News Portal

 • नेकपा भक्तपुर अध्यक्षमा दुई पक्षबीच भीडन्त : आ-आफ्नै डम्फु बजाउदै नेता र कार्यकर्ता

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, ६ भदाै
  ६८५५ पटक
  भक्तपुर, ६ भदाै

  चुनावी गठबन्धनदेखि नै नमिठो सम्बन्धबाट गुज्रिरहेको भक्तपुरमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले एकताको झल्को दिन सकेको छैन । राजधानीसंगै जोडिएको यो सानो जिल्लामा पूर्व नेकपा एमाले र पूर्व नेकपा माओवादी केन्द्रले जिल्लाको नेतृत्वको बिषयलाई ठूलो इगोको रुपमा लिएपछि एकताको संदेश दिन नसकेको हो ।

  कार्यकारी प्रमुखको रुपमा रहेको पार्टीको जिल्ला अध्यक्ष पदमा दुई पक्षले नै दावी नछोडेपछि जिल्ला भित्र पार्टी एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको छ । पूर्व माओबादी केन्द्रले आफ्नो इन्चार्ज रहेका देवेन्द्र श्रेष्ठ ‘दिवाकर’ लाई अध्यक्षको रुपमा अघि सारेको छ भने पूर्व एमाले यसलाई मान्न तयार देखिदैन । उसले आफ्ना अध्यक्ष बचन देउजा नै नेकपाको अध्यक्ष हुनुपर्ने दावी गरेपछि एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको हो ।

  पार्टी अध्यक्षको बिषयमा एकमत हुन नसकेपछि अध्यक्ष छान्ने जिम्मा प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलको कोटरीमा पुगेको छ । अग्नि सापकोटा , नारायण दाहाल , अष्टलक्ष्मी शाक्य, बिदुर अधिकारी रहेको उक्त कार्यदल समेत अध्यक्ष छान्ने सकसमा परेको श्रोत बताउँछ ।

  यता पार्टी एकता पछि पनि भावनात्मक एकता हुन नसक्दा जिल्लाका नेता कार्यकर्ता भने आ-आफ्नै डम्फु बजाउन व्यस्त भएका छन् । अध्यक्षको बिबाद कायमै रहेको अवस्थामा उनीहरुले सामाजिक संजालबाट आ आफ्ना नेतालाई अध्यक्ष चयन भएकोमा बधाई समेत खुवाइसकेका छन् ।

  ”प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलले अध्यक्ष सिफारिस गरेकोमा बधाई छ ।” भनिरहदा दुवै प्रतिष्पर्धी भने मौन बसेका छन् । आफूलाई सूचनाको श्रोत निकट ठान्ने नेकपा निकट भनिने पत्रकारहरु समेत बधाई दिन लालायित देखिदा मानिसहरु भ्रमित बनेका छन् ।

  नेकपाका एक नेता सुरेश न्यौपानेले यो बिषय छलफलमा रहेकोले हल्लाको भरमा अरुलाई भ्रमित पार्न नहुने नेपालवालसंग बताएका छन् । पार्टी अध्यक्ष प्रचारित व्यक्तिहरुले पनि यसलाई अहिले हल्लाकै रुपमा बुझ्न अनुरोध गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...

  सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा विद्यार्थीका लागि विशेष कार्यक्रम

   सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा नयाँ भर्ना भएका विद्यार्थीका लागि स्वागत कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । स्नातक...

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...