News Portal

 • पशुपतिमा प्रदर्शनकारीमाथि प्रहरीको हस्तक्षेप

  बुद्धशरण शाही/ भक्तपुरपोस्टकाठमाडौं, १ असोज
  ४०८ पटक
  काठमाडौं, १ असोज

  पशुपतिनाथसहित देशभरका सबै धार्मिक मठमन्दिरहरु खोल्न पाउनुपर्ने माग सहित पशुपति मन्दिर परिसरमा जम्मा भएका प्रदर्शनकारीमाथि प्रहरीले हस्तक्षेप गरेको छ ।

  विभिन्न धार्मिक संस्थाहरुको आह्वानमा आज बिहीबार ८ बजेदेखि पशुपति मन्दिरको मूलढोका अगाडि विरोध प्रदर्शन गर्ने कार्यक्रम राखिएको थियो । बुधवारदेखि नै सामाजिक सञ्जालमार्फत व्यापक रुपमा प्रचार प्रसार गरिएको कार्यक्रममा ठूलो संख्यामा प्रदर्शनकारी जम्मा हुनसक्ने अनुमान गरिएको थियो । तर, प्रहरीले बिहानैदेखि उक्त क्षेत्रमा व्यापक उपस्थिति जनाएर मानिसहरुलाई जम्मा हुन दिएन । त्यतिहुँदा हुँदै पनि केही धार्मिक भक्तजनहरु भने पशुपति परिसरभित्र छिरेका थिए ।

  पशुपति परिसरभित्र छिरेका एक समूहले मन्दिर नजिकै आज आफूहरुले शान्तिपूर्ण रुपमा विरोध गर्ने भनेर माइकिङ गरेको थियो । विरोधस्वरुप भजन गाउने भन्दै माइकिङ गरिरहेका बेला प्रहरीले सो समूहमाथि हस्तक्षेप गरेको थियो । प्रहरीले पशुपति क्षेत्र परिसरमा पानीका फोहोरा हान्ने गाडी पनि तैनाथ गरेको थियो । साथै सम्भावित झडपलाई रोक्न सबै तयारी गरेको देखिन्थ्यो ।

  यसैबीच शान्तिपूर्ण रुपमा गर्न थालिएको धार्मिक संघसंस्थाको विरोध प्रदर्शनमाथि हस्तक्षेप गरिएको भन्दै भण्डारी समाजका अध्यक्ष केदारमान भण्डारीसहित धेरैले विरोध गरेका छन् । कोरोना केवल आतंकमात्र भएको दावी गर्दै उनीहरुले मानिसहरुको धार्मिक आस्थामाथि बन्देज लगाउने काम संविधान विरुद्ध भएको बताएका छन् । मन्दिर तथा धार्मिक स्थलहरु खुल्ला राख्नुपर्ने माग गर्दै उनीहरुले यसैगरी लामो समय मन्दिरहरु बन्द गरिएमा त्यसका विरुद्ध ठूलो आन्दोलन गर्ने चेतावनी पनि दिएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...

  नवलपरासीमा गाडिएको अवस्थामा बम भेटिए

  पूर्वी नवलपरासीको बिनयीत्रिबेणी गाउँपालिकाको सर्दीमा शनिवार बिहान बेवारिसे अवस्थामा बम फेला परेको छ । विनयी...

  माओवादी समाजवादीको एकता हल्ला मात्रै : बुढाथोकी

  नेकपा माओवादी समाजवादीका अध्यक्ष कर्णजीत बुढाथोकी ‘सुशील’ ले आफ्नो पार्टीको कसैसँग एकता नभएको बताएका छन्...

  Nepal Eco Panel has emerged as the best option for constructing school buildings

  Nepal Eco Panel has emerged as the best option for constructing school buildings quickly and...