News Portal

 • एमालेले सुन तस्करी गरेको बिजुक्छेको बयान : भन्छन्,’यस्ता पार्टीको बिरोध नगरे के गर्ने ?”

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, ११ चैत
  १०४१ पटक
  भक्तपुर, ११ चैत

  नेमकिपा अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेले नेकपा एमालेको तस्करसंग साँठगाँठ हुने गरेको खुलासा गरेका छन् । एमाले नेताहरुले सुन तस्करसंग मिलेर पार्टी कार्यालय बनाएको आफुसंग स्वीकार गरेको खुलासा गर्दै अध्यक्ष बिजुक्छेले यस्ता दलले देश नबनाउने दावी गरे ।

  शनिवार जगातीको एक होटलमा भक्तपुर विद्युतीय सामाग्री व्यवसायी संघको बार्षिक साधारण सभा र चौथो अधिवेशनको उद्घाटन गर्दै उनले उक्त खुलासा गरेका हुन् ।

  बल्खुस्थित कार्यालय कसरी बन्यो भनेर आफुले जिज्ञासा राख्दा तत्कालिन एमाले महासचिवले बामदेव गौतमले बनाएको बताएका र उनीसंग सोध्दा सुन ब्यापारीले सहयोग गरेको सजिलो जवाफ पाएको भन्दै नेता बिजुक्छेले पछि हवाई अड्डाको अनुगमनमा पुगेको आफुहरुको टोलीले गृहमन्त्री रहेका बामदेव नै सुनको सीटमा बसेर तस्करीमा संलग्न पाएको दावी गरे ।

  अध्यक्ष बिजुक्छेले नेताहरुले अहिले लगाइरहेको समृद्धिको रटान पनि सुगा रटान मात्र भएको आरोप लगाएका छन । आर्थिक समृद्धि बोलेर होइन, योजना बनाएर मात्र आउने भन्दै बिजुक्छेले सरकारमा बस्नेहरु जनताको नभई उनको परिवार र पार्टीको मात्र समृद्धि तिर लागिपरेको जिकिर गरे ।

  ” उद्योग मन्त्री उद्योगहरुको भ्रमणमा निस्कन्छन र मोटो रकम असुली गर्छन । उद्योगलाई राम्रो गराउने भन्दा उनीहरुको ध्यान कति कमाउने भन्ने मात्र हुन्छ । ” उनले भने ।

  त्यतिमात्र होइन, नेता बिजुक्छेले संघियता पनि घातक हुन् सक्ने संकेत गरेका छन । ”अहिलेको प्रदेश जनप्रतिनिधिको हातमा सत्ता दिनु गाडी चलाउन नजान्नेको हातमा गाडीको साचो दिनु जस्तै हो । यसले अवश्य दुर्घटना निम्तिन सक्छ ।” उनले भने ।

  आफुहरुले ठुला दलहरुलाई जहिल्यै सचेत गराउदै आएको स्मरण गर्दै नेता बिजुक्छेले आफू र आफ्नो पार्टीलाई जहिल्यै विरोधीको रुपमा बुझ्नु नहुने जिकिर गरे । ”ठुला दल र सरकारको काम नै हेरिनसक्नु छ , अनि बिरोध नगरेर के गर्ने ?” उनले उल्टै प्रश्न गरे ।

  नेता बिजुक्छेले उक्त अवसरमा भक्तपुरका व्यवसायीले व्यवसायिक इमान्दारिता कायम राख्नुपर्ने भन्दै भक्तपुरका व्यवसायीबाट देशभरका व्यवसायीले नैतिकता र इमान्दारिता सिक्ने वातावरण बनाउन समेत आह्वान गरे ।

  कार्यक्रममा भक्तपुर नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले व्यवसायीको एक रुपिया कर पनि हिनामिना नगरिने बिश्वास दिलाउदै नगरपालिकामा व्यवसाय दर्ता गर्न र कर तिर्न अनुरोध गरेका थिए भने भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष रामप्रसाद प्रजापतिलगायत विभिन्न व्यवसायिक संघसस्थाका प्रतिनिधिले उद्योग व्यवसायमा राज्यको उचित आँखा नपुगेको गुनासो गरेका थिए ।

  अध्यक्ष श्याम प्रसाद मानन्धरको अध्यक्षतामा भएको उक्त कार्यक्रमको अवसरमा भक्तपुर विधुतीय सामाग्री व्यवसायी संघले विभिन्न व्यक्तिहरुलाई प्रसंसा पत्रद्वारा सम्मान समेत गरेको थियो ।

  यसैबीच अधिवेशनले पुण्यराम खाताखोको अध्यक्षतामा १३ सदस्यीय कार्य समिति सर्वसम्मत चयन गरेको नव निर्वाचित सह कोषाध्यक्ष अल्बर्ट बज्राचार्यले बताएका छन् । जसमा उपाध्यक्षमा ३ जना गंगाराम मानन्धर, माधवप्रसाद प्रजापति र रामगोपाल सुवाल रहेका छन भने महासचिवमा रुकेश रञ्जित, सचिवमा चन्द्रभक्त श्रेष्ठ, कोषाध्यक्षमा रामप्रसाद खर्बुजा र सहकोषाध्यक्षमा अल्बर्ट बज्राचार्य चयन भएका छन् ।

  त्यस्तै सदस्यहरुमा लक्ष्मीप्रसाद कोजू, श्यामसुन्दर नगरकोटी, श्याम दुवाल, शिवराम वैद्य र बुद्धिकुमार मुस्याख्व चयन भएको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कर्मचारीहरु १०-५ मा सीमित नहुने भक्तपुरकी नयाँ सिडिओ शर्माको प्रतिवद्धता

  CDO rudra sharma

  भक्तपुरमा नयाँ कार्यभार सम्हालेकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडिओ) रुद्रादेवी शर्माले कर्मचारीहरु १०-५ को ड्युटीमा सीमित...

  नेपाल – भारत साहित्य दोस्रो महोत्सवको लागि बैठक सम्पन्न

  काठमाडौं । नेपाल -भारत साहित्य यात्राको दोस्रो संस्करणको रुपमा त्रिदीवसीय नेपाल भारत साहित्य दोस्रो महोत्सव...

  महिला सशक्तीकरणमा लायन्स

  सामाजिक क्षेत्रमा विविध कार्य गर्दै आइरहेको लायन्स अफ काठमाडौं, ब्राइटस्टारको प्रायोजनमा महिला सशक्तीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत...

  बिग्रेको बाटोका कारण बाल्कोटमा ट्र्याक्टर चालकको ज्यान गयो : प्रहरी

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- २ बालकोटस्थित महेन्द्र शान्ति स्कूलबाट चारदोबाटो तर्फ आउदै गरेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको...

  पाप पखाल्ने इन्द्रदह

  नेपाल भाषामा ‘येँ’ भन्नाले काठमाडौँ भन्ने बुझिन्छ , ‘किँ’ को अर्थ किला र दह अर्थात्...