News Portal

 • एक वर्षमा हुम्लाका सरकारी कार्यालयमा झण्डै ३४ करोड बेरुजु

  राजन रावत/हुम्ला
  ७०१ पटक

  आर्थिक वर्ष २०७३/०७४ मा हुम्ला जिल्लाका सरकारी कार्यालयहरुको बेरुजु ३३ करोड ७२ लाख ५५ हजार ४३९ रुपियाँ रहेको महालेखा परिक्षकको कार्यालयले औंल्याएको छ । यो बेरुजु रकम जिल्लाका ३२ मध्ये १५ वटा सरकारी कार्यालय र सात मध्ये पाँच वटा गाँउपालिकाहरुको गरेर कुल बजेटको १६ प्रतिशत रहेको हो ।

  गत आर्थिक वर्षमा हुम्ला जिल्लाको कुल बजेट दुई अर्ब ६७ करोड १४ हजार ५३३ रुपियाँ रहेकोमा बेरुजु रकम ३३ करोड ७२ लाख ५५ हजार ४३९ रुपियाँ रहेको मलेपको प्रतिवेदनले आंैल्याएको छ ।

  प्रतिवेदनका अनुसार बेरुजु रकममा असुल गर्नुपर्ने रकममा तीन करोड ८३ लाख एक हजार सात सय रुपियाँ देखाएको छ भने नियमित गर्नु पर्नेमा २१ करोड एक लाख ३२ हजार २८४ रुपियाँ रहेको छ ।

  त्यस्तै मलेप प्रतिवेदनले ६ करोड २९ लाख चार हजार ४६० रुपियाँ पेश्की बेरुजु देखाएको छ । जिल्लाका बेरुजु हुने कार्यालयहरुमा मालपोत कार्यालय सबै भन्दाबढी बेरुजु हुने कार्यालयमा रहेको छ भने उक्त कार्यालयको १७ करोड ८५ लाख ९७ हजार ९८५ रुपियाँ रहेको छ ।

  त्यसैगरी, अन्य बेरुजु औंल्याइएका अन्य कार्यालयहरुमा स्वास्थ्य, स्थानीय बिकास कोष, जिल्ला प्राविधिक, कृषि किास, खानेपानी तथा सरसफाई सब डिभिजन कार्यालय, दुर्गम क्षेत्र, सिंचाई सब डिभिजन, पशुसेवा, आलुबाली, जिल्ला शिक्षा, घरेलुु तथा साना उद्योग विकास समिति, जिल्ला बन, सिमकोट हिल्सा सडक आयोजना र जिल्ला समन्वय समिति रहेका छन ।

  मलेपले आफ्नो प्रतिवेदनमा दोहोरो तलब भुक्तानी गरेको, आयकर कट्टा नगरेको, सामाजिक सुरक्षा करकट्टी नगरेको, जिल्ला बाहिर रहेकालाई समेत स्थानीय भत्ता दिएको, एउटा सामानलाई १५ पटकसम्म मर्मत गरेको, असम्बन्धित शिर्षकमा खर्च गरेको, जिल्ला दररेट भन्दा बढि दरमा भुक्तानी गरेको जस्ता कुरा आंैल्याएको छ ।

  प्रतिवेदन सार्वजनिक भएको चार महिना भए पनि कुनै कार्यालयहरुले बेरुजु संपरिक्षणमा तदरुकता नदेखाएको कोष तथा लेखा नियन्त्रण कार्यालयका प्रमुख राजन रेग्मीले बताए । खर्च जथाभावी गर्ने तर त्यसलाई संपरिक्षण गर्नेतर्फ कसैको ध्यान जान सकेको देखिदैन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एमालेसंग चुनाव चिह्न बाहेक केहि बाँकी छैन : दाहाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य एवं बागमती प्रदेश अध्यक्ष नारायण दाहालले नेकपा...

  खुशुको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर नगर कमिटी निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) ले भक्तपुर नगर कमिटी बिस्तार गरेको छ । रुकेश...

  भक्तपुर सिडिओमा शर्मा

  भक्तपुर जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी(सिडिओ)मा रुद्रा शर्माको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले गुल्मी बाट...

  इन्द्रजात्रा मनाउन गुठि/समुदायसंग समन्वयकारी भूमिका रहन्छ- एसएसपी सिंह

  ऐतिहासिक राष्ट्रिय पर्व ‘इन्द्र जात्रा’ नजिकिदै गर्दा यस पटकको यो जात्रा कसरी सम्पन्न गर्ने भन्ने...

  सेलर्डले भक्तपुरका सञ्चारकर्मीलाई दरवारमा लगेर दियो तालिम

  बाल दिवसको अवसरमा भक्तपुरका सञ्चारकर्मीहरुका लागि मानव बेचबिखन तथा बाल संरक्षणबारे अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको...