News Portal

 • पूर्व शिक्षामन्त्री चित्रलेखामाथि यौनहिँसा संग जोडिएको गम्भीर आरोप

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ५ चैत
  १४६२ पटक
  भक्तपुर, ५ चैत

  पूर्व शिक्षामन्त्रीसमेत रहेकी सांसद एवं नेपाली कांग्रेस नेत्री चित्रलेखा यादवमाथि गम्भीर आरोप लागेको छ । आफ्नी बुहारीलाई आफ्नै पतिले यौनहिंसा गर्दा समेत नरोकेको उल्टै उकासेको उनीमाथि गम्भीर आरोप लागेको हो ।

  नेपाली काँग्रेसमा शेरबहादुर देउवा निकट नेत्री यादव पूर्व उपसभामुख समेत हुन् । भद्र र शालीन व्यक्तित्व भएकी देखिने उनलाई यस्तो गम्भीर आरोप अरु कसैले नभएर उनकै बुहारी स्वयम्ले लगाएकी हुन् ।

  चित्रलेखाकी बुहारी रानी यादवले सामाजिक संजालमार्फत यो खुलासा गरेकी छन् कि उनी ससुरा डा श्रीकृष्ण यादवको यौन हिँसामा परेकी छन् तर त्यो थाहाँ पाएर पनि चित्रलेखा र उनका परिवारले उनीमाथि न्याय दिएनन । उनले यौन हिँसाको आरोप लगाएकी ससुरा डा श्रीकृष्ण यादवको पहिचान चित्रलेखाको श्रीमान् सम्ममा सिमित छैन । उनी अंग्रेजीका पिएचडी हुन् भने संबैधानिक आयोगको रुपमा रहेको लोक सेवा आयोगका पूर्व सदस्य समेत हुन् ।

  चित्रलेखा र डा श्रीकृष्ण यादवका एक्लो छोराको रानी श्रीमती हुन् । चित्रलेखाले देउवा नेतृत्वको सरकारमा आफू शिक्षा मन्त्री रहँदा बडो तामझामले छोराको बिहे गरी रानीलाई बुहारीको रुपमा भित्राएकी थिइन् । हामीले त्यसबखत चित्रलेखाले शक्तिको दुरुपयोग गर्दै सानोठिमीस्थित तत्कालिन उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषदका गाडीहरु बिहेमा प्रयोग गरेको समाचार समेत प्रकाशित गरेका थियौं ।

  रानीका श्रीमान् भने अमेरिकामा बस्छन । उनी त्यहाँ सामान्य काम गरेर बसिरहेको यादव परिवारको निकट श्रोतले जनाएको छ । छोरा अमेरिका हुनुको फाइदा उठाउदै ससुराले यौन हिँसा गरेको रानीले जिकिर गरेकी छन् । आफूलाई यौन शोषण गरेको नपत्याउनेलाई रानीले प्रश्न गरेकी छन्, बुहारीलाई आफूसँग होटलको बन्द कोठामा ढोका लक गरेर २ घन्टासम्म कुन थकान मेटाउनका लागि राख्छन्, शारीरिक, सामाजिक वा मानसिक ?

  पूर्व शिक्षामन्त्री समेत रहेकी चित्रलेखाले भने रानीको आरोप आफू र आफ्नो श्रीमानको चरीत्र हत्या गर्ने उदेश्यबाट आएको बताएकी छन । रानी अर्कै केटासंग पोइल गएकी र उल्टै आफूहरुकै बद्नाम गराउन नचाहिँदो आरोप लगाएकी उनको दावी छ ।

  यादव परिवार निकट श्रोतका अनुसार भने रानीका श्रीमानले उनलाई अमेरिका लैजान नसक्नु नै यो परिवार कलहको कारण हो । करिब चार वर्षे छोरा समेत भएकी रानी श्रीमान संग बस्न नपाउदा दुखी थिइन् । उनको दुख बुझ्नुको साटो बुहारी प्रेम सम्बन्धमा परेको भन्दै छोरा बुहारीमा फाटो ल्याउन यादव दम्पतीले भूमिका खेलेका कारण रानी उनीहरुदेखी असन्तुष्ट रहेको श्रोतको दावी छ । डा श्रीकृष्ण यादवको चरीत्रबारे यस अघि कसैसंग यौनको विषयमा जोडिएको थाहाँ नपाएकोले रानीको आरोप पत्याइहाल्ने अवस्था भने नरहेको श्रोतको भनाइ छ । ”यद्यपी रानीको आरोपमाथि छानवीन हुनुपर्दछ ।” श्रोतले भन्यो । उनीहरुबीचको सम्पतिको विषय पनि आरोप पत्यारोपको कारण हुनसक्ने आसंका गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...

  शिशु निकेतन स्कूलकी छात्रा होस्टेलमै मृत फेला

  चितवनको रत्ननगर नगरपालिका–१० स्थित एकता शिशु निकेतन बोर्डिङ स्कुलको होस्टलमा एक छात्रा मृत फेला परेकी...

  चाँगुनारायणमा घरफोडी दिनदहाडै चोरी, २ युवक पक्राउ

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ३ मा कोही नभएको मौका पारी दिनदहाडै चोरी गर्ने २...