक्षार्थीसँग रकम लिएर प्रश्नपत्र साटफेर गर्ने पनिकाका लेखा अधिकृत दाहाल र त्रियुगा जनता क्याम्पसको गाइघाटका प्रशासन सहायक चौधरीविरुद्ध जनही ५ हजार रुपैयाँ जरिवाना र १ वर्ष कैद सजायको मागदाबी गरेको छ । त्रियुगा जनता क्याम्पसको गाइघाटका प्रशासन सहायक चौधरीविरुद्ध मतियार बनेको अभियोगमा थप ६ महिना कैद सजाय मागदाबी गरिएको छ ।

  यस्तै, पैसा दिएर आफ्नो उत्तर पुस्तिका साटफेर गर्न लगाउन परीक्षार्थीद्वय जानुका र हिराविरुद्ध भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा १३ बमोजिम २ हजार ५ रुपैयाँ जरिवाना र ६ वर्षसम्म कैद सजाय मागदाबी गरिएको अख्तियारले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...

  सिडिओ छोडेर भक्तपुरको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा भट्टराई

  निजामती सेवाका उपसचिव बसन्त भट्टराई सिडिओ छोडेर स्थानीय सरकारको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा सरुवा भएका छन्...

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...