News Portal

 • भक्तपुरमा राजधानी बनाउने बिषयमा बाझाबाझ

  नेपालवाल संवाददाताभक्तपुर, ३० जेठ
  ५०५९ पटक
  भक्तपुर, ३० जेठ

  भक्तपुर जिल्लाको स्थलगत अध्ययन गर्न आएको प्रदेश नं ३ को प्रदेश राजधानी सम्भाव्यता अध्ययन समितिको उपस्थितिमा भक्तपुरमा राजधानीको बिषयमा फेरि पनि मत बाझिएको छ ।

  मंगलवार बोडेस्थित कृषि विकास बैंकको तालिम हलमा आयोजित एक कार्यक्रममा प्रतिनिधि सभा सदस्य एवं (नेकपा ) का केन्द्रिय सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर जस्तो उत्तम बिकल्प अरु नभएको जिकिर गरिरहँदा नेमकिपाकी प्रदेश सांसद सिर्जना सैजुले राजधानी भक्तपुरमा राख्न नहुने बताइन् ।

  उनले भक्तपुर मात्र नभई काठमाडौं वरीपरी पनि राजधानी राख्नु नहुने तर्क पेश गरिन् । उनले संसदले टुंगो लगाउने बिषय सडकमा ल्याएर काम नभएको समेत भनिन् ।

  नेपाली काँग्रेसका नेता निसान ढुंगेलले प्रदेश राजधानीको बिषयमा राजनीति गरिएको आरोप लगाए । भक्तपुरमा राजधानी हुनुपर्ने पहिलो आवाज नेपाली काँग्रेसले उठाएको स्मरण गर्दै ढुंगेलले तत्कालिन एमालेले यसलाई आफ्नै मुद्दा जस्तो गरि चुनावमा भोटको राजनीति गरेको आरोप लगाएका हुन् ।

  पूर्व माओबादी केन्द्रका जिल्ला इन्चार्ज एवं (नेकपा) का नेता देवेन्द्र श्रेष्ठ दिवाकरले प्रदेश राजधानीलाई प्रतिष्ठाको बिषय नबनाउन आग्रह गरे । कुन पार्टीले पहल लियो वा कुन नेताले कुरा उठाए भन्ने कुरामा अल्झन नहुने उनको तर्क थियो । राजधानीले उपलब्ध गराउने अवसर सबैले पाउने हो त्यसले सबै एकताबद्ध भएर अघि बढ्नुपर्ने र प्रदेशले निर्णय गरे राजधानीको लागि तयार रहनुपर्नेमा उनको जोड थियो ।

  जिसस प्रमुख नवराज गेलालको अध्यक्षतामा संचालन गरिएको उक्त कार्यक्रममा नेकपाको तर्फ़बाट प्रदेश सांसद शशिजंग थापाले भक्तपुरलाई प्रदेश राजधानी बनाउन १० दलिल पेश गरेका थिए । पूर्व एमालेका जिल्ला अध्यक्ष एवं (नेकपा) नेता बचन देउजा ,पत्रकार महांघका जिल्ला अध्यक्ष पुस्कर बुढाथोकी, मध्यपुर थिमीेका मेयर, सूर्यविनायककी उपमेयर लगायतले भक्तपुर प्रदेश नम्बर ३ को स्थायी राजधानी हुने बिश्वास व्यक्त गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा सूचनाको हक सम्बन्धी अन्तरक्रिया सम्पन्न

  antarkriya

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमिमा सूचनाको हक सम्बन्धी अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल पत्रकार महासंघ...

  अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ संसदीय छानबिन समिति गठन

  अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मामाथि छानबिन गर्न ११ संसदीय छानबिन समिति गठन भएको छ । प्रमुख विपक्षी...

  भक्तपुरमा पनि भेटियो हैजाको संक्रमित

    भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका ४ दुवाकोट र हेटौंडा नगरपालिकामा हैजाका संक्रमित भेटिएका छन् । इपिडिमियोलोजी...

  आउँदो २६ गते देशैभर सार्वजनिक बिदा

  सरकारले आउँदो २६ गते आइतवार देशैभर सार्वजनिक बिदा दिने निर्णय गरेको छ । आइतवार इस्लाम...

  अर्थमन्त्री शर्मामाथि संसदीय छानबिन हुन

  janardan sharma

  प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेको मागबमोजिम अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मामाथि छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन हुने...