News Portal

 • भक्तपुरस्थित सैनिक विद्यालयका पूर्वप्रमुख जबरासहित ३ कमान्डर बर्खास्त

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३२ साउन
  ८०२ पटक
  भक्तपुर, ३२ साउन

  भक्तपुरकाे सल्लाघारीस्थित सैनिक आवासीय विद्यालयका पूर्व प्रमुख समेत रहेका नेपाली सेनाका सहायक रथी प्रयोग जबरा सहित ३ जनालाई बर्खास्त गरिएको छ । सैनिक अदालतले सहायक रथी जबरा, महासेनानी नविन सिलवाल र प्रमुख सुवेदार मिठुराम विश्वकर्मालाई सेवाबाट बर्खास्त गर्ने फैसला गरेको हो ।

  नेपाली सेनाको जनसम्पर्क तथा सूचना निर्देशनालयले आईतबार प्रेस विज्ञप्तिमार्फत उक्त फैसला सार्वजनिक गरेको छ । पाँचखालस्थित वीरेन्द्र शान्ति कार्य तालिम केन्द्रमा कार्यरत रहँदा ‘सम्पत्ति र अनुशासन तथा आचरण सम्बन्धी कसूर अभियोगमा उनीहरुलाई दोषी ठहर गर्दै बर्खास्त गर्ने फैसला भएको बताइएको छ । गत जेठमा भ्रष्टाचार अभियोगमा उनीहरुलाई नियन्त्रणमा लिएर सैनिक हिरासतमा रखिएको थियो । फैसलामा राणालाई १ करोड ७२ लाख र सिल्वाललाई १५ लाख रुपैयाँ जरिवाना समेत सुनाइएको छ ।

  अदालतले सहसेनानी लक्ष्मीकान्त खनाल, सुवेदार भोजबहादुर विष्ट र जमदार विनोद बस्नेतलाई एक तह घटुवा, प्राविधिक सहसेनानी फिरोज महर्जन र जमदार भद्रबहादुर शाहीलाई नसिहत र महासेनानी राजेन्द्रमणि गिरी र सुवेदार नवराज पाण्डेलाई सफाई दिने गरी फैसला गरेकाे समेत सेनाले विज्ञप्तिमार्फत जानकारि गराएको छ ।

  यस अघि सैनिक आवासीय विद्यालय भक्तपुरमा कार्यरत रहँदा गत जेठ महिनामा सम्पत्ति र अनुशासन तथा आचरण सम्बन्धी मुद्दामा दोषी ठहरिएका ३ जना सैनिक अधिकृतसहित पांच जना लाई कारवाही गरिएको थियो ।

  कारवाही पर्नेमा महासेनानी भुपालमान अधिकारी, प्रमुख सेनानी देवबहादुर क्षेत्री र हुद्धा यज्ञराज पोखरेल, हुद्धा गणेशबहादुर अधिकारी, लेखा आ. सहसेनानी सुरेन्द्र विक्रम भण्डारी रहेका थिए । सोही मुद्दामा अन्य १३ जनाले भने सफाई पाएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...

  बिजुक्छेसंग उत्तर कोरियाली राजदुतले खोले आन्तरिक कुरा

  नेपालका लागि प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरियाका राजदूत जो योङ मानले आफ्नो देशको आणविक शक्तिबारे अवगत गराएका...