News Portal

 • कागेश्वरी मनोहरा र शंखरापुर नगरपाकिलाई नेपालको उत्कृष्ट शैक्षिक गन्तव्य बनाउन सकिने: पोख्रेल

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २९ कार्तिक २०७९
  १२६ पटक
  भक्तपुर, २९ कार्तिक २०७९

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीकी केन्द्रीय सदस्य तथा काठमाडौँ क्षेत्र नं २ की प्रतिनिधि सभा सदस्य उम्मेदवार कुन्तीदेवी पोख्रेलले कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिका र शखंरापुर नगरपालिकामा नेपालको उत्कृष्ट शैक्षिक गन्तव्य बनाउन सकिने बताएका छन् । शंखरापुरमा आममतदाता भेलालाई सम्वोधन गर्दै पोख्रेलले यस्तो बताएका हुन् ।

  यस क्षेत्रमा पर्याप्त मात्रामा खाली ठाउँहरु छन्, सरकारीतबरबाट खोलिने ठूला–ठूला कलेज यहाँ खोलेर नेपालमा नै उत्कृष्ट सरकारी शिक्षा दिन सकिने उनले उल्लेख गरे । शिक्षा समाज बदल्ने महत्वपूर्ण र प्रथम विषयवस्तु भएको कारणले त्यसको लागि पर्याप्त मात्रामा खाली ठाउँ भएकाले ठूला–ठूला संरचना खेलकुद ग्राउण्ड तथा पर्याप्त मात्रामा प्राक्टिल गर्ने ठाउँ चाहिने भएकोले यो क्षेत्र उपयुक्त रहेको बताएका हुन् ।

  उनले नेपालमा पनि ठूला–ठूला संरचना भएका स्कुल कलेज छन् । यहाँ पनि अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्डको शिक्षादिन सक्ने प्रकारको संरचना बनेको छ भन्ने प्रकारको हाम्रो पनि गौरव रहनुपर्नेमा जोड दिए । म यहाँ विभिन्न प्रकारका कलेज तथा राम्रा स्कुलहरु सरकारी तवरबाट खोल्नका लागि म पहल गर्ने छु मलाई हलोमा भोट हालेर जिताउनुहोस् ।

  नेपालमा शिक्षाको अवस्था एकदमै दयनीय बनेको र नेपालको शिक्षालाई गुणरस्तरीय बनाउन, धनी-गरिबले पढ्ने शिक्षा एउटै हुने सरकारी शिक्षा, अन्तर्राष्ट्रियस्तरको शिक्षा र सीप, अध्ययनपछि रोजगारको ग्यारेन्टी हुने शिक्षा आवश्यक रहेको उनको भनाई छ ।

  ‘हामी पनि कम छैनौँ नेपाललाई हरेक प्रकारले सीप र क्षमतामूलक शिक्षाको आवश्यक्ता छ । अब हामी हाम्रो समाजको लागि आत्मनिर्भर हुने शिक्षा दिन आवश्यक भएकाले त्यसको लागि म मरिमेटेर लागिपर्ने छु,’ उनी भन्छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खसीबोका चोरेर मासु बेच्ने गिरोह भक्तपुरमा समातियो

  भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट घरको गोठमा बाँधिएका खसीबोका चोरीएको गुनासोले गर्दा सक्रिय प्रहरीले चोरीमा संलग्न दुई...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड शनिवार सूर्यविनायक आउने

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भक्तपुर आउने भएका छन् । शनिवार दिउँसो उनी भक्तपुरको सूर्यविनायक आउने...

  गृहमा रविले नसकेको रेकर्ड राख्न श्रेष्ठ सफल : पहिलो निर्णयले नै जोगियो देशको दैनिक पाँच लाख

  गृह मन्त्रालय सम्हाल्न पुगेका उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले सुराकीको नाममा गृहमन्त्री र गृहसचिवले खर्च गर्न पाउने...

  अरनिको हाइवेस्थित पलासेमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको निधन

  भक्तपुरको अरनिको हाइवेस्थित सूर्यविनायक ९ पलासेचोकमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक मोटरसाइकल चालकको ज्यान गएको छ...

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...