News Portal

 • किन रोकियो फुयालको सपथ

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२ फागुन २०७६
  ६११ पटक
  २ फागुन २०७६

  काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) भित्रको आन्तरिक विवादका कारण बागमती प्रदेश सरकारमा मन्त्री थप्ने योजना रोकिएको छ।मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले बुधबार रामेश्वर फुयाललाई भौतिक योजना तथा विकास मन्त्रीको शपथ खुवाउने योजना बनाएका थिए।

  तर, प्रदेश समिति इन्चार्ज अष्टलक्ष्मी शाक्यले पौडेलको त्यो प्रस्ताव अस्वीकार गरिन्। पार्टीले सरकारको समीक्षा गरेपछि मात्रै मन्त्री नियुक्तिको विषयमा निर्णय गर्ने अडान शाक्यले राखेपछि यो विवाद पार्टीको केन्द्रीय नेतृत्वसम्म पुगेको छ।मुख्यमन्त्री पौडेलले जसरी पनि फुयाललाई मन्त्री बनाउने र इन्चार्ज शाक्यले जसरी पनि रोक्ने अडान राखेपछि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नै पौडेललाई फोन गरेर मन्त्रिपरिषद् विस्तारको काम रोक्न निर्देशन दिएको प्रदेश सरकारका एक मन्त्रीले बताए।

  त्यसपछि मात्रै पौडेल पछि हटेका थिए। फुयाललाई रोक्न नभई पार्टीमा विवाद ननिम्त्यिोस् भनेर प्रधानमन्त्री ओलीले सो निर्देशन दिएको ती मन्त्रीले जानकारी दिए।‘पार्टीभित्र देखिएको आन्तरिक परिस्थितिका कारण तत्कालै मन्त्री थप हुने छैन,’ मुख्यमन्त्री पौडेल निकट एक सांसदले भक्तपुरपोष्टलाई भने।इन्चार्ज शाक्यले प्रदेश सरकारको कामको समीक्षापछि मात्रै समावेशी तरिकाले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्नुपर्ने बताइन्।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...