News Portal

 • सडक क्षेत्राधिकारभित्रको संरचना हटाउन अन्तिम म्याद

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २८ चैत्र २०७९
  २१७ पटक
  भक्तपुर, २८ चैत्र २०७९

  ताप्लेजुङको फुङ्लिङ नगरपालिकाले मेची राजमार्गको सडक क्षेत्रभित्रको संरचना हटाउन अन्तिम म्याद दिएको छ । नगरपालिकाले सूचना जारी गर्दै सडक क्षेत्राधिकारभित्र पर्ने घर–टहरा लगायतका संरचना हटाउनलाई सात दिनको अन्तिम पटक म्याद दिएको हो ।

  फुङ्लिङ नगरपालिकाले मेची राजमार्ग सडक सीमाभित्रको संरचना हटाउनलाई २०८० साल वैशाख २ गते सम्मको म्याद दिएको छ । राजमार्ग सडकको दायाँ–बायाँ साढे ७ मिटर क्षेत्रभित्रका संरचना हटाउनलाई अन्तिम पटक म्याद दिएको सूचनामा उल्लेख गरिएको छ । तोकिएको समयभित्र सडक सीमा क्षेत्रका संरचना आफैँ हटाउन र नहटाए सडक ऐनको व्यवस्थाअनुसार प्रक्रिया अघि बढ्ने पनि सूचनामा सचेत गराइएको छ ।

  सडक डिभिजन कार्यालय इलामले मेची राजमार्गको सडक क्षेत्राधिकार भित्रका संरचना हटाउन पहिलो पटक गत पुस २४ गते ३५ दिने सूचना जारी गरेको थियो । सडक डिभिजन कार्यालयले सडक सीमा क्षेत्रमा संरचना व्यवस्थापनका लागि सीमा क्षेत्रमा पर्ने स्थानीय तहको समेत सहयोग मागेको थियो ।

  डिभिजन कार्यालयको अनुरोध अनुसार ३५ दिने म्याद सकिएपछि फुङ्लिङ नगरपालिकाले सीमा क्षेत्रमा संरचना हटाई सहयोग गर्न गत फागुन १४ गते सूचना जारी गर्दै १५ दिने म्याद दिएको थियो । त्यसपछि पनि गएको चैत १ गते नगरपालिकाले तेस्रो पटक सात दिनको म्याद दिएर संरचना हटाउन स्थानीयलाई अनुरोध गरेको थियो ।

  यता पटक पटक सूचना जारी गरिएको भए पनि संरचना हटाउनप्रति स्थानीयले बेवास्ता गरेको पाइएको छ । केही स्थानीयले भने सडक मापदण्डभित्र निर्माण गरिएका संरचना आफैँ हटाएका छन् । सीमितले मात्र संरचना हटाए पनि अधिकांशले संरचना हटाउनमा चासो नदेखाएपछि पुनः अन्तिम पटकभन्दै नगरपालिकाले सूचना जारी गरेको हो । गोरखापत्र दैनिक

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...