News Portal

 • ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  मदन ढुंगाना भक्तपुर, ११ असोज २०८०
  २१६ पटक
  भक्तपुर, ११ असोज २०८०

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति महाराजले शुरु गरेको प्रति सन्तोष व्यक्त गरेका छन । असहाय बालबालिका र ज्येष्ठ नागरिकाका लागि आश्रम बनाउने विजयमूर्तिको अभियान प्रति उनले सन्तोष व्यक्त गरेका हुन् ।

  छोरीको घर ज्येष्ठ नागरिक आश्रमको सहयोगार्थ भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा  श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको उद्घाटन कार्यक्रमलाई बिहीवार सम्बोधन गर्दै सांसद थापाले धार्मिक अनुष्ठान आफैंमा राम्रो भएको र जेष्ठ नागरिकका लागि आश्रम बनाउने लक्ष सहित आयोजना हुनु अझ राम्रो भएको बताए ।

  समृद्ध एवं बिकसित देशमा अनाथालय र ज्येष्ठ नागरिक आश्रम बनाउने र उनीहरुको संरक्षण गर्ने कार्य राज्य आफैंले गर्ने भएपनि नेपालमा सरकार अस्थिर र कमजोर अर्थतन्त्रका कारण त्यो पूर्ण रुपमा हुन नसकिरहेको सांसद थापाले स्वीकार गरे । राज्यले गर्नुपर्ने काम विजयमूर्ति महाराजले शुरु गरेकोले खुसि लागेको भन्दै उनले सामाजिक सेवाका कार्यमा सांसदको हैसियतमा आवस्यक सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता समेत प्रकट गरेका छन् । ‘समृद्ध नेपाल नबन्दासम्म विजयमूर्ति जस्ता समाजसेवीहरुको आवश्यकता रहिरहन्छ ।’ सांसद थापाले भने ।

  नेपालको संविधानमा गास,बास र कपासको सुनिश्चितता गरिएको प्रसंग उल्लेख गर्दै उनले यस्ता आश्रमहरुले असहायहरुको गास,बास र कपासको सुनिश्चितता हुने र संविधानको सम्मान हुने समेत उनले बिश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

  चर्चित श्रीमदभागवत कथाबाचक बालयोगेश्वर विजयमूर्ति महाराजको नेतृत्वमा आयोजित महायज्ञको बिहीवार उद्घाटन गरिएको छ । महायज्ञ १७ दिन सम्म चल्ने कार्यक्रम छ । कथाबाचन चर्चित महिला पण्डित गरिमा उपाध्याय र उमा महेश्वरीले गर्ने बताइएको छ । बिहीबार विहान ७ बजे १००८ शान्ति कलश यात्रा गरी दिउँसो १ बजे उद्घाटन गरिएको महायज्ञका दैनिक पाँच हजार भक्तजन सहभागी हुने अपेक्षासहित सम्पूर्ण तयारी पूरा गरिएको छ ।

  महायज्ञको तयारी हेर्दा नै भक्तजनहरु मुग्ध बनेका छन् । महायज्ञको शृंगारले भक्तजन मात्र होइन, टिकटक चलाउनेहरु पनि तानिएका देखिन्छन् । महायज्ञ उद्घाटनमा प्रदेश सांसद सुरेश श्रेष्ठ, चाँगुनारायणका नगर प्रमुख जीवन खत्री र बागमती प्रदेश सरकारका पूर्व मन्त्री कृष्णलाल भंडेल लगायतको पनि आतिथ्यता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...

  इन्टरपोलको भिडियो प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट

  इन्टरपोलद्वारा आयोजित INTERPOL 100 Global Video Contest for Young Police Leaders प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट भएको...

  जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास बारे विश्वलाई जानकारी गराइने

  युएई । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल `प्रचण्ड´ ले जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास...

  पतिपत्नी सवार मोटरसाइकल पल्टदा पछाडीबाट आइरहेको बसको ठक्करबाट पत्नीको मृत्यु

  काभ्रेको रोशि ११ डालाबेशि स्थित बि.पि.राजमार्ग सडक खण्डमा सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको ज्यान गएको छ...