News Portal

 • भक्तपुरमा एकसाथ ७ ठाँउमा रक्तदान : ३ सय बढी सहभागी

  भक्तपुर, ९ कात्तिक
  १४२४ पटक
  भक्तपुर, ९ कात्तिक

  भक्तपुरमा एकसाथ ७ ठाँउमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न गरिएकाे छ । एउटै संस्थाकाे आयाेजनामा शनिवार एकसाथ ७ ठाँउमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएकाे हाे ।

  योयो युनिटी भक्तपुरको आयोजनामा शनिवार एकसाथ ७ ठाँउमा रक्तदान गरिएको आयोजक सस्थाका अध्यक्ष रुपेश शिलाकारले जनाएका छन् । रक्तदान जीवनदान भन्ने उद्घोषका साथ् आयोजित कार्यक्रममा ३ सय बढी व्यक्तिले रक्तदान गरेको र सबैभन्दा बढी रक्तदाता दुधपाटीबाट सहभागी बनेको अध्यक्ष शिलाकारले भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी गराए ।

  बिहान ७ बजेबाट ११ बजेसम्म भक्तपुरको ७ ठाँउमा एकसाथ रक्तदान कार्यक्रम गरिएको थियो ।योयो युनिटी भक्तपुरका उपाध्यक्ष रोशन श्रेष्ठका अनुसार भक्तपुर नगरपालिकाको दुधपाटी, च्यामासिं, तौमढी र सल्लाघारीमा गरी ४ ठाउँमा रक्तदान कार्यक्रम गरिएको थियो भने सूर्यविनायक नगरपालिकाको सूर्यविनायक चोक र गुन्डूमा कार्यक्रम गरिएको थियो । त्यसैगरी मथ्यपुर थिमीको ठिमी चोकमा पनि रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको उपाध्यक्ष श्रेष्ठको भनाइ छ ।

  योयो युनिटीको ब्यानरमा भएको रक्तदान कार्यक्रममा भक्तपुर प्रहरीको सहकार्य तथा विभिन्न सहकारी र क्लवका साथै नेपाल रेडक्रस सोसाइटीको समेत सहयोग रहेको बताइएको छ । कार्यक्रमको सफलताले आफूहरुलाई उत्साहित बनाएको योयो युनिटीले बताएको छ ।

  अधिकांश रक्तदाता युवा उमेरका रहेका उक्त रक्तदान कार्यक्रममा सहभागीलाई भक्तपुर क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य महेश बस्नेत आफै उपस्थित भएर उत्प्रेरित गरेका थिए । नेकपाका केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका सांसद बस्नेतले रक्तदान जीवनदान भएको भन्दै सामाजिक भावना भएका नागरिक नै देशको असली सम्पत्ती भएको धारणा ब्यक्त गरेका थिए । पूर्व उद्योग मन्त्री समेत रहेका सांसद बन्नेत योयो युनिटीका संरक्षक समेत हुन् । सांसद बस्नेत संगै रक्तदाताहरुलाई महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रमुख सविन प्रधान र वीरदल गणका गणपति शिव पौडेलले समेत प्रशंसा पत्र प्रदान गरेका थिए ।

  के हो योयो युनिटी

  योयो युनिटीले जनाए अनुसार यो २०७३ सालमा स्थापित सामाजिक संस्था हो । रुपेश शिलाकारको नेतृत्वमा रहेको यो संस्थामा ११ पदाधिकारी सहित ६३ कार्यसमिति सदस्य छन् भने १ हजारको हाराहारीमा संगठित सदस्य रहेका छन् ।

  पूर्वमन्त्री एवं सांसद महेश बस्नेतका अलावा व्यवसायी रोमन शिलाकार,पदमलाल शिलाकार, विज्ञान राई, सूर्यदर्शन राई र केपी ताम्राकार योयो युनिटीका संरक्षक रहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...

  नेपाली कांग्रेस भक्तपुरको सभापतिमा दुर्लभ थापा प्यानलसहित दोहोरिए

  नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत भक्तपुरमा भएको जिल्ला अधिवेशनबाट दुर्लभ थापाको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति...

  एमाले महाधिवेशनमा सहमति जुटेन, नेतृत्वका लागि निर्वाचन तालिका सार्वजनिक

  सौराहा, १२ मंसिर । केन्द्रीय निर्वाचन आयोगले नेकपा एमालेको दसौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि निर्वाचनको कार्यक्रमको...

  भक्तपुरबाट कांग्रेसको पहिलो मन्त्री दिलाउन सफल सभापति थापा पुन: दोहोरिने दावी,सोमबार चुनाव

  पार्टीको आन्तरिक प्रतिस्पर्धामा पोख्त नेपाली कांग्रेसको अधिवेशनले भक्तपुरमा चुनावी माहौल सृजना गरेको छ । नेपाली...

  भक्तपुरमा माओवादी केन्द्रको नगर सम्मेलन सम्पन्न

  भक्तपुर नगरपालिकामा नेकपा (माओवादी केन्द्र)को दोश्रो सम्मेलन सम्पन्न भएको छ । शनिवार सल्लघारीमा सम्मेलन सम्पन्न...