News Portal

 • भक्तपुर प्रहरीकाे सक्रियता : बसभित्रै बलात्कार गर्ने २ युवक रंगेहात समातिए

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १८ असाेज
  ८८२ पटक
  भक्तपुर, १८ असाेज

  राती करिब ९ बजेको समयमा प्रहरीलाई बसका चालक र सहचालक बीच झगडा परेको सूचना आउँछ । सामान्य झगडा होला भनेर प्रहरीले अल्छी गर्दैन । महानगरीय प्रहरी वृत्त, जगातीको एक टोली तत्काल घटनास्थल तर्फ रवाना हुन्छ । घटनास्थलमा पुगेपछि सामान्य झगडालु समात्न गएको प्रहरीलाई ठुलो सफलता हात लाग्छ । प्रहरी सामुहिक बलात्कारको २ अभियुक्त समात्न सफल हुन्छ ।

  यो शनिबार रातीको घटना हो । चाँगुनारायण ८ स्थित तवियाखुशी खोलाको किनारमा बसभित्रै एक किसोरी सामुहिक बलात्कारको शिकार भएकी छन् । शुक्रवारदेखि बसका स्टाफको नियन्त्रणमा रहेकी उनी पटक पटक बलात्कारको शिकार भइन् । झगडालु खोज्न गएको प्रहरी देखेर किसोरी चिच्याएपछि प्रहरीले उनलाई उद्धार गर्न सफल भएको छ ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरकी प्रमुख रहेकी एसपी तारादेवी थापाले भक्तपुरमा एक किसोरीमाथि सामुहिक बलात्कार भएको र बलात्कार अभियोगमा २ युवक पक्राउ परेका पुष्टि गरिन् । ३ युवकले १७ वर्षिया ती किसोरीलाई नियन्त्रणमा लिई बसभित्रै पटक पटक बलात्कार गरेको थाहा भएको छ ।

  शुक्रवार बिहान ११ बजे रत्नपार्कबाट बसमा चढाएर ल्याएर उक्त बसका स्टाफले ती किसोरीको शरीरमाथि करिब २ दिन कब्जा जमाएका थिए । पानीमा लठ्याउने औषधी मिसाई खान दिई १७ बर्षिया किशोरीलाई रत्नपार्कबाट भक्तपुरसम्म बसमा चढाएर ल्याईएको देखिएको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका एसपी थापाले जनाएकी छन् ।

  एसपी थापाका अनुसार शुक्रवार विहान अन्दाजी ११ बजेको समयमा पिडित किसोरीलाई भक्तपुरको सूर्यविनायकमा ल्याई शनिवार बिहानभरीसम्म बसभित्रै जबर्जस्ती करणी गरिएको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट देखिएको छ । फेरि शनिवार बिहान ११:०० बजेदेखि  पक्राउ पर्नु अघि सम्म किसोरीलाइ चाँगुनारायण ८ स्थित तवियाखुशी खोलाको किनारमा पुर्याई बसभित्रै बलात्कार भएकाे बताइएको छ ।

  चाँगुनारायण ८ लिवालीस्थित तवियाखुशी खोलाको किनारमा पार्किङ गरी राखेको बा. ३ ख. २६१२ नं.को बस भित्र किशोरीलाई जवर्जस्ती करणी गरेको अवस्थामा भक्तपुर प्रहरीले दुई युवकहरुलाई पक्राउ गरेको प्रहरीले पुष्टि गरेको छ । रत्नपार्कबाट किसोरी ल्याउने बसका स्टाफ भने फरार छन् तर २ युवकलाई समात्न सफल भएको प्रहरीको भनाइ छ ।

  पक्राउ पर्नेमा सिन्धुपाल्चोक चौतारा साँगाचोकगढी १० स्थायी ठेगाना भएका २२ वर्षीय निर कुमार खड्का र सिन्धुपाल्चोककै जुगल ४ का २१ वर्षीय सुर्य श्रेष्ठ रहेका प्रहरीले पुष्टि गरेको छ । प्रहरीका अनुसार एक अभियुक्त भने फरार भएका छन् । फरार युवकले आफूले बलात्कार गरेर नभएर आफ्ना २ साथीहरुलाई पनि बलात्कारका लागि किसोरीलाई बाध्य बनाएका थिए । उनको पहिचान भइसकेकाे र खोजीकार्य भैरहेको प्रहरीको भनाइ छ ।

  पक्राउ परेका अभियुक्तहरुलाई आइतवार नै भक्तपुर जिल्ला अदालतले जवरजस्ती करणी सम्बन्धी कसुरमा अनुसन्धानका लागि  ७ दिन म्याद थप गरीदिएको छ । घटनाको सम्बन्धमा थप अनुसन्धान भइरहेको एसपी थापाले जानकारी गराइन् । एसपी थापाका अनुसार पिडित किसोरी भक्तपुरकी होइनन् । करिब दुई महिना अघि मात्र गाउँबाट शहर आएकी उनी काठमाडौंमा आमासंग बस्दै आएकी छन् । सोझोसिधा भएकोले पीडकहरुलाई झुक्याउन र धम्क्याउन सजिलो भएको हुनसक्ने उनले बताइन् । घटना साह्रै दुखद भएको भन्दै एसपी थापाले बालत्कार जस्तो जघन्य अपराधबाट समाजलाई सुरक्षित गर्न भक्तपुर प्रहरीले थप योजना र रणनीति बनाउने बताइन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...

  बिजुक्छेसंग उत्तर कोरियाली राजदुतले खोले आन्तरिक कुरा

  नेपालका लागि प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरियाका राजदूत जो योङ मानले आफ्नो देशको आणविक शक्तिबारे अवगत गराएका...