News Portal

 • दोश्रो इनिङ्गमा कोभिड १९ विरुद्ध राज्यको सबै सामर्थ्य लगाउने प्रधानमन्त्रीको प्रतिवद्धता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३१ बैशाख
  ५२८ पटक
  भक्तपुर, ३१ बैशाख

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण देशमा उत्पन्न महामारी नियन्त्रणका लागि राज्यको सबै सामर्थ्य लगाउने बताएका छन् । प्रधानमन्त्री पदमा पुन : नियुक्त भएपछि पदभार ग्रहण गर्दै उनले सो कुरा बताएका हुन् ।

  संसद बाट विश्वासको मत नपाएपछि र प्रतिपक्षी दलले बहुमत दावी गर्न नसकेपछि उनी पुन प्रधानमन्त्री नियुक्त भएका हुन् । साँझ राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले उनलाई सपथ ग्रहण गराएसंगै उनले पदभार ग्रहण गरेका छन् ।

  उक्त अवसरमा प्रधानमन्त्री ओलीले कोभिड–१९ महामारी नियन्त्रणमा सरकारका सबै सामथ्र्य केन्द्रित गरिने प्रतिवद्धता प्रकट गरे । कोरोना महामारीका बेला प्रधानमन्त्री सत्ताको जोडघटाउमा लागेको आलोचना भैरहदा उनले उक्त प्रतिवद्धता प्रकट गरेका हुन् ।

  प्रधानमन्त्री ओलीले महामारीको अहिलेको समयमा सेवा भावका साथ सहयोग गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले मुलुकका सबै अक्सिजन उद्योग पूर्ण क्षमतामा चलाउन पनि आग्रह गरेका छन् । अक्सिजन ढुवानी र वितरणलाई व्यवस्थित बनाउने भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीले आवश्यकता र विरामीको चापका आधारमा अक्सिजन पाउने व्यवस्था गर्ने पनि बताएका छन ।

  महामारीका बेला स्वास्थ्य सामग्री, औषधि र स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउने सम्बन्धमा भ्रष्टाचार र अनियमिता गर्नेमाथि सरकार कडाइका साथ प्रस्तुत हुने पनि प्रधानमन्त्री ओलीले बताएका छन । उनले यस्ता गतिविधि नियन्त्रणमा लाग्न सरकारका अंगहरुलाई निर्देशनसमेत दिएका छन ।

  प्रधानमन्त्री ओलीले सबै नेपालीलाई यथाशीघ्र कोभिड– १९ विरुको खोपको व्यवस्था गर्ने र उद्योग व्यवसायमा कोभिड–१९ को प्रभाव न्युनीकरणका लागि सहयोग गर्ने बताएका छन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संकटमा गुरु-शिष्य सम्वन्ध

  “गुरु ब्रह्मा, गुरु विष्णु, गुरु देवो महेश्वर, गुरु साक्षात् परमं ब्रह्मा तस्मै श्री गुरुवे नमः”...

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वरमा पसिना, अनिष्ट हुने मान्यता

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वर मन्दिरको शिलामा पसिना आएको छ । भीमसेनको मूर्तिमा शनिबार दिउँसो १: ४७...

  कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद घिमिरे

  नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद श्याम घिमिरे मनोनित भएका छन् । घिमिरे सिन्धुली-२...

  उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती

  भक्तपुरमा उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती पुगेको छ । सूर्यविनायक-८ स्थित रेडियो मस्तीका...

  हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका युवकको उद्धार

  hanumante

  भक्तपुरको हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका मानिसको उद्धार गरिएको छ । स्थानीय र प्रहरीले उनको उद्धार...