News Portal

 • किन रोकियो फुयालको सपथ

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२ फागुन २०७६
  ३१३ पटक
  २ फागुन २०७६

  काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) भित्रको आन्तरिक विवादका कारण बागमती प्रदेश सरकारमा मन्त्री थप्ने योजना रोकिएको छ।मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले बुधबार रामेश्वर फुयाललाई भौतिक योजना तथा विकास मन्त्रीको शपथ खुवाउने योजना बनाएका थिए।

  तर, प्रदेश समिति इन्चार्ज अष्टलक्ष्मी शाक्यले पौडेलको त्यो प्रस्ताव अस्वीकार गरिन्। पार्टीले सरकारको समीक्षा गरेपछि मात्रै मन्त्री नियुक्तिको विषयमा निर्णय गर्ने अडान शाक्यले राखेपछि यो विवाद पार्टीको केन्द्रीय नेतृत्वसम्म पुगेको छ।मुख्यमन्त्री पौडेलले जसरी पनि फुयाललाई मन्त्री बनाउने र इन्चार्ज शाक्यले जसरी पनि रोक्ने अडान राखेपछि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नै पौडेललाई फोन गरेर मन्त्रिपरिषद् विस्तारको काम रोक्न निर्देशन दिएको प्रदेश सरकारका एक मन्त्रीले बताए।

  त्यसपछि मात्रै पौडेल पछि हटेका थिए। फुयाललाई रोक्न नभई पार्टीमा विवाद ननिम्त्यिोस् भनेर प्रधानमन्त्री ओलीले सो निर्देशन दिएको ती मन्त्रीले जानकारी दिए।‘पार्टीभित्र देखिएको आन्तरिक परिस्थितिका कारण तत्कालै मन्त्री थप हुने छैन,’ मुख्यमन्त्री पौडेल निकट एक सांसदले भक्तपुरपोष्टलाई भने।इन्चार्ज शाक्यले प्रदेश सरकारको कामको समीक्षापछि मात्रै समावेशी तरिकाले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्नुपर्ने बताइन्।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...