News Portal

 • ३ सय ६५ स्थानिय तहमा बैंक छैनन्, बैंक दुर्गममुखी बन्न सकेनन् : डिपुटी गभर्नर सिवाकोटी

  प्रेमनाथ पाैडेलसर्लाही, ३० बैशाख
  ११२९ पटक
  सर्लाही, ३० बैशाख
   लघुबित बिकाश बैंकहरु शहरमुखी नभएर ग्रामिण तथा दुर्गममुखी बन्नु पर्ने नेपाल राष्ट्र बैंकका डिपुटी गभर्नर चिन्तामणी सिवाकोटीले बताएका छन् । आईतबार सर्लाहीको हरिवनमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको सहकार्य लघुबित बैंकको उदघाटन गर्दै उनले यस्तो बताएका हुन् ।
  ‘क’बर्गका बाणिज्य बैंक र विभिन्न ख बर्गका बिकाश बैंकहरु शहर मुखी  रहेको र उनीहरुले ठूला औधोगिक कल कारखाना र ब्यबसाय मा लगानी गरिरहेको बताउदै डिपुटी गभर्नर सिवाकोटीले अब ग्रामिण दुरदराज र बिकट क्षेत्रमा बैंककिङ्ग सुबिधा बाट बन्चित हरुको लघुबित्त बैंक ले सेवा पुर्याउनु पर्नेमा जोड दिए ।
  देश भर ५ हजार ८ सय विभिन्न बैंकका शाखाहरु भए पनि ७ सय ६६ स्थानिय तह मध्ये अझै ३ सय ६५ स्थानिय तहमा कुनै पनि क ,ख र ग बर्ग बैंक तथा लघुबित बैंक नभएको बताउदै यसै बर्ष भित्र सबै स्थानिय तह मा क बर्गको एक एक वटा बैंक को शाखा खोल्ने लक्ष्य रहेको समेत गभर्नर सिवाकोटी ले बताए ।  त्यस्तै देशमा बैंक खोल्नु र बैंक ले निक्षेप जम्मा गर्ने र लगानी गर्नु मात्र नभै उनी हरु ले सामाजिक रुपान्तरण र बितिय शिक्षा मा समेत जोड दिन र समाज रुपान्तरण गर्ने काममा लाग्न उनले आग्रह गरे ।
  ”आमा बाबूले छोरा छोरी लाई जन्माएर मात्र नहुने बताउदै उचित पालन पोषण गर्न जान्नु पर्ने भए जस्तै बैंक खोलेर मात्र हुदैन ,त्यसको उचित ब्यबस्थापन र परिचालन हुनुपर्छ ।” उनले भने ।
   सरकारले बैंकहरुलाई समेत एकीकरण (मर्च )को दायरा मा ल्याउने काम गरिरहेको  सिवाकोटी को भनाई थियो । बैंकका अध्यक्ष प्रकाश पोख्रेलको अध्यक्षतामा भएको उदघाटन कार्यक्रम मा क्षेत्र नम्बर ३ ‘क’ का प्रदेश सभा सदस्य डिल्ली प्रसाद उप्रेती ,जिल्ला समन्वय समिति कि उप प्रमुख जमुना पौडेल , हरिवन नगरपालिकाका मेयर गणेश प्रसाईं लगायतले बैंक तथा बितिय सस्थाको बारेमा आ आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दर्ता

    डिजिटल मुद्रा क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग राखी सर्वोच्च अदालतमा बिहीबार रिट निवेदन दर्ता भएको...

  नागरिकता विधेयक पास भए नेपालमा लेन्डुप दोर्जेहरुको जन्म हुन्छः प्रेम सुवाल

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद प्रेम सुवालले नागरिकता विधेयक पास गर्नु राष्ट्रघाती काम हुने बताएका...

  नागरिकता विधेयकबारे संसदमा चर्काचर्की

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले फिर्ता पठाएको नागरिकता विधेयक सरकारले जस्ताको तस्तै पास गर्ने तयारी गरेपछि त्यसको...

  भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी ठगीगर्ने तीन जना पक्राउ

    भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी कम्पनी खोलेर ठगी कार्यमा संलग्न तीन जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको...

  राष्ट्रपतिप्रति सांसद गजेन्द्र महतको व्यंग्यः राष्ट्रपतिलाई अफ्ट्यारा कामहरू राति नै फत्ते गर्ने बानी परिसक्यो

  नेकपा माओवादी केन्द्रका सांसद गजेन्द्र महतले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीप्रति व्यंग्य गरेका छन्। संसदको दुवै सदनले...