News Portal

 • ३ सय ६५ स्थानिय तहमा बैंक छैनन्, बैंक दुर्गममुखी बन्न सकेनन् : डिपुटी गभर्नर सिवाकोटी

  प्रेमनाथ पाैडेलसर्लाही, ३० बैशाख
  ९९१ पटक
  सर्लाही, ३० बैशाख
   लघुबित बिकाश बैंकहरु शहरमुखी नभएर ग्रामिण तथा दुर्गममुखी बन्नु पर्ने नेपाल राष्ट्र बैंकका डिपुटी गभर्नर चिन्तामणी सिवाकोटीले बताएका छन् । आईतबार सर्लाहीको हरिवनमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको सहकार्य लघुबित बैंकको उदघाटन गर्दै उनले यस्तो बताएका हुन् ।
  ‘क’बर्गका बाणिज्य बैंक र विभिन्न ख बर्गका बिकाश बैंकहरु शहर मुखी  रहेको र उनीहरुले ठूला औधोगिक कल कारखाना र ब्यबसाय मा लगानी गरिरहेको बताउदै डिपुटी गभर्नर सिवाकोटीले अब ग्रामिण दुरदराज र बिकट क्षेत्रमा बैंककिङ्ग सुबिधा बाट बन्चित हरुको लघुबित्त बैंक ले सेवा पुर्याउनु पर्नेमा जोड दिए ।
  देश भर ५ हजार ८ सय विभिन्न बैंकका शाखाहरु भए पनि ७ सय ६६ स्थानिय तह मध्ये अझै ३ सय ६५ स्थानिय तहमा कुनै पनि क ,ख र ग बर्ग बैंक तथा लघुबित बैंक नभएको बताउदै यसै बर्ष भित्र सबै स्थानिय तह मा क बर्गको एक एक वटा बैंक को शाखा खोल्ने लक्ष्य रहेको समेत गभर्नर सिवाकोटी ले बताए ।  त्यस्तै देशमा बैंक खोल्नु र बैंक ले निक्षेप जम्मा गर्ने र लगानी गर्नु मात्र नभै उनी हरु ले सामाजिक रुपान्तरण र बितिय शिक्षा मा समेत जोड दिन र समाज रुपान्तरण गर्ने काममा लाग्न उनले आग्रह गरे ।
  ”आमा बाबूले छोरा छोरी लाई जन्माएर मात्र नहुने बताउदै उचित पालन पोषण गर्न जान्नु पर्ने भए जस्तै बैंक खोलेर मात्र हुदैन ,त्यसको उचित ब्यबस्थापन र परिचालन हुनुपर्छ ।” उनले भने ।
   सरकारले बैंकहरुलाई समेत एकीकरण (मर्च )को दायरा मा ल्याउने काम गरिरहेको  सिवाकोटी को भनाई थियो । बैंकका अध्यक्ष प्रकाश पोख्रेलको अध्यक्षतामा भएको उदघाटन कार्यक्रम मा क्षेत्र नम्बर ३ ‘क’ का प्रदेश सभा सदस्य डिल्ली प्रसाद उप्रेती ,जिल्ला समन्वय समिति कि उप प्रमुख जमुना पौडेल , हरिवन नगरपालिकाका मेयर गणेश प्रसाईं लगायतले बैंक तथा बितिय सस्थाको बारेमा आ आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा राष्ट्रिय परिचयपत्रबारे सिकाउँदै सिडिओ कार्यालय

  राष्ट्रिय परिचयपत्रका लागि विवरण भर्ने सम्बन्धमा सूर्यविनायक नगरपालिकामा अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । जिल्ला...

  अस्पतालमै एमालेको वडाअधिवेशन, बिरामी त्रसित

  काठमाडौं। नेकपा एमालेले विरामीलाई नै त्रसित पार्नेगरी अस्पतालमै वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ। काठमाडौं तारकेश्वर...

  एउटै ब्यक्ति कांग्रेस र एमाले दुबै पार्टीको वडा नेतामा निर्वाचित

  दार्चुला । दार्चुलामा कांग्रेसको अधिवेशनबाट वडा उपसभापतिमा चयन भएका एक जना एमालेको वडा सचिवमा चयन...

  भक्तपुरको एमाले वडा अधिवेशन : धेरैमा सर्वसम्मत, मध्यपुरमा बिबाद मथ्थर तर बन्द सत्र बाँकी

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले)ले शनिबार देशभर वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ । यसैबीच भक्तपुर जिल्लामा...

  नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान

  ‘आईबा वल्ड बक्सिङ च्याम्पियनसिप’मा सहभागी हुन नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान गरेको छ । अन्तर्राष्ट्रिय...