News Portal

 • मन्त्री दुलालको जनपक्षीय निर्णयपछि बागमती प्रदेशमा सरकारको अनुभुती

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ५ कात्तिक
  १२१७ पटक
  भक्तपुर, ५ कात्तिक

  संघीय सरकारले कोभिड -१९ को सबैलाई निशुल्क परिक्षण  र उपचार नगर्ने भनेर हात उठाएपनि बागमती प्रदेश सरकारले भने त्यसलाई निरन्तरता दिने भएको छ । बागमती प्रदेश सरकारको सामाजिक विकाश मन्त्रालयले निशुल्क परिक्षण र उपचारलाई  निरन्तरता दिने निर्णय गरेको हो ।

  बागमती प्रदेशमा सामाजिक विकाश मन्त्रालयको नेतृत्व मन्त्री युवराज दुलालले गरिरहेका छन् । सिन्धुपाल्चोकबाट प्रदेश सभाका लागि निर्वाचित दुलाल युवा नेता हुन् । जनताको पक्षमा पहलकदमी लिएर उनले निर्णय गरेपछि कोभिड-१९का बिरामीलाई राहत मिलेको छ । मंगलबार मन्त्री स्तरीय निर्णयबाट  उपचारलाई पहिलेजस्तै निरन्तरता दिने निर्णय भएको सचिव दीपक काफ्लेले जानकारी दिएका हुन् ।

   सचिव काफ्लेका अनुसार सामाजिक विकाश निर्देशलयमार्फत प्रदेश भरीका प्रयोगशाला, अस्पताल र स्वास्थ्य कार्यालयहरुमा सो निर्णयका बारेमा बुधबार परिपत्र समेत  पठाइसकिएको छ । प्रदेश मातहत १ जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला, ८ अस्पताल र १३ स्वास्थ्य कार्यालय रहेका छन् । प्रदेश मातहत रहेको भक्तपुर अस्पतालकी मेसु डा. सुमित्रा गौतमले पत्र प्राप्त भएको पुष्टि गरेकी छन् । पत्रानुसार अस्पतालले कोभिड १९ को बिरामीलाई निशुल्क सेवा कायम राख्ने उनले बताइन् । भक्तपुर अस्पतालले दुधपाटी र खरिपाटीमा गरि २५० बेडको आइसोलेसन सन्चालन गरिरहेको छ ।

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष मिलन सुवालले सामाजिक विकाश मन्त्रालयको  निर्णय  जनताको पक्षमा भएको भन्दै मन्त्री दुलालप्रति आभार समेत प्रकट गरेका छन् । मन्त्री दुलालकै पहलमा भक्तपुर अस्पतालले स्थापनाको ११६ वर्ष पछि आइसियु सेवा दिन सफल भएको र पहिलोपटक ल्याप्क्रोसकोप बिधिबाट शल्यक्रिया समेत शुरु गरेको अवगत गराउदै अध्यक्ष सुवालले मन्त्री दुलाल जस्ता काम गर्ने नेताकै कारण जनताले सरकारको अनुभुती गर्न सक्ने विश्वास ब्यक्त गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...