News Portal

 • अन्ततः विप्लव नेतृत्वको नेकपा पनि विभाजित

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, १४ बैशाख २०७९
  ५९८ पटक
  भक्तपुर, १४ बैशाख २०७९

  नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी अन्ततः विभाजित भएको छ । लामो समयदेखि पार्टीभित्र भुसको आगो जसरी सल्किरहेको विवाद साम्य हुन नसकेपछि पार्टी विभाजनमा पुगेको हो ।

  नेपालमा सशस्त्र बल प्रयोगद्वारा राज्यसत्ता हातमा लिई जनवादी सत्ता सन्चालन गर्ने घोषणासहित एकीकृत जनक्रान्ति थालेका विप्लव त्यसको छेउसम्म पनि नपुगी संसदीय निर्वाचनतर्फ नै ढल्किएपछि पार्टीका दुई प्रमुख नेताहरु हेमन्तप्रकाश ओली सुदर्शन र धर्मेन्द्र बास्तोला कन्चन त्यसका विरुद्धमा उभिएका थिए । विप्लवले संसदीय व्यवस्थातिरै ढल्किएर पहिलो चरणमा स्थानीय निर्वाचनको उपयोग गर्ने कार्यनीति ल्याएपछि सुदर्शन र कन्चनले विरोध जनाएका थिए । सुदर्शन र कन्चनले आफ्नो प्रस्तावको विरोध गरेपछि रिसाएका विप्लवले उनीहरुमाथि आर्थिक हिनामिना गरेको आरोप लगाएका थिए । विप्लवले लगाएको आर्थिक हिनामिनाको आरोपलाई लत्याउँदै सुदर्शन र कन्चनले भने त्यसलाई विप्लवको वैचारिक विचलन र धोकाका रुपमा अर्थ्याए । सोही आधारमा उनीहरुले विभिन्न मिडियामा विप्लवका विरुद्ध अन्तर्वार्ता दिँदै हिडेका थिए ।

  सुदर्शन र कन्चनले त्यसरी मिडियावाजी गर्न थालेपछि झनै रिसाएका विप्लवले बुधवार बिहान कपिलवस्तुको शिवगढीमा आफू पक्षका नेताहरु खडगबहादुर विश्वकर्मा र सन्तोष बुढामगरलाई बसालेर उनीहरुमाथि कारवाही गरेका छन् । विप्लवले सुदर्शन र कन्चनलाई पार्टी निर्णय विपरित गतिविधि गरेको भन्दै पार्टीको सम्पूर्ण जिम्मेवारीबाट मुक्त गरेका छन् । उनले उनीहरुले फुटपरस्त गतिविधि गरेको आरोप लगाएका छन् । प्रचण्ड नेतृत्वको पार्टीबाट किरण नेतृत्वमा विभाजित पार्टीलाई पुन: विप्लवले एकीकृत जनक्रान्ति गर्ने भन्दै फुटालेका थिए । यो बीच जनक्रान्तिको नाममा एक दर्जन बढी मानिसहरुले ज्यान समेत गुमाएका छन् । तर, पार्टी एक ढिक्का रहन भने सकेन ।

  महासचिव विप्लवले बुधबार नै एक बिज्ञप्ति जारी गर्दै दुई नेतामाथि कारवाही गरेको घोषणा गरेका छन् ।

  यस्तो छ विप्लवको विज्ञप्ति ः

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...