News Portal

 • ताथलीमा जारी वृहत पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञमा एकै दिन करिब १ करोड दान प्राप्त

  मदन ढुंगाना भक्तपुर, २१ असोज २०८०
  ५४१ पटक
  भक्तपुर, २१ असोज २०८०

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा जारी वृहत पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञमा एकै दिन करिब १ करोड दान प्राप्त भएको छ । ताथलीस्थित छोरीको घर जेष्ठ नागरिक आश्रमलाई जग्गा खरिद गरि भवन निर्माण सहयोगार्थ आयोजित महायज्ञको १० औ दिनमा करिब १ करोड दान रकम सङकलन भएको हो ।

  महायज्ञका संकल्पकर्ता एवं आयोजक संस्थाका अध्यक्ष वालयोगेश्वर विजयमूर्ति महाराजले एकै दिन करिब १ करोड संकलन भएको पुष्टि गरे ।त्यस्तै उनले हालसम्म रु २ करोड भन्दा बढी दान प्राप्त भएको बताएका छन् ।

  आफ्ना पितृ उद्धारका लागि महा यज्ञमा दान गर्ने दानवीरहरुको उल्लेख्य सहभागिता रहेको बिजयामूर्ती महाराजले बताए । सनातन धर्मको रक्षा र समाजसेवाको भावले शुरु गरिएको महायज्ञमा स्थानीय सरकार र जनप्रतिनिधि मात्र नभई राष्ट्रिय स्तरका नेता र सांसदहरुको बाक्लो आवतजावत रहेको छ ।

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका प्रमुख जीवन खत्री महायज्ञस्थलमा प्राय: आइरहन्छन । बेसहारा जेष्ठ नागरिकको लागि घर बनाउने उदेश्यले संचालित महा यज्ञमा प्राप्त दानले अपुग भएको रकम नगरपालिकाले व्यहोर्ने उनले आश्वासन दिएका छन् । अहिले यति लाख उती लाख नभन्ने तर अपुग भए १, २ करोड नै भए पनि दिने उनको उद्घोष छ । सोही क्षेत्रबाट प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचित सुरेश श्रेष्ठले २० लाख बजेट छोरीको घर जेष्ठ नागरिक आश्रमका लागि बिनियोजन गर्ने बचन बढ्ता प्रकट गरेका छन् ।

  चाँगु क्षेत्रका जनप्रतिनिधिले मात्र नभई सूर्यविनायक नगरपालिकाका प्रमुख बासुदेव थापाले समेत महायज्ञमा नगद १ लाख बढी दान दिएका छन् । उनको उपस्थितिमा पत्नी अम्बिकाले उक्त दान गरेकी हुन् । उक्त अवसरमा मेयर थापाले नगरपालिकाको तर्फबाट कम्तिमा पचास लाख बजेट आश्रम निर्माणका लागि छुट्याइदिने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका छन् ।

  गत आश्विन ११ गतेदेखि शुरु भएको महायज्ञ २७ गतेसम्म सञ्चालन हुने छ । महायज्ञबाट संकलन हुने दान र भेटीबाट ‘छोरीको घर ज्येष्ठ नागरिक आश्रम’को आवश्यक भवन र पूर्वाधार निर्माण गर्ने लक्ष्य रहेको आश्रम सञ्चालक समितिका अध्यक्ष वालयोगेश्वर विजयमूर्ति महाराजले स्पष्ट पारेका छन् । सहभागी भक्तजनको दान र जनप्रतिनिधिको दान गर्ने प्रतिवद्धताले गर्दा जेष्ठ नागरिक आश्रम सजिलै बन्ने उनले बिश्वास व्यक्त गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकको प्रमुख प्राथमिकतामा कृषि : नगरलाई दुध,मासु र अन्डाको हव बनाइने(पूर्णपाठसहित)

  सूर्यविनायक नगरपालिकाले आफ्नो नीति तथा कार्यक्रममा कृषि र पर्यटनलाई प्रमुख प्राथमिकतामा राखेको छ । नगर...

  भक्तपुरले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहन गर्ने

  भक्तपुर नगरपालिकाले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहनको नीति लिएको छ । शिक्षामा...

  हनुमन्ते अस्तव्यस्त,करोडौं फ्रिज गरी सरोकारवाला मस्त भन्दै नेता एवं अभियन्ता रंजित आक्रोशित

  hanumante naresh

  कुनैपनि समाजको सभ्यता त्यसको नदी र खोलानालासंग सम्बन्धित हुन्छ । भक्तपुरको हनुमती(हनुमन्ते) खोलाले पनि यहाँको...

  चाँगुनारायणका पूर्व मेयर मिश्रलाई मातृशोक

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका संस्थापक मेयर एवं नेकपा(एमाले) का केन्द्रीय सदस्य सोमप्रसाद मिश्रलाई मातृशोक परेको छ ।...

  सूर्यविनायक नगरपालिकाको आफ्नै सडक संजाल र नगर यातायात हुनुपर्नेमा कांग्रेसको जोड

  नेपाली कांग्रेस सूर्यविनायक नगर समितिले स्थानीय सरकारलाई गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएको छ । मंगलवार सो समितिले...