News Portal

 • आफै अस्पताल पुगेका थप तीन जनामा कोरोना पुष्टि

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता वीरगञ्ज, ३० चैत
  ८९८ पटक
  वीरगञ्ज, ३० चैत

  नेपालमा थप तीन जनामा काेराेना भाइरसकाे संक्रमण भएकाे देखिएकाे छ । पर्सा जिल्लाको सदरमुकाम वीरगञ्ज स्थित एक मस्जिदमा बस्दै आएका तीन जना भारतीय नागरिकमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हाे ।

  यससँगै नेपालमा काेराना संक्रमितकाे संख्या १२ पुगेकाे छ । विरगञ्जमा भेटिएका तीन जनाकाे नमूना दुइ पटक परिक्षण गरेर उनीहरुमा काेराेना भाइरस रहेकाे पुष्टि गरिएकाे हाे । वीरगञ्जबाट नमूना संकलन गरी हेटौंडास्थित प्रयोगशालामा परीक्षण गर्दा उनीहरुको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो । तर, हेटाैडामा देखिएकाे रिपाेर्टलाइ पत्याइएन । त्यसपछि त्यसलाइ पुनः जाँच गर्नका लागि काठमाडाैंमा रहेकाे राष्ट्रिय प्रयोगशालामा पठाइयो । राष्ट्रिय प्रयाेगशालमा पनि रिपाेर्ट पाेजिटिभ देखिएपछि साे काे जानकारी सम्बन्धित व्यक्तिलाइ दिइएकाे थाहा भएकाे छ ।

  विरगञ्ज प्रशासनले भारतबाट आएका २४ जनासहित ३३ जनाको नमूना संकलन गरी गत बिहीबार परीक्षणका लागि हेटौंडा प्रयोगशाला पठाएको थियो । ३३ जनाकाे नमूना परिक्षण गर्दा तीन जनाको प्रारम्भिक रिपोर्ट मिश्रित खालको आएको बताइएकाे थियाे । तर, हेटाैडामा उनीहरुकाे रिपाेर्ट एकिन गरिएन ।

  हेटाैडामा गरिएकाे परिक्षणमा उनीहरुकाे रिपाेर्ट मिश्रित रहेकाे थाहा भएपछि मात्र उनीहरुलाइ नारायणी अञ्चल अस्पतालमा लगिएकाे बुझिएकाे छ । त्यसअघि उनीहरु वीरगञ्ज–२ छपकैयामा रहेकाे जामे मस्जिदमा बस्दै आएका थिए । रिपाेर्टकाे जानकारी आएपछि मात्र मस्जिदबाट नारायणी अस्पतालमा लगेर त्यहाँ रहेकाे आइसोलेसनमा राखिएको थियाे ।

  संक्रमण पुष्टि भएकामध्ये दुई जना उत्तरप्रदेश र एक जना दिल्लीमा बस्दै आएका थिए । उनीहरु १३ दिनदेखि वीरगञ्ज–२ छपकैयास्थित जामे मस्जिदमा बस्दै आएका थिए । उनीहरु सप्तरीमा आयोजना गरिएकाे मुस्लिम धार्मिक सभामा सहभागी हुन नेपाल आएकाे बुझिएकाे छ ।

  उनीहरुले लकडाउन खुलेपछि घर फर्कन भनी तीनदिनपछि अर्थात १५ अप्रिलका लागि टिकट काटेका छन् । उनीहरु आफैले घर फर्कनुअघि एकपटक स्वास्थ्य जाँच गराउनु उपयुक्त ठानेर अस्पताल पुगेकाे बुझिएकाे छ । उनीहरु आफैँ नारायणी अस्पतालमा पुगेपछि मात्र उनीहरुकाे नमूना संकलन गरिएकाे थियाे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...