News Portal

 • मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर,१३ साउन २०७८
  २७४ पटक
  भक्तपुर,१३ साउन २०७८

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण गर्नुपरे मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउनुपर्ने बताएकी छन् । मन्त्रालयमा बुधबार आयोजित वार्षिक मन्त्रालय स्तरीय विकास समस्या समाधान समितिको बैठकमा मन्त्री भुसालले उक्त कुरा बताएकी हुन् ।

  जग्गा अधिग्रहण गर्नै परे नागरिलाइ उनीहरुको जग्गाको उचित मुआब्जा तथा क्षतिपुर्ति दिंदा अन्याय हुन नहुने भन्दै उनले अन्यन्त्र स्थानमा ब्यबस्थित हुन सक्ने आधार बनाएर मात्र अधिग्रहण गर्नुपर्नेमा जोड दिइन् ।

  मन्त्री भुसालले भनिन्, ‘ हामीले सेवा दिने भनेको जनतालाई हो , विकास पनि जनताकै लागि हो । ,एकिकृत आयोजना जनतामा लैजादा ,ल्याण्ड पुलिङ्गमा जादा उपयुक्त हुने हुन्छ। यस्तो गर्दा कोहि करोड पति कोहि सुकुम्वासी हुने अवस्था हुनु हुदैन ।

  जग्गाको सन्दर्भमा राज्यले लिने मुल्य र वास्तविक कारोवार मुल्य एउटै हुनुपर्नेमा उनको जोड रहेको छ । उनले कसैको सम्पत्ति अधिग्रहण गर्द जबर्जस्ती बलप्रयोग गर्दा समस्या हुने र आमनागरिकमा अन्यायको अनुभूति हुने हुनाले त्यसो गर्नु नहुने निर्देशन समेत दिइन् ।

  योजना छनौट गर्दा पनि मानव बस्ती र खेती योग्य जमिनमा असर नपर्ने गरि बनाउनु पर्ने आवस्यकता औल्याउदै उनले अधिकतम जनताको हित हुने काम भएपनि कोही कसैलाई अन्यायमा पारेर गर्दा त्यसको नकारात्मक प्रभाव रहने प्रष्ट पारिन्।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल – भारत साहित्य दोस्रो महोत्सवको लागि बैठक सम्पन्न

  काठमाडौं । नेपाल -भारत साहित्य यात्राको दोस्रो संस्करणको रुपमा त्रिदीवसीय नेपाल भारत साहित्य दोस्रो महोत्सव...

  महिला सशक्तीकरणमा लायन्स

  काठमाडौं, सामाजिक क्षेत्रमा विविध कार्य गर्दै आइरहेको लायन्स अफ काठमाडौं, ब्राइटस्टारको प्रायोजनमा महिला सशक्तीकरण कार्यक्रमअन्तर्गत...

  बिग्रेको बाटोका कारण बाल्कोटमा ट्र्याक्टर चालकको ज्यान गयो : प्रहरी

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- २ बालकोटस्थित महेन्द्र शान्ति स्कूलबाट चारदोबाटो तर्फ आउदै गरेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको...

  पाप पखाल्ने इन्द्रदह

  नेपाल भाषामा ‘येँ’ भन्नाले काठमाडौँ भन्ने बुझिन्छ , ‘किँ’ को अर्थ किला र दह अर्थात्...

  मानवीय आस्थामा नयाँ कार्यसमिति

  भक्तपुरमा क्रियाशील गैरसरकारी संस्था मानवीय आस्था नेपालको छैठौं साधारण सभा सम्पन्न भएको छ । आइतबार...