News Portal

 • सेभ द चिल्ड्रनले सरकारलाई दियो करिब २ करोडको भेन्टिलेटर

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता८ भाद्र २०७७
  ६७९ पटक
  ८ भाद्र २०७७

  काठमाडौं । कोभिड –१९ संक्रमण रोकथाममा सहयोग पुर्याउँदै आएको सेभ द चिल्ड्रनले सरकारलाई सात वटा भेन्टिलेटर दिएको छ । कोभिडका विरामीहरु बढ्दै गएर भेन्टिलेटरको अभाव खेप्ने सम्भावना बढिरहेका बेला ग्लोबल फन्ड परियोजना मार्फत सेभ द चिल्ड्रनले स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयलाई उपलब्ध गराईएको मेकानिकल भेन्टिलेटर एक करोड ७५ लाख ३० हजार ५ सय ३७ रुपैयाँ बराबरको रहेको छ ।

  सेभ द चिल्ड्रनको तर्फबाट राजन भट्टराईले ती भेन्टिलेटर मन्त्रालयका कन्ट्री कोअर्डिनेट मेकानिजम (सीसीएम) का अध्यक्ष तथा वरिष्ठ विशेषज्ञ डा। रोशन पोखरेललाई हस्तान्तरण गरेका हुन् । सरकारलाई उपलब्ध गराइएका भेन्टिलेटरहरु महिला तथा बालबालिका र पिछडिएको समूदायको स्वास्थ्य उपचारमा प्रयोग हुनेमा विश्वस्त रहेको सेभ द चिल्ड्रनका निमित्त राष्ट्रिय निर्देशक विरेन्द्र ठगुन्नाले बताए ।

  यसैबीच कोभिड–१९ संक्रमण नियन्त्रणको सहयोग स्वरुप सेभ द चिल्ड्रनले ग्लोबल फन्ड प्रोजेक्टमार्फत नै राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशलालाई पीसीआरको नमूना संकलन कार्यमा प्रयोग हुने सामग्री (पीसीआर स्याम्पल एक्स्ट्राक्सन मसिन) पनि उपलब्ध गराएको छ । यसका साथै देशभरका परीक्षण ल्याबमा २० हजार थान आरएनए जाँच र २० हजार थान पीसीआर जाँचका लागि उपकरणसमेत उपलब्ध गराएको छ ।

  सेभ द चिल्ड्रनले गत बैशाखमा स्वास्थ्यमन्त्री भानुभक्त ढकालमार्फत् कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा उपचारमा सघाउने उद्देश्यले स्वास्थ्य मन्त्रालयलाई १ हजार ७ सय ४३ सेट व्यक्तिगत सुरक्षा सामग्री (पिपिई) दिएको थियो ।

  कोभिड – १९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सेभ द चिल्ड्रन सम्बन्धित संघीय मन्त्रालय तथा स्थानीय तहसँगको सहकार्यमा मेडिकल तथा यसबाहेकका आपूर्ति, क्वारेन्टिन स्थलको व्यवस्थापन, प्रभावकारी सरसफाई व्यवस्थापनको प्रवद्र्धन र बालबालिका सुरक्षा प्रणाली तथा कोभिड–१९ बाट बच्ने उपायस्वरुप सूचनामूलक सन्देश प्रवाह गर्ने कार्यमा अग्रभागमा रहेर काम गर्दै आएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...

  यस्तो बन्यो भक्तपुरको गौरवको योजना : २५ गते उद्घाटन

  bhajya pukhu bhaktapur

  १२ औं शताब्दीमा बनेको भक्तपुरको भाज्या पोखरीको पुनर्निर्माण सम्पन्न गरिएको छ । लोप हुने अवस्थामा...