News Portal

 • ‘रअ’ को कार्यक्रममा को-को ?

  काठमाडौं, ३१ साउन
  १५४३ पटक
  काठमाडौं, ३१ साउन

  सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का नेताहरूमा बेचैन पैदा भएको छ । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले आन्तरिक लोकतन्त्रका लागि मुकाविला गर्ने रणनीति बनाएपछि नेकपालाई बेचैन भएको हो । हुनत कांग्रेसका नेताहरूबीच मतभेद अन्त्य भएको सन्देश बाहिरी रुपमा आएको छैन ।

  बाहिर दिएको सन्देश जस्तो सजिलो अवस्था कांग्रेसभित्र छैन । सभापति शेरबहादुर देउवाको निरंकुशता रहेको भन्दै वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले असन्तुष्टि जनाइ रहेका छन् । उनले गुटको भेला गर्न छाडेका छैनन् । पौडेललाई बेलाबेला आफ्नो प्रभावमा पारेर व्यक्तिगत स्वार्थ लिँदै आएका नेता कृष्णप्रसाद सिटौला पनि गुट जोगाउन संघर्षरत छन् । सिटौलाको कमजोर व्यवस्थापन र व्यक्तिवादी चरित्रका कारण उनलाई साथ दिएका नेताहरूले छाड्ने हुन् कि भनेर चर्चा हुन थालेको छ ।

  सिटौला समूहका गगन थापा, प्रदीप पौडेल, भीमसेनदाश प्रधानसहितका नेताहरूले बिकल्प खोज्न थालेको पार्टी मुख्यालय सानेपामा चर्चा हुने गरेको छ । गगन थापा र प्रदीप पौडेल आफैमा सक्षम युवाहरू हुन् । उनीहरूलाई कुनै गठनको फेर छोपेर हिड्नुपर्छ अवस्था छैन । उनीहरूले चाहने हो भने आफ्नै गुट तयार पार्न सक्छन् । यो कुरा बुझेका सिटौलालाई बेलाबेलामा मनभित्र चिसो पस्ने गरेको छ ।

  यता, डा.शेखर कोइराला पनि आफ्नो अलग गुट बनाउने प्रयासमा छन् । हुन त वरिष्ठ नेता पौडेललाई छाड्न पनि नसकेका र अंगाल्न पनि नचाहेका डा.कोइरालाले बुधबार नेपाल ट्रेड युनियन कांग्रेसका नवनिर्वाचित पदाधिकारी र सदस्यहरूसँग गोप्य भेला गरेका थिए । काठमाडौंको बत्तीसपुतलीस्थित अनुपम फुडल्याण्डमा डा.कोइरालाले भेला गरेका हुन् । भेलामा आफू निकटका नेताहरूभन्दा बाहिरकालाई प्रवेश निषेध गरिएको थियो ।

  कांग्रेसमा सबैभन्दा शक्तिशाली मानिने सभापति देउवा निकटका उपसभापति विमलेन्द्र निधिले पनि गुट चलाउन थालेका छन् । देउवाको नाम लिएर उनले अलगै सचिवालय समेत बनाएका छन् । निधिको गुटलाई पुरुषोत्तम दाहालले हेण्डलिङ गरेका छन् । भरखरै निधिका कारण कांग्रेसको पार्टी मुख्यालयभित्र प्रवेश पाएका दाहालले बिहीबार काठमाडौंको लैनचौरस्थित एक पार्टी प्यालेसमा कार्यक्रम समेत राखेका छन् । दाहालले कांग्रेसलाई एक्लै हाँक्ने गरेर कार्यक्रमहरू धमाधम तयारी गर्न थालेका छन् ।

  त्यसो त नेपालका लागि भारतीय राजदूतावास लैनचौरको आर्थिक सहयोगमा भएको एक कार्यक्रममा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का नेता तथा सभामुख कृष्णबहादुर महरा र नेपाली कांग्रेसका नेता कृष्णप्रसाद सिटौला सहभागी भएर भारतको गुणगान गाएको स्रोत बताउँछ । मंगलबार भएको कार्यक्रममा सिटौला र महरा सहभागी भएका थिए ।

  काठमाडौंको लैनचौरस्थित एक होटेलमा भारतीय राजदूतावासले राखेको कार्यक्रममा महरा र सिटौला सहभागी भएका थिए । आफ्नो हैसियत भुलेर कार्यक्रममा पुगेका महरा र सिटौला राजदूत पुरीसँग परामर्श गरेका थिए । नेपालमा बढ्दै गएको भारत विरोधी भावनालाई घटाउन बेला–बेलामा भारतीय दूताबासले आफ्नै लगानीमा कार्यक्रम गर्दै आएको छ ।

  भारतीय राजदूतावासले आफ्नो पक्षमा लविङ गर्न दलका ठूला नेताहरूलाई प्रभावमा पार्ने गरेको छ । सीमित व्यक्तिहरूलाई कार्यक्रममा बोलाइएको थियो । कार्यक्रममा सबै पक्षलाई बोलाएको जानकारी दिए पनि आफू निकटका सीमित व्यक्तिहरूलाई बोलाइएको थियो ।

  सहसचिवस्तरका राजदूत पुरीसँग आफ्नो हैसियत भुलेर सभामुख महरा र कांग्रेस नेता सिटौला भारतीय राजदूतावसको कार्यक्रममा सहभागी हुने कुराको विरोध भइरहेको छ । उक्त कार्यक्रममा भारतीय गुप्तचर संस्था ‘रअ’ का उच्च अधिकारीहरुको पनि सहभागिता रहेको स्रोतको दावी छ । यूनाइटेड पोष्ट साप्ताहिकले समाचार छापेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एमालेसंग चुनाव चिह्न बाहेक केहि बाँकी छैन : दाहाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य एवं बागमती प्रदेश अध्यक्ष नारायण दाहालले नेकपा...

  खुशुको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर नगर कमिटी निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) ले भक्तपुर नगर कमिटी बिस्तार गरेको छ । रुकेश...

  भक्तपुर सिडिओमा शर्मा

  भक्तपुर जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी(सिडिओ)मा रुद्रा शर्माको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले गुल्मी बाट...

  इन्द्रजात्रा मनाउन गुठि/समुदायसंग समन्वयकारी भूमिका रहन्छ- एसएसपी सिंह

  ऐतिहासिक राष्ट्रिय पर्व ‘इन्द्र जात्रा’ नजिकिदै गर्दा यस पटकको यो जात्रा कसरी सम्पन्न गर्ने भन्ने...

  सेलर्डले भक्तपुरका सञ्चारकर्मीलाई दरवारमा लगेर दियो तालिम

  बाल दिवसको अवसरमा भक्तपुरका सञ्चारकर्मीहरुका लागि मानव बेचबिखन तथा बाल संरक्षणबारे अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको...