News Portal

 • होटलमा खानेलाई १ सय जरिवाना र खुवाउनेलाई १ महिना कैद गर्ने जिप्रकाकाे आन्तरीक तयारी

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, २९ साउन
  १५८०६ पटक
  भक्तपुर, २९ साउन

  होटल रेस्टुराँमा ग्राहक बसालेर खुवाउने भक्तपुरका होटल रेस्टुराँ व्यवसायीहरुलाई कडा कारवाही हुने भएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले अटेर गरी ग्राहक बसालेर खुवाउने भक्तपुरका होटल रेस्टुराँ व्यवसायीहरुलाई जेल हाल्ने आन्तरीक तयारी गरेको हो ।

  कोभिड १९ को उपत्यकामा बढ्दो संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै भक्तपुर प्रशासनले कठोर कदम उठाउने आन्तरीक तयारी गरेको सूचना प्राप्त भएको छ । श्रोतका अनुसार अटेर गर्ने व्यवसायीलाई १ महिना कैद गर्ने आन्तरीक तयारी गरिएको हो । शुक्रवारबाट सिडिओ हुमकला पाण्डे आफै अनुगमनमा निस्कने जानकारी प्राप्त भएको छ । उनले बिहीवार जिल्ला सुरक्षा समितिका पदाधिकारीहरुलाई बोलाएर अनुगमन तिब्र बनाउन निर्देशनसमेत दिएकी छन् । मातहतका सुरक्षा प्रमुखहरुलाई बोलाएर उनले होटल रेस्टुरामा ग्राहक बसालेर खुवाउने व्यवसायीलाई तत्काल कारवाहीको दायरामा ल्याउन आदेश दिएकी हुन् ।

  भक्तपुर पोस्ट श्रोतका अनुसार प्रजिअ पाण्डेले कडा निर्देशन दिंदै भनेकी छन् ” मैले होटल रेस्टुरामा ग्राहक बसालेर खुवाएको पाएँ भने व्यवसायी मात्र होइन, सुरक्षा निकाय पनि कारवाहीको भागिदार हुन्छ ।” प्रजिअ पाण्डेको कडा निर्देशन संगै बिहीवार साँझबाटै प्रहरीहरु सक्रिय बनेका छन् । उनीहरुले व्यवसायीहरुलाई बिहीवार चेतावनी दिंदै अटेर गरी व्यवसाय गरे जेल हाल्ने सूचना समेत दिएको एक प्रहरी अधिकारीले बताए ।

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले कोभिड १९ संक्रमण नियन्त्रणका लागि कारवाहीलाई कडा गरिएको पुष्टि गरिन् । भक्तपुर पोस्ट संग कुरा गर्दै प्रजिअ पाण्डेले अनुगमनलाई तीब्र बनाउने बताउँदै होटल रेस्टुराँ मात्र नभई यो अवस्थामा प्रतिबन्धित गरिएको सबै खाले व्यवसाय संचालन हुनु नहुने स्पष्ट पारिन् । ”सुरक्षित रहेर होम डेलिभरी सेवाको लागि पो होटल खुला भनेको हो नि, ग्राहक नै बोलाएर खुवाउनु हुँदैन । यस्तोमा संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन आकर्षित हुन्छ र १ सय जरिवाना, १ महिला कैद वा दुवै सजाय हुन्छ ।” उनले भनिन् ।

  भक्तपुर पोस्ट श्रोतका अनुसार भने होटलमा खान जाने सेवाग्राहीलाई रु १ सय जरिवाना र खुवाउने व्यवसायीलाई १ महिना कैदको आन्तरीक तयारी जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले गरेको छ । त्यसैगरी सैलुनमा कपाल काट्न जानेलाई १ सय जरिवाना र कपाल काट्ने व्यवसायीलाई १ महिना कैद गर्ने तयारी गरिएको श्रोतको दावी छ । व्युटिपार्लर, जिम खाना,खेलकुद क्लब, सभा सम्मेलन, सामुहिक पूजा र फुटपाथ ब्यापारमा पनि पूर्ण बन्देज लगाइने बताइएकाे छ । त्यतिमात्र होइन, खाद्यान्न र औषधी लगायतका अत्यावश्यक सामाग्रीको किनबेचमा पनि सामाजिक दुरी, हात धुने व्यवस्था लगायत सुरक्षा मापदण्ड पालना नगरेको पाइएमा कार्यस्थलमै कारवाहीको तयारीमा जिप्रका रहेको श्रोतले जनाएकाे छ ।

  पछिल्लो समय कोभिड संक्रमण दर बढेपनि मानिसहरुमा यसप्रतिको डर घटेका कारण संक्रमण नियन्त्रण चुनौतीपूर्ण बनेको देखिन्छ । संक्रामक रोग नियन्त्रणका लागि सिडिओलाई मूख्य जिम्मेवारी प्राप्त भएकोले सिडिओको सफलता र असफलतालाई पनि कोभिडसंग जोडिएर हेर्ने गरिएकाले सिडिओ कडा हुनुको बिकल्प छैन । भक्तपुरमा बिहीवार ५ जना संक्रमित थपिए संगै हालसम्म संक्रमितको संख्या १ सय २ पुगेको छ भने यसमध्ये ५३ जना संक्रमित सन्चो भई घर फर्किसकेका स्वास्थ्य कार्यालय भक्तपुरका प्रमुख कृष्ण बहादुर मिजारले जनाएका छन् ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देशभरका सबै वडा कमिटी गठन गर्न माओवादी केन्द्रको निर्देशन

  नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकले आज दुई निर्णय गरेको छ । आइतबार पार्टी केन्द्रीय...

  त्रिविमा आंशिक शिक्षकको तालाबन्दी

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय (त्रिवि) मा आंशिक शिक्षकले विभिन्न माग राख्दै एक सातादेखि तालाबन्दी गरेका छन् ।...

  सभामुखको पहलपछि सरकारी तलब भत्ता सरकारी बैंकबाट

  अब सांसदले तलबभत्ता सरकारी बैंकबाट पाउने भएका छन् । संसद सचिवालयले केही महिनायता पहल गरेर...

  नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश

  नेपालका ८ युवा नर्वे सेनामा भर्ती भएका छन् । नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश यो...

  पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ, भक्तपुरका निवर्तमान कोषाध्यक्ष एवं श्रमजिवी पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक परेको छ ।...