News Portal

 • भक्तपुरका उपमेयरहरु भन्छन् – आमाले जस्तै निष्पक्ष न्याय गर्छौ

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, ८ फागुन
  ८३२ पटक
  भक्तपुर, ८ फागुन

  न्यायिक दिवसका अवसरमा समाजवाद अध्ययन केन्द्र भक्तपुरले भक्तपुरका उपमेयरहरुलाई न्यायको तराजु हस्तान्तरण गरेको छ । नयाँ संविधान अन्तर्गत न्यायिक निकायका प्रमुखका रुपमा रहेका उपमेयरहरुलाई समानतापूर्वक न्याय गर्न अभिप्रेरित गर्ने उदेश्यले समाजवाद अध्ययन केन्द्र चाँगुनारायणले भक्तपुरका चारै उपमेयरहरुलाई न्यायको तराजु लगायतका सामग्री हस्तान्तरण गरेको हो ।

  कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि रहेका भक्तपुर जिल्ला अदालतका प्रमुख न्यायाधिस भोजराज शर्माले स्थानिय स्वायत्त शासन ऐन अन्तर्गत उपमेयरहरु केवल नामका मात्र न्यायिक जिम्मेवार नभएका कारण विशेष ध्यान पुर्वक आफ्नो जिम्मेवारी बहन गर्न अग्रसर रहनुपर्ने वताए । उनले अदालतवाट मात्र न्याय नभईकन विभिन्न किसिमका न्यायका लागि स्थानिय निकाय नै स्वयमले अर्ध न्यायिक निकायका रुपमा काम गर्नुपर्ने संविधानत: भएका कारण यसमा सवै उपप्रमुखहरु जिम्मेवार हुनुपर्ने जिकिर गरे ।

  कार्यक्रममा बोल्दै थिमी नगरपालिका , सुर्यविनायक नगरपालिका र चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपमेयरहरुले आफूहरुले आमाले आफ्ना सन्तानलाई जसरी नै न्यायको काम गर्ने बाचा गरेका थिए । आफूहरुले न्यायिक जिम्मेवारी आमाले जस्तै निस्पक्ष ढंगवाट निर्वाह गर्ने उनीहरुले दावी गरे ।

  यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै संस्थाका अध्यक्ष दुर्गा फुयाँलले समाजवाद अध्ययन केन्द्रले विश्व न्यायिक दिवसका अवसरमा जिम्मेवार उपमेयहरुलाई न्यायको तुलो र सामग्री प्रदान गर्नु जिम्मेवारी बहन तथा कर्तव्य बोध गराउने एक ईकाईका रुपमा रहेको बताइन ।
  कार्यक्रममा कानुन आयोगका पुर्व अध्यक्ष बावुराजा जोशी ,पत्रकार महांसघ भक्तपुरका सभापति पुस्कर वुढाथाेकी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  सच्याइएको : संस्थाका अध्यक्ष दुर्गा फुयाँलले समाजवाद अध्ययन केन्द्रले विश्व न्यायिक दिवसका अवसरमा जिम्मेवार उपमेयहरुलाई न्यायको तुलो र सामग्री प्रदान गर्नु जिम्मेवारी बहन तथा कर्तव्य बोध गराउने एक ईकाईका रुपमा रहेको बताए । 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...

  सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा विद्यार्थीका लागि विशेष कार्यक्रम

   सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा नयाँ भर्ना भएका विद्यार्थीका लागि स्वागत कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । स्नातक...

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...