News Portal

 • कपिलवस्तुका तीन पालिकाको पाँच क्वारेन्टाइनमा इन्टरनेट

  सीताराम चौधरी/कपिलवस्तु२४ चैत २०७६
  ६१५ पटक
  २४ चैत २०७६

  कपिलवस्तु जिल्लाको ५ क्वारेन्टाइनमा निःशूल्क इन्टरनेट जडान गरिएको छ । जिल्लाको शिवराज नगरपालिकामा १ स्थान, कपिलवस्तु नगरपालिकामा ३ स्थान र मायादेवी गाउँपालिकामा १ स्थानमा इन्टरनेट जडान गरिएको बताइएको छ ।

  जिल्लाको शिवराज–३, देउराली रिसोर्ट (छालाफेक्ट्री), कपिलवस्तु नगरपालिकास्थित रत्नराज्य मावि, बुद्धपद्म मावि र महेन्द्र आधारभूत विद्यालय र मायादेवी गाउँपालिका १ स्थित छत्रपाली तिर्थादेवी माविमा राखिएको क्वारेन्टाइनमा इन्टरनेट जडान गरी प्रविधिमैत्री बनाइएको कम्प्युटर एशोशियसन नेपाल महासंघ (क्यान) कपिलवस्तुका अध्यक्ष सन्दीप कुमार श्रीवास्तवले जानकारी दिए । जिल्लाको शिवराजमा क्यान कपिलवस्तु र जे.बि.एम. केबल स्पेस नेट्वोर्क चन्द्रौटाको प्राविधिक सहयोगमा निःशुल्क इन्टरनेट जडान गरिएको छ भने अन्य चार स्थानमा क्यान कपिलवस्तु र तौलिहवास्थित मार्स कम्प्युटरको प्राविधिक सहयोग रहेको श्रीवास्तवले बताए । जडान गरिएको इन्टरनेट तीन एमबीपीएस क्षमताको रहेको र क्वारेन्टाइन सञ्चालन अवधिसम्म निःशूल्क इन्टरनेट सेवा प्रवाह गरिने मार्स कम्प्युटरका सञ्चालक समेत रहेका श्रीवास्तवले जानकारी दिए ।

  यता विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड–१९ जस्तो बिपद्को घडीमा सामाजिक उत्तरदायित्व अनुसार मानव जीवनलाई सूचना प्रविधिसँग जोड्ने प्रयासमा जुटेको क्यान महासंघ प्रदेश ५ का कोषाध्यक्ष माधवराज घिमिरेले बताए । क्यान महासंघ कपिलवस्तुका पूर्वअध्यक्ष समेत रहेका घिमिरेले क्यान कपिलवस्तु बेला बेलामा सूचना प्रविधिमा काम गर्दै आइरहेको समेत उद्घोष गरे । विपत्तीको बेला क्यारेन्टाइनमा बस्नेलाई आफूहरुको सानो सहयोगले ठूलो राहत पुग्ने घिमिरेले विश्वास व्यक्त गरे । इन्टरनेटको पहँुचमा नरहेका अन्य पालिकाका क्वारेन्टाइनमा समेत निःशूल्क इन्टरनेट सेवा प्रवाह गर्न क्यान महासंघ तत्पर रहेको उनले प्रतिबद्धता जाहेर गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...