News Portal

 • भक्तपुरका उपमेयरहरु भन्छन् – आमाले जस्तै निष्पक्ष न्याय गर्छौ

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, ८ फागुन
  १२७४ पटक
  भक्तपुर, ८ फागुन

  न्यायिक दिवसका अवसरमा समाजवाद अध्ययन केन्द्र भक्तपुरले भक्तपुरका उपमेयरहरुलाई न्यायको तराजु हस्तान्तरण गरेको छ । नयाँ संविधान अन्तर्गत न्यायिक निकायका प्रमुखका रुपमा रहेका उपमेयरहरुलाई समानतापूर्वक न्याय गर्न अभिप्रेरित गर्ने उदेश्यले समाजवाद अध्ययन केन्द्र चाँगुनारायणले भक्तपुरका चारै उपमेयरहरुलाई न्यायको तराजु लगायतका सामग्री हस्तान्तरण गरेको हो ।

  कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि रहेका भक्तपुर जिल्ला अदालतका प्रमुख न्यायाधिस भोजराज शर्माले स्थानिय स्वायत्त शासन ऐन अन्तर्गत उपमेयरहरु केवल नामका मात्र न्यायिक जिम्मेवार नभएका कारण विशेष ध्यान पुर्वक आफ्नो जिम्मेवारी बहन गर्न अग्रसर रहनुपर्ने वताए । उनले अदालतवाट मात्र न्याय नभईकन विभिन्न किसिमका न्यायका लागि स्थानिय निकाय नै स्वयमले अर्ध न्यायिक निकायका रुपमा काम गर्नुपर्ने संविधानत: भएका कारण यसमा सवै उपप्रमुखहरु जिम्मेवार हुनुपर्ने जिकिर गरे ।

  कार्यक्रममा बोल्दै थिमी नगरपालिका , सुर्यविनायक नगरपालिका र चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपमेयरहरुले आफूहरुले आमाले आफ्ना सन्तानलाई जसरी नै न्यायको काम गर्ने बाचा गरेका थिए । आफूहरुले न्यायिक जिम्मेवारी आमाले जस्तै निस्पक्ष ढंगवाट निर्वाह गर्ने उनीहरुले दावी गरे ।

  यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै संस्थाका अध्यक्ष दुर्गा फुयाँलले समाजवाद अध्ययन केन्द्रले विश्व न्यायिक दिवसका अवसरमा जिम्मेवार उपमेयहरुलाई न्यायको तुलो र सामग्री प्रदान गर्नु जिम्मेवारी बहन तथा कर्तव्य बोध गराउने एक ईकाईका रुपमा रहेको बताइन ।
  कार्यक्रममा कानुन आयोगका पुर्व अध्यक्ष बावुराजा जोशी ,पत्रकार महांसघ भक्तपुरका सभापति पुस्कर वुढाथाेकी लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  सच्याइएको : संस्थाका अध्यक्ष दुर्गा फुयाँलले समाजवाद अध्ययन केन्द्रले विश्व न्यायिक दिवसका अवसरमा जिम्मेवार उपमेयहरुलाई न्यायको तुलो र सामग्री प्रदान गर्नु जिम्मेवारी बहन तथा कर्तव्य बोध गराउने एक ईकाईका रुपमा रहेको बताए । 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...

  बागमती प्रदेशको महिला चालक उत्पादन कार्यक्रम भक्तपुरबाट शुरु

  बागमती प्रदेशमा महिला लक्षित रोजगार कार्यक्रम अन्तर्गत महिला सवारीचालक उत्पादन प्रक्रिया शुरु गरिएको छ ।...