News Portal

 • भक्तपुर प्रवेश मार्गमा माेनिटर !

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ३२ साउन
  ७९७ पटक
  भक्तपुर, ३२ साउन

  विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ रोगका कारण उत्पन्न अवस्थालाई मध्यनजर गर्दै भक्तपुर नगर प्रवेश गर्ने मुख्य नाकाहरूमा आगन्तुकको आवश्यक निगरानी र विवरण संकलनका लागि भक्तपुर नगरपालिकाले माेनिटर कर्मचारीहरू खटाउने भएको छ ।

  नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिको अध्यक्षतामा आइतवार पर्यटक सेवा केन्द्रका कर्मचारीहरू सम्मिलित बैठकले उक्त निर्णय लिएको हो ।

  ”आइतबार बसेको बैठकले नगर प्रवेश गर्ने १३ नाकाहरूमा विशेष सावधानीका साथ नगर प्रवेश गर्नेहरूको विवरण संकलन र आवश्यक निगरानी गर्ने निर्णय ग¥यो । भोलि भदौ १ गतेबाट नगरपालिकाका कर्मचारीहरू ती क्षेत्रहरूमा परिचालित हुन्छन् ।” नगरपालिकाका मेयर सुनिल प्रजापतिले भने । नगर प्रवेश गर्ने मुख्य नाकाहरू सल्लाघारी—नगरकोट सडक, कासान पुल, वन्ती, यातुमहादेव स्थान, शारदा क्याम्पस, गोसँ पुल, नाला सडक, थुसाचा, हनुमानघाट, भेलुखेल, राममन्दिर, बाराही र दूधपाटी लगायतका स्थानमा कर्मचारीलाई आगन्तुक निगरानीका लागि तैनाथ गरिने उनले जानकारी गराए  ।

  बैठकमा नगर प्रमुख प्रजापतिले संसारका ठूला र शक्तिशाली देशहरू समेत कोरोनाको महामारी नियन्त्रण गर्न असफल भइरहेको विषम् परिस्थितिमा नेपालमा ‘महामारी फैलिन’ अघि नै समाजलाई सचेत र सुरक्षित बनाउनुपर्ने आवश्यकता अैाल्याएका थिए ।

  कोभिड १९ को महामारी नियन्त्रणमा समाजवादी देश र पुँजीवादी देशबीच भिन्न–भिन्न अनुभव रहेको बताउदै नगर प्रमुख प्रजापतिले समाजवादी देशहरूमा सरकारको जनताप्रतिको जिम्मेवारीबोधका कारण कोभिड १९ को संक्रमण नियन्त्रण गर्नमा सफलता प्राप्त गरेको जिकिर गरे ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुर नगरपालिका वडा नं.९ का वडाध्यक्ष रबिन्द्र ज्याख्व, ७ का वडाध्यक्ष उकेश कवांले ,भक्तपुरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रामलाल श्रेष्ठ र पर्यटक सूचना केन्द्रका प्रमुख गौतमप्रसाद लासिवाले कोरोना संक्रमण फैलिन नदिन सबैजना सक्रियतापूर्वक लाग्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...

  बिजुक्छेसंग उत्तर कोरियाली राजदुतले खोले आन्तरिक कुरा

  नेपालका लागि प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरियाका राजदूत जो योङ मानले आफ्नो देशको आणविक शक्तिबारे अवगत गराएका...