News Portal

 • सिंहदरवारमा प्रदेशका सामाजिक विकाश मन्त्री सहितको बैठक सकियो : एसईई नरोकिने

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर, ३ चैत
  ५७७२ पटक
  भक्तपुर, ३ चैत

  माध्यमिक शिक्षा परीक्षा(एसईई) संचालन गर्न सातै प्रदेश सरकारले ‘ग्रिन सिग्नल’ दिएका छन् । प्रदेश सरकारका सामाजिक विकास मन्त्रीहरु एसईई परीक्षाको विषयमा एकमत देखिएका हुन् ।

  सोमबार सिंहदरवार स्थित शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका मन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलको अध्यक्षतामा बसेको बैठकमा प्रदेश सरकारका मन्त्रीहरुले एसईई परीक्षा रोक्नु आवश्यक नरहेको निष्कर्ष निकाले । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) ले विश्वव्यापी महामारीको रुप लिएको अवस्थामा बिहीवार देखि शुरु हुने एसईई परीक्षाको विषयमा बैठकमा छलफल भएको थियो ।

  नेपालमा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को कुनै प्रभाव नपरेकोले बिहीवार देखि शुरु हुने परीक्षा रोक्नुपर्ने अवस्था नरहेको बैठकले निष्कर्ष निकालेको हो । परीक्षाको सम्पूर्ण तयारी पूरा भैसकेको भन्दै प्रदेशका सामाजिक विकाश मन्त्रीहरुले कोरोना भाइरसको जांच पछि परीक्षा केन्द्रमा प्रवेशको बातावरण मिलाइने बताए । एसईई परीक्षालाई कोरोनासंग जोडेर आतंकित हुनुपर्ने अवस्था नभएको संदेश विद्यार्थी र अभिभावकलाई दिनुपर्नेमा समेत सहभागीहरुले जोड दिएका थिए । विद्यार्थी र अभिभावक आश्वस्त नबने परीक्षा लिनुको अर्थ नहुने भन्दै बैठकमा सरकारले सरोकारवालामा सचेतना फैलाउनु पर्ने आवश्यकता समेत औल्याइएको एक सहभागीले भक्तपुर पोस्टसंग भने ।

  बैठकमा परीक्षालाई मर्यादित र व्यवस्थित बनाउने विषयमा गरिएका तयारीबारे जानकारी आदानप्रदान समेत गरिएको बताइएको छ ।

  उक्त बैठकमा जिल्लामा संघ र प्रदेशले संयुक्त रुपमा एकीकृत सामाजिक बिकासका कार्यालयहरु संचालन गर्ने विषयमा मन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले प्रस्ताव गरेका थिए । शिक्षा विकाश, विज्ञान प्रविधि, खेलकुद, महिला विकाश लगायतका कार्यालय संयुक्त बनाउन उनले प्रस्ताव गरे । मन्त्री पोखरेलको प्रस्तावमा प्रदेशका सामाजिक विकाश मन्त्रीहरुले आफूहरुले प्रदेश मन्त्रीपरिषदमा यस विषयमा छलफल गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका थिए । त्यसैगरी उक्त बैठकमा नयाँ आर्थिक वर्षका लागि आवस्यक बजेट र नीति तथा कार्यक्रमका बारेमा समेत छलफल भएको मन्त्रालय श्रोतले भक्तपुर पोस्टलाई बताएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...