News Portal

 • भक्तपुरमा आजदेखि लकडाउन थप कडा, घर बाहिर निस्कनसमेत नपाइने

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता१ जेठ २०७७
  १००९ पटक
  १ जेठ २०७७

  भक्तपुर । भक्तपुरमा दुई जनामा कोरोना भाइरसको  संक्रमण पुष्टि भएपछि जिल्लास्तरीय विपद् व्यवस्थापन समितिले बिहीबारदेखि लकडाउनलाई थप कडाई गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  बुधबार बसेको समिति बैठकले अत्यावश्यक कामबाहेक स्थानीयलाई घर बाहिर निस्किन नदिने निर्णय गरेको हो ।

  जिल्लामा कोरोना भाइरसको संक्रमणको उच्च जोखिम तथा समुदायमा विस्तारको खतरा देखिएकाले नागरिकलाई अत्यावश्यक कामबाहेक घर बाहिर निस्किन र आवश्यक वस्तुबाहेक व्यापार, व्यवसाय, उद्योग सञ्चालनमा रोक लगाउने निर्णय गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले भक्तपुर पोष्टलाई बताइन् ।

  त्यस्तै, संक्रमित व्यक्तिहरुको यात्रा विवरणका आधारमा अविलम्ब कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ गर्ने, उनीहरुको बासस्थान सिल गर्ने, परिवारका सदस्यहरुको तुरुन्त कोरोना परीक्षण र आवश्यक परे आइसोलेसन र क्वारेनटाइनको व्यवस्था स्वास्थ्य कार्यालय र भक्तपुर अस्पतालले मिलाउने निर्णय समितिले गरेको छ ।

  समितिले भक्तपुरबाट अन्यत्र जिल्लामा जाने गरी जारी गरिएका यसअघिका सबै सवारी पास खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले भक्तपुर प्रवेश गर्ने र बाहिर जाने अति आवश्यक बाहेकका व्यक्ति तथा सवारी साधन निषेध गर्ने निर्णय गरेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले जनाएको छ ।

  नगरपालिकाहरुले क्वारेन्टाइनको व्यवस्था गर्ने, वडाहरु मार्फत आफ्नो क्षेत्रमा बाहिरबाट आएकाहरुको लगत संकलन गर्ने, निगरानी गर्ने, कोरोना परीक्षण गराउने र त्यस्ता व्यक्तिहरुलाई आवश्यकता अनुसार क्वारेन्टाइनमा पठाउने काममा समन्वय गर्ने निर्णय गरेको प्रजिअ पाण्डेले बताइन् ।

  बैठकले स्थानीय र सरोकारवाला निकायबाट खाद्यान्न तथा आपूर्तिको व्यवस्थापन तथा नियमनको काम गर्ने, विपन्न र खाद्यान्न अभाव भएकाहरुलाई राहत उपलब्ध गराउने निर्णय समेत गरेको छ ।

  जिल्लाका पालिकाहरुले लकडाउनको समय वा अघि अन्यत्र गएर आएका व्यक्तिहरुलाई स्वास्थ्य परीक्षणबिना घरमा प्रवेश नदिन घरधनीलाई अनुरोध गरेको छ ।

  जिल्लाको मध्यपुर थिमि, चाँगुनारायण र सूर्यविनायक नगरपालिकाका वडा कार्यालयहरुले उपत्यका बाहिर गएर आएका नागरिकलाई स्वास्थ्य परिक्षण बिना प्रवेश नदिन अनुरोध गरेको हो । भक्तपुरमा बसोबास गर्ने दुई जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएपछि स्थानीय तहहरुले डेरा छोडेर गएका र लकडाउन बढेपछि र्फिता आएकाहरु निगरानी बढाएको हो ।

  त्यसैगरी, मध्यपुरथिमि नगरपालिकाले उच्च सतर्कता अपनाउादै अरनिको राजमार्ग र पुरानो सडक बाहेक अन्य सहायक सडकहरुमा सार्वजनिक अवागमन पूर्णरुपले निषेध गर्ने निर्णय गरेको छ । नगरपालिकाले प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै लकडाउनलाई कडाइ गर्नुका साथै सडक, पसल पूर्णरुपमा बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संकटमा गुरु-शिष्य सम्वन्ध

  “गुरु ब्रह्मा, गुरु विष्णु, गुरु देवो महेश्वर, गुरु साक्षात् परमं ब्रह्मा तस्मै श्री गुरुवे नमः”...

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वरमा पसिना, अनिष्ट हुने मान्यता

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वर मन्दिरको शिलामा पसिना आएको छ । भीमसेनको मूर्तिमा शनिबार दिउँसो १: ४७...

  कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद घिमिरे

  नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद श्याम घिमिरे मनोनित भएका छन् । घिमिरे सिन्धुली-२...

  उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती

  भक्तपुरमा उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती पुगेको छ । सूर्यविनायक-८ स्थित रेडियो मस्तीका...

  हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका युवकको उद्धार

  hanumante

  भक्तपुरको हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका मानिसको उद्धार गरिएको छ । स्थानीय र प्रहरीले उनको उद्धार...