News Portal

 • राजधानीसंगै जोडिएको ११४ वर्ष पुरानो भक्तपुर अस्पतालमा एम्बुलेन्स सेवा नहुनु दुखद् : यादव

  नेपालवाल संवाददाताभक्तपुर, १७ असार
  २०९३ पटक
  भक्तपुर, १७ असार

  उपप्रधान एवं स्वास्थ तथा जनसंख्या मन्त्री उपेन्द्र यादवले सरकार शिक्षा र स्वास्थ्यको क्षेत्रमा संबेदनशील रहेको दावी गरेका छन् । शिक्षा र स्वास्थ्यमा सरकारले राम्रो गरे बाँकी क्षेत्रमा जनता आफैले गर्न सक्ने बताउदै यादवले सरकार शिक्षा र स्वास्थ्यको क्षेत्रमा जिम्मेवार रहेको जिकिर गरेका हुन् ।

  आइतवार भक्तपुर अस्पतालको ११४ औं वार्षिकोत्सवको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा उपप्रधानमन्त्री यादवले शिक्षा र स्वास्थ्य देश बिकाशको मेरुदण्ड भएको बताए । उक्त अवसरमा उनले भक्तपुर अस्पताललाइ एम्बुलेन्स प्रदान गर्ने प्रतिबद्धता समेत प्रकट गरेका छन् ।

  ”राजधानी संगै जोडिएको देशकै पुरानोमध्यको भक्तपुर अस्पतालमा एम्बुलेन्स सेवा नहुनु पत्याउन नसकिने कुरा हो । यसले देशको स्वास्थ्य सेवाको दुरावस्था झल्काउछ । म यसै बर्ष यस अस्पताललाई एम्बुलेन्स दिलाउन प्रतिबद्ध छु ।” उपप्रधान एवं स्वास्थ तथा जनसंख्या मन्त्री यादवले भने ।

  उनले भक्तपुर अस्पतालमा आइसीयु सहित बिशेषज्ञ डाक्टरहरुको व्यवस्था मिलाउन आफुले पहल गर्ने समेत बताए । जनताको स्वास्थ्यप्रति संबेदनशील बन्न तथा सर्वसुलभ र स्तरीय सेवा प्रवाह गर्न निर्देशन दिएका यादवले अस्पतालले थप गरेको हाइ केयर कक्षको उद्घाटन समेत गरे ।

  कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख नवराज गेलालले अस्पताल प्रशाशन पारदर्शी बन्न नसकेको आरोप लगाएका थिए भने भक्तपुर नगरपालिकाका मेयर सुनिल प्रजापतिले अस्पताललाई सुविधासम्पन्न बनाउन नगरपालिकाले सहयोग गर्ने आश्वासन दिए ।

  अस्पतालका अध्यक्ष प्रेमबहादुर खड्काको अध्यक्षतामा संचालित कार्यक्रममा प्रजिअ नारायणप्रसाद भट्ट, प्रहरी उपरीक्षक हिमालय कुमार श्रेष्ठ ,जिल्लास्थित बिभिन्न कार्यालयका प्रमुखहरु, अस्पतालका पूर्व अध्यक्ष शुरेश न्यौपाने लगायत अस्पताल संचालक समिति र कर्मचारीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

  उक्त अवसरमा अस्पतालले नगद तथा प्रमाणपत्र द्वारा उत्कृष्ट कर्मचारीहरुलाई सम्मान समेत गरेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सानोठिमी क्याम्पसको प्राध्यापक संघमा प्राडा श्रेष्ठको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय प्राध्यापक संघको सानोठिमी क्याम्पस इकाई समितिले नयाँ नेतृत्व पाएको छ । प्राडा माधव...

  क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दर्ता

    डिजिटल मुद्रा क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग राखी सर्वोच्च अदालतमा बिहीबार रिट निवेदन दर्ता भएको...

  नागरिकता विधेयक पास भए नेपालमा लेन्डुप दोर्जेहरुको जन्म हुन्छः प्रेम सुवाल

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद प्रेम सुवालले नागरिकता विधेयक पास गर्नु राष्ट्रघाती काम हुने बताएका...

  नागरिकता विधेयकबारे संसदमा चर्काचर्की

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले फिर्ता पठाएको नागरिकता विधेयक सरकारले जस्ताको तस्तै पास गर्ने तयारी गरेपछि त्यसको...

  भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी ठगीगर्ने तीन जना पक्राउ

    भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी कम्पनी खोलेर ठगी कार्यमा संलग्न तीन जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको...