News Portal

 • मन्त्री दुलालको जनपक्षीय निर्णयपछि बागमती प्रदेशमा सरकारको अनुभुती

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ५ कात्तिक
  १३३६ पटक
  भक्तपुर, ५ कात्तिक

  संघीय सरकारले कोभिड -१९ को सबैलाई निशुल्क परिक्षण  र उपचार नगर्ने भनेर हात उठाएपनि बागमती प्रदेश सरकारले भने त्यसलाई निरन्तरता दिने भएको छ । बागमती प्रदेश सरकारको सामाजिक विकाश मन्त्रालयले निशुल्क परिक्षण र उपचारलाई  निरन्तरता दिने निर्णय गरेको हो ।

  बागमती प्रदेशमा सामाजिक विकाश मन्त्रालयको नेतृत्व मन्त्री युवराज दुलालले गरिरहेका छन् । सिन्धुपाल्चोकबाट प्रदेश सभाका लागि निर्वाचित दुलाल युवा नेता हुन् । जनताको पक्षमा पहलकदमी लिएर उनले निर्णय गरेपछि कोभिड-१९का बिरामीलाई राहत मिलेको छ । मंगलबार मन्त्री स्तरीय निर्णयबाट  उपचारलाई पहिलेजस्तै निरन्तरता दिने निर्णय भएको सचिव दीपक काफ्लेले जानकारी दिएका हुन् ।

   सचिव काफ्लेका अनुसार सामाजिक विकाश निर्देशलयमार्फत प्रदेश भरीका प्रयोगशाला, अस्पताल र स्वास्थ्य कार्यालयहरुमा सो निर्णयका बारेमा बुधबार परिपत्र समेत  पठाइसकिएको छ । प्रदेश मातहत १ जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला, ८ अस्पताल र १३ स्वास्थ्य कार्यालय रहेका छन् । प्रदेश मातहत रहेको भक्तपुर अस्पतालकी मेसु डा. सुमित्रा गौतमले पत्र प्राप्त भएको पुष्टि गरेकी छन् । पत्रानुसार अस्पतालले कोभिड १९ को बिरामीलाई निशुल्क सेवा कायम राख्ने उनले बताइन् । भक्तपुर अस्पतालले दुधपाटी र खरिपाटीमा गरि २५० बेडको आइसोलेसन सन्चालन गरिरहेको छ ।

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष मिलन सुवालले सामाजिक विकाश मन्त्रालयको  निर्णय  जनताको पक्षमा भएको भन्दै मन्त्री दुलालप्रति आभार समेत प्रकट गरेका छन् । मन्त्री दुलालकै पहलमा भक्तपुर अस्पतालले स्थापनाको ११६ वर्ष पछि आइसियु सेवा दिन सफल भएको र पहिलोपटक ल्याप्क्रोसकोप बिधिबाट शल्यक्रिया समेत शुरु गरेको अवगत गराउदै अध्यक्ष सुवालले मन्त्री दुलाल जस्ता काम गर्ने नेताकै कारण जनताले सरकारको अनुभुती गर्न सक्ने विश्वास ब्यक्त गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  खाइजूको आफ्नै जीवन संस्मरण समेटिएको पुस्तक...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...