News Portal

 • निजी विद्यालयका प्रअलाई बोलाएर नगर प्रमुखले भने-‘व्यापारीकरणका कारण शिक्षामा बाधा’

  भक्तपुर, २९ मङ्सिर
  ८८१ पटक
  भक्तपुर, २९ मङ्सिर

  भक्तपुर नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले शिक्षा क्षेत्रमा भइरहेको व्यापारीकरणका कारण गरिव जनतालाई शिक्षा आर्जन गर्न बाधा पुगिरहेको बताएका छन् । आइतबार भक्तपुर नगरपालिका भित्रका संस्थागत विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुको भेलालाई सम्बोधन गर्दै उनले उक्त धारणा व्यक्त गरेका हुन् ।

  नगरपालिकाद्वारा आइतवार आयोजित पहिलो भेलालाई सम्बोधन गर्दै नगर प्रमुख प्रजापतिले शिक्षाको गुणस्तरले देशको विकासमा पनि तीव्र प्रभाव पार्ने प्रष्ट पार्दै गुणस्तरीय शिक्षा नै आजको आवश्यकता भएको भनेका छन् ।

  नेपाल सरकारले शिक्षा क्षेत्रमा छुट्याएको बजेट अपुग भएको भन्दै प्रमुख प्रजापतिले सार्वजनिक विद्यालय सबल बनाउन सके निजी स्वत बन्द हुने बताए ।’सामुदायिक विद्यालयको स्तर राम्रो भए निजी विद्यालयमा स्वतः विद्यार्थीको चाप कम हुँदै जान्छ । निजी विद्यालयको चाप सार्वजनिक नसुध्रदा सम्म मात्र हो ।”उनले भने ।

  निजी विद्यालय व्यापारिक उदेश्यको नभई स्वरोजगारमुखी मात्र हुनुपर्ने र विद्यालयहरुको उदेश्य शिक्षा सेवा नै हुनुपर्ने उनको भनाइ छ । विद्यार्थीहरुलाई देशभक्त बनाउन सके मात्र विद्यालय सफल रहेको ठहर्ने स्पष्ट पार्दै प्रमुख प्रजापतिले देशभक्त नागरिक उत्पादन गर्ने अभियानमा सहभागी बन्न निजी विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुलाई आह्वान समेत गरे ।

  उक्त अवसरमा वडा नं. ९ का वडाध्यक्ष रबिन्द्र ज्याख्वले माध्यमिक विद्यालय तहका विद्यार्थीहरुमा नैतिक शिक्षाको आवश्यकता औल्याउदै विद्यालयहरुले नैतिक पाठ पढाउनुपर्ने बताए ।

  कार्यक्रममा भक्तपुर नगर शिक्षा शाखा प्रमुख कृष्णप्रसाद कर्माचार्यले शैक्षिक वर्ष २०७६ मा नगर शिक्षा शाखाबाट सम्पन्न कार्य विवरण, भावी योजना, सूचनाहरु र विद्यालयले बुझाउनुपर्ने प्रतिवेदनहरु प्रस्तुत गरेका थिए भने भक्तपुर नपा शिक्षा शाखाका उपसचिव हरिप्रसाद निरौला, प्याब्सनका तर्फबाट रमेशचन्द्र श्रेष्ठ, एनप्याब्सनका तर्फबाट पुण्यराम कवां, इसानका तर्फबाट पुरुषोत्तम ग्वाछा लगायतले पनि भक्तपुरको शिक्षाको अवस्थाबारे आ–आफ्नो विचार व्यक्त गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यरातमा लुटियो आकाश भैरवको मुर्ति

  हल्चोक स्थित हल्चोक आकाश भैरवको मुर्ति मध्यरातमा लुटिएको छ। हल्चोक आकाश भैरव गुथिका अध्यक्ष सागर...

  बनेपालीको नेतृत्वमा बन्यो बागमती प्रदेश स्तरीय लेखक संघ

  अखिल नेपाल लेखक संघ, बागमती प्रदेशमा अगिव बनेपालीको अध्यक्षतामा नयाँ कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।...

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...