News Portal

 • भक्तपुरमा एमाले र माओबादी मात्र बोलाएर निर्माण व्यवसायी संघले सक्यो साधारण सभा

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, २२ माघ
  ९५३ पटक
  भक्तपुर, २२ माघ

  निर्माण व्यवसायी संघ भक्तपुरले सत्रौ बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न गरेको छ । आइतवार सूर्य बिनायकको यो-यो पार्टी प्यालेसमा सभा सम्पन्न भएको हो ।

  निर्माण व्यवसायी संघ भक्तपुरका अध्यक्ष निरन्जन बजगाईले अध्यक्षता गरेको कार्यक्रममा महासंघका अध्यक्ष बिष्णुभाइ श्रेष्ठ प्रमुख अतिथि थिए भने भक्तपुरका जिसस संयोजक,प्रजिअ,प्रहरी उपरीक्षकसहित विभिन्न उद्योग र व्यापारका प्रतिनिधिहरुलाई अतिथि बनाइएको उक्त कार्यक्रममा जिल्लाका राजनीतिक दलका रुपमा भने नेकपा एमाले र माओबादी केन्द्रका प्रतिनिधि मात्र उपस्थित रहेका थिए ।

  कार्यक्रममा बोल्दै नेकपा माओबादी केन्द्रका जिल्ला संयोजक डीपी ढकालले देशमा १२ खर्बको बजेट बन्दा २ खर्ब भौतिक योजना मन्त्रालयमा भौतिक निर्माणको लागि छुट्टिने बताए । इमान्दारीतासाथ् काम हुने हो भने देश बन्न बेर नलाग्ने जिकिर गर्दै उनले देश बनाउनमा निर्माण व्यवसायीको ठुलो हात हुने बताए । ”निर्माण व्यवसाय हेर्दा व्यक्तिगत जस्तो देखिन्छ तर यसले देशको पुजीगत खर्च गर्ने माध्यमको रुपमा काम गरेको छ ।” नेता ढकालले भने ।
  संयोजक ढकालले नेपालको आर्थिक वृद्धिदर सन्तोषजनक रहेको जिकिर गर्दै निर्माण व्यवसायलाई खर्च गर्ने सामर्थ्य वृद्धि गर्न सुझाव समेत दिए ।

  त्यसैगरी नेकपा एमालेका जिल्ला उपाध्यक्ष बचन देउजाले निर्माण व्यवसायलाइ व्यवस्थित बनाउन आवश्यक रहेको औल्याउदै संघमा साना ठूला सबैखाले व्यवसायी अटाउन सक्ने बातावरण बनाउनुपर्ने बताएका थिए । उनले बाम सरकार बनेपछि बिकाश निर्माणले गति लिने भएकोले निर्माण व्यवसायी निरास हुन नपर्ने दावी गरे ।

  कार्यक्रममा व्यवसायीहरुले निर्माण व्यवसाय कमिसनको दलदलमा डुबेको र व्यवसायीलाई हेर्ने समाजको नजरिया राम्रो हुन नसकेकोमा चिन्ता व्यक्त गरेका थिए भने गोली हानी मारिएका केन्द्रिय अध्यक्ष शरद गौचनलाइ सम्झदै सधैभरि ‘सेक्युरिटी थ्रेट’ लिएर काम गर्न गाह्रो हुने गुनासो समेत गरेका थिए । कार्यक्रममा बोल्दै जिल्लाका सुरक्षा प्रमुख पनि रहेका प्रमुख जिल्ला अधिकारी द्रोण पोखरेल र प्रहरी प्रमुख किरण रानाले सुरक्षा दिन आफुहरु अहोरात्र कटिबद्ध रहेको आश्वासन दिए ।

  उक्त अबसरमा लालिगुराँस निर्माण प्रालिका देवी कुमारि नेउपाने,कोहिनुरका राजु बखाधो,आरके निर्माण सेबाका रामकृष्ण त्वयनालाइ २० बर्षदेखि निरन्तर सकृय भएबापत कदर पत्र प्रदान गरिएको थियो भने त्रिवेणी निर्माण सेवाका संचालक हरिकृष्ण ब्यान्जुकाे छोरी पूजा ब्यान्जूलाइ इन्जिनियरीङ उतीर्ण गरेबापत प्रशंशा पत्र दिइएको थियो । त्यसैगरी उक्त अवसरमा दिबंगत सदस्यका परिवारलाइ नगद सहयोग समेत हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  काँग्रेसले स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुको नियमित परीक्षा लिने गगन थापाको खुलासा

  gagan thapa

  नेपाली काँग्रेसका महासचिव गगनकुमार थापाले स्थानीय तहमा काँग्रेसबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरुको परीक्षा लिइने खुलासा गरेका छन्...

  दिनभरी काँग्रेस र रातभरी एमाले हुने अन्तर्घातीलाई माफी हुँदैन : दुर्लभ थापा

  durlove

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले स्थानीय निर्वाचनमा अन्तर्घात गर्ने पार्टीका नेता कार्यकर्तालाई आममाफी नहुने...

  खानेपानी सचिवमा गेलालको सरुवा : खानेपानीको समस्याबाट गुज्रिरहेका भक्तपुरबासी उत्साहित

  maniram gelal

  सरकारले ४ जना सचिव सरुवा गरेसंगै भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरबासी मणिराम गेलालको खानेपानी मन्त्रालयमा सरुवा भएको...

  भक्तपुरमा भयरहीत वातावरणमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन सम्पन्न

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले सीमित साधन र श्रोतका बीचपनि भक्तपुरमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन...

  भक्तपुर औधोगिक क्षेत्रलाई स्थानान्तरण गर्नुपर्छ : सांसद सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुरका संघीय सांसद समेत रहेका नेमकिपाका सचिव प्रेम सुवालले  ब्यासीस्थित बस्तीको बीचमा रहेको औधोगिक क्षेत्रलाई...