News Portal

 • शिवराजद्वारा विपन्न परिवारलाई राहत वितरण शुरु

  पहिलो दिन वडा नं. ३ र ९ का ३सय१५ विपन्नलाई राहत

  सीताराम चौधरी/कपिलवस्तु२४ चैत २०७६
  १०७१ पटक
  २४ चैत २०७६

  शिवराज नगरपालिकाले कोभिड १९ को संभावित संक्रमणको कारण उत्पन्न प्रतिकूल अवस्थाबाट प्रभावित नगरभित्रका श्रमिक तथा असहायलाई राहत वितरण कार्य शुरु गरेको छ ।

  नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्बाट तयार गरिएको असंगठित क्षेत्रमा कार्यरत श्रमिक वर्ग तथा असहायहरुलाई उपलब्ध गराइने राहत सम्बन्धी मापदण्ड, २०७६ बमोजिम शिवराजले पहिलो चरणको राहत वितरण कार्य शुरु गरेको हो । राहत वितरणको पहिलो दिन ३सय १५ विपन्न परिवारलाई राहत वितरण गरिएको नगर उपप्रमुख एवं राहत सामग्री खरीद तथा वितरण समिति संयोजक शिवकुमारी थारुले जानकारी दिइन् ।

  वडा नं. ३ का २सय र वडा नं. ९ का १सय १५ विपन्न परिवारलाई वडामार्फत राहत वितरण गरिएको उपप्रमुख थारुले बताइन् । सर्वपक्षीय भेलाबाट सर्वसम्मत छनौटमा परेका दैनिक छाक छार्न समस्या भएका परिवारलाई राहत वितरण गरिएको थारुको भनाई छ ।

  वडा नं. ३ मा समयथान मावि खरेन्द्रपुर विद्यालय प्राङ्गणबाट वितरण गरिएको वडाध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले जानकारी दिए । सर्वपक्षीय भेलाबाट नाम आएकाले सोहाद्र्रपूर्ण वातारणमा राहत वितरण कार्य सम्पन्न भएको वडाध्यक्ष सापकोटाले बताए ।

  यता वडा नं. ९मा भने स्थानीयलाई विपन्न परिवारलाई पायक पर्ने गरी विभिन्न स्थानमा लगी राहत वितरण गरिएको वडाध्यक्ष चुरबहादुर खडकाले जानकारी दिए । सर्वपक्षीय भेलाबाट अति विपन्न सूचीमा १सय १५ जनाको नाम मात्र परेकाले सोही अनुसार राहत सामग्री वितरण गरिएको वडाध्यक्ष खडकाको भनाई छ ।

  यसैबीच राहत वितरणको पहिलो दिन राहत सामग्री खरीद तथा वितरण समितिले अनुगमन गरेको छ । नगरपालिकाको मापदण्ड बमोजिम नै राहत वितरण कार्य भइरहेको समितिको ठहर छ । पहिलो चरणमा शुरु गरिएको राहत सामग्रीमा चामल,े दाल, नून, तेल, साबुन लगायतका सामग्री रहेका छन् । दोस्रो दिन अर्थात चैत्र २५ गते वडा नं. ४, ६ र ११ का ४सय २५ जना विपन्नलाई राहत वितरण गरिने नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारीले जानकारी दिएका छन् । नगरको मापदण्ड अनुसार पहिलो चरणमा १६सय विपन्न श्रमिक तथा असहायलाई राहत वितरण गरिने नगरप्रमुख अधिकारीले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...