News Portal

 • बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक छैन : विप्लव

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १४ असोज २०८०
  २६२ पटक
  भक्तपुर, १४ असोज २०८०

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लव सीले बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक नरहेको बताएका छन् । मध्यपश्चिम विश्वविद्यालय सुर्खेतमा आयोजित “विद्यार्थीसँग विप्लव” विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्दै महासचिव विप्लवले नेपालको शिक्षाले बेरोजगार उत्पादन गरिरहेकाले शिक्षा नीति बदल्नुपर्नेमा जोड दिएका हुन् ।

  महासचिव विप्लवले नेपालमा विद्यार्थीहरुलाई विदेश जान रोक्न सक्ने शिक्षाको बिकास हुनुपर्ने बताए । उनले आफ्नो पार्टीले नेपाललाई केही नयाँ परिवर्तन चाहेको र त्यो गर्ने इच्छाशक्ति र सामर्थ्य समेत भएकाले विद्यार्थीहरुलाई निरास नबन्न आग्रह गरे । महासचिव विप्लवले भने,“हामी यो देशका युवा विद्यार्थीहरुलाई निरास बन्न दिदैनौँ ।”

  महासचिव विप्लवले शिक्षालाई उत्पादन र श्रमसँग जोड्नुपर्नेमा जोड दिए । कुनैपनि नेपालीले श्रम गर्न लाज मान्न नहुने र उत्पादनको काममा जुट्नुपर्ने उनले बताए । उनले मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयले छोटै समयमा केही राम्रो र नमुनायोग्य काम गरेको भन्दै धन्यवाद समेत दिए ।

  ‘६ करोडलाई खान पुग्ने नेपालको जमिन आज साढे दुई करोड जनतालाइ समेत खान पुग्ने गरी उत्पादन भएको छैन । यो कुराको नेकपाले अन्त्य गर्न चाहन्छ । ‘ उनले भने । विदेशी हस्तक्षेप कुनैपनि बहानामा स्वीकार नहुने उनले स्पष्ट पारे ।

  कार्यक्रममा मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयका उपकुलपति डाक्टर नन्दबहादुर सिंहले विश्वविद्यालयमा राजनैतिक हस्तक्षेप हुने र राम्रो गर्न खोज्दा दबाब आउने खुलासा गर्दै विश्वविद्यालयलाई शिक्षाको मन्दिर जस्तै पवित्र संस्था बनाएर अघि बढ्नुपर्ने बताए ।

  कार्यक्रममा महासचिव विप्लवलाई विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुले विविध प्रश्न राखेका थिए । उपकुलपति सिंह लगायतको विश्वविद्यालय परिवारले उनको स्वागत गरेको थियोे । विश्वविद्यालय परिवारले विश्वविद्यालयले गरेका कामहरुकोबारे जानकारी गराउन इन्जिनियरिङ्ग क्याम्पस, शिक्षा, ल, एजुकेशन लगायतका फ्याकल्टिका क्याम्पसहरुको महासचिव विप्लवलाई निरिक्षण गराएको थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...

  इन्टरपोलको भिडियो प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट

  इन्टरपोलद्वारा आयोजित INTERPOL 100 Global Video Contest for Young Police Leaders प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट भएको...

  जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास बारे विश्वलाई जानकारी गराइने

  युएई । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल `प्रचण्ड´ ले जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास...

  पतिपत्नी सवार मोटरसाइकल पल्टदा पछाडीबाट आइरहेको बसको ठक्करबाट पत्नीको मृत्यु

  काभ्रेको रोशि ११ डालाबेशि स्थित बि.पि.राजमार्ग सडक खण्डमा सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको ज्यान गएको छ...