News Portal

 • विद्युतमा ब्यापार नगर्न घरबेटीलाई कुलमानको कडा आदेश : तपाइँ पनि ठगिनु भएको त छैन ?

  भक्तपुर, ३० भदौ
  ८७३ पटक
  भक्तपुर, ३० भदौ

  नेपाल विद्युत प्राधिकरणले घर बहालमा बस्नेसंग मनलाग्दी विद्युत महसूल नलिन चेतावनी दिएको छ । राजधानी लगायत शहरी क्षेत्रमा घरबेटीले घर बहालमा बस्नेसंग मनलाग्दी विद्युत् महसुल लिएको विषयमा आफ्नो ध्यानाकर्षण भएको भन्दै प्राधिकरणले त्यसो नगर्न निर्देशन दिएको हो ।

  प्राधिकरणद्वारा आइतवार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङले भने प्राधिकरणको विद्युत्मा मनलाग्दी व्यापार नगर्न निर्देशन दिएका हुन् । घरबेटीले नाफाका लागि जथाभावी मससूल उठाउदा प्राधिकरणले महँगो मूल्यमा विद्युत बिक्रि गरेको गलत संदेश प्रवाह भएको भन्दै प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक घिसिङले तोकिएको दरमा नबढाई विद्युत मससूल उठाउन घरबेटीलाई उर्दी जारी गरे ।

  घरबेटीले बढी महसूल उठाउदा प्राधिकरणप्रति नै नागरिको धारणा गलत हुने भएकाले जति विद्युत महसुल उठेको हो, त्यति मात्रै घर बहालमा बस्नेसँग महसुल लिनूपर्छ । ’ उनले भने । बहालमा बस्नेले पनि सचेत नागरीकको भूमीका निभाई महसूल दर बुझेर मात्र महसूल रकम घरबेटीलाई दिनुपर्ने उनको भनाइ छ ।

  ”प्राधिकरणले तोकेकाभन्दा बढी दरमा महसुल असुल्नु गैरकानूनी कार्य हो । गैर कानुनी कार्यमा सहभागी हुनु अपराध हो ।”कार्यकारी निर्देशक घिसिङले भने ।

  उनका अनुसार २० युनिटसम्मको विद्युत्मा रु ३० सेवा शुल्क लिएको छ भने प्रतियुनिट रु ३ का दरले लिने गरेको छ । यस आधारमा २० युनिट विद्युत् प्रयोग गर्नेले रु ९० महसुल तिर्नुपर्छ । यस्तै २१ देखि ३० युनिटसम्म प्रतियुनिट रु ७ यस्तै ३१ देखि ५० युनिटसम्म प्रतियुनिट ८ रुपैयाँ ५० पैसाका दरले तिर्नुपर्छ ।

  प्राधिकरणको महसुल दरअनुसार ५१ देखि १५० युनिटसम्म खपत गर्ने ग्राहकले सेवा शुल्क रु १ सय र प्रतियुनिट रु १० का दरले तिर्नुपर्छ ।  १५१ देखि २५० युनिटसम्म खपत गर्ने ग्राहकले सेवा शुल्क रु १ सय २५ र प्रतियुनिट रु ११ का दरले तिर्नुपर्छ । २५१ देखि ४०० युनिटसम्म खपत गर्ने घरायसी ग्राहकले सेवा शुल्क रु १ सय ५० प्रतियुनिट रु १२ र त्यसभन्दा माथि सेवा शुल्क रु १ सय ७५ र प्रतियुनिट रु १३ का दरले तिर्नुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा सरकारी जग्गा देखाइ बैना लिने २ पक्राउ

  bhaktapurpolice

  अरुको जग्गा मात्र नभई सरकारी जग्गा समेत देखाइ बिक्री गर्न बैना लिएको अभियोगमा दुईजना पक्राउ...

  ४ अग्रज जनपक्षीय पत्रकारहरु पुरस्कृत

  सहिद पत्रकार कृष्ण सेन ‘इच्छुक’ को २० औं स्मृति दिवसका अवसरमा प्रेस सेन्टर नेपाल सम्बद्ध...

  ‘माटो जोगाऔं’ अभियानमा भक्तपुरका मेयर र उपमेयरको ऐक्यवद्धता

  save soil

  ‘माटो जोगाऔं’ भन्ने बिश्वब्यापी अभियानमा भक्तपुर नगरपालिकाका मेयर र उपमेयरले पनि ऐक्यवद्धता जनाएका छन् ।...

  सहकारीहरु मूल्य, मान्यता र सिद्धान्त बाहिर जाँदा समस्या

  shashi

  भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री शशी श्रेष्ठले सहकारीहरु मूल्य, मान्यता र सिद्धान्त अनुसार...

  भक्तपुरको धारामा खस्यो मेलम्चीको पानी, स्थानीय दङ्ग

  सुनिल sunil prajapati

  बहुप्रतिक्षित मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको पानी भक्तपुरमा प्रवेश भएको छ । बिहीबार मध्याह्न १२ बजेदेखि भक्तपुरबासीहरुको...