News Portal

 • नेकपा भक्तपुर अध्यक्षमा दुई पक्षबीच भीडन्त : आ-आफ्नै डम्फु बजाउदै नेता र कार्यकर्ता

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, ६ भदाै
  ७१०१ पटक
  भक्तपुर, ६ भदाै

  चुनावी गठबन्धनदेखि नै नमिठो सम्बन्धबाट गुज्रिरहेको भक्तपुरमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले एकताको झल्को दिन सकेको छैन । राजधानीसंगै जोडिएको यो सानो जिल्लामा पूर्व नेकपा एमाले र पूर्व नेकपा माओवादी केन्द्रले जिल्लाको नेतृत्वको बिषयलाई ठूलो इगोको रुपमा लिएपछि एकताको संदेश दिन नसकेको हो ।

  कार्यकारी प्रमुखको रुपमा रहेको पार्टीको जिल्ला अध्यक्ष पदमा दुई पक्षले नै दावी नछोडेपछि जिल्ला भित्र पार्टी एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको छ । पूर्व माओबादी केन्द्रले आफ्नो इन्चार्ज रहेका देवेन्द्र श्रेष्ठ ‘दिवाकर’ लाई अध्यक्षको रुपमा अघि सारेको छ भने पूर्व एमाले यसलाई मान्न तयार देखिदैन । उसले आफ्ना अध्यक्ष बचन देउजा नै नेकपाको अध्यक्ष हुनुपर्ने दावी गरेपछि एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको हो ।

  पार्टी अध्यक्षको बिषयमा एकमत हुन नसकेपछि अध्यक्ष छान्ने जिम्मा प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलको कोटरीमा पुगेको छ । अग्नि सापकोटा , नारायण दाहाल , अष्टलक्ष्मी शाक्य, बिदुर अधिकारी रहेको उक्त कार्यदल समेत अध्यक्ष छान्ने सकसमा परेको श्रोत बताउँछ ।

  यता पार्टी एकता पछि पनि भावनात्मक एकता हुन नसक्दा जिल्लाका नेता कार्यकर्ता भने आ-आफ्नै डम्फु बजाउन व्यस्त भएका छन् । अध्यक्षको बिबाद कायमै रहेको अवस्थामा उनीहरुले सामाजिक संजालबाट आ आफ्ना नेतालाई अध्यक्ष चयन भएकोमा बधाई समेत खुवाइसकेका छन् ।

  ”प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलले अध्यक्ष सिफारिस गरेकोमा बधाई छ ।” भनिरहदा दुवै प्रतिष्पर्धी भने मौन बसेका छन् । आफूलाई सूचनाको श्रोत निकट ठान्ने नेकपा निकट भनिने पत्रकारहरु समेत बधाई दिन लालायित देखिदा मानिसहरु भ्रमित बनेका छन् ।

  नेकपाका एक नेता सुरेश न्यौपानेले यो बिषय छलफलमा रहेकोले हल्लाको भरमा अरुलाई भ्रमित पार्न नहुने नेपालवालसंग बताएका छन् । पार्टी अध्यक्ष प्रचारित व्यक्तिहरुले पनि यसलाई अहिले हल्लाकै रुपमा बुझ्न अनुरोध गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरकै जेठो साहित्य मन्दिरको साधारण सभामा संस्थापक कायष्ठ सम्मानित

  भक्तपुरकै जेठो एवं देशकै पनि एक पुरानो र प्रतिष्ठित साहित्यिक संस्था नेपाल साहित्य मन्दिरको १३...

  सल्लाघारीमा चैत २३ देखि ११ दिनसम्म महोत्सव

  नयाँ वर्ष एवं बिस्का पर्वको अवसरमा भक्तपुरमा हुँदै आएको औद्योगिक, साँस्कृतिक, पर्यटन तथा व्यापार महोत्सवले...

  प्रकाश ‘माइला’ को ‘साइकलमा सल बेरियो’

  अनेसास केन्द्रीय कार्यसमितिका निवर्तमान अध्यक्ष तथा साहित्यकार प्रकाश पौडेल ‘माइला’को शब्द तथा वसन्त र अस्मिताको...

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठानद्वारा ‘प्रतिबन्ध’ प्रकाशन तथा पुरस्कार वितरण

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठान तथा नेपाल दलित तथा संस्कृति प्रतिष्ठानको आयोजनामा प्रतिबन्ध कथासंग्रहको लोकार्पण तथा...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सञ्चालन गरेका शिक्षण संस्थाहरुमा नयाँ प्राचार्य नियुक्त

  भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ‘ख्वप मा.वि.’, ‘ख्वप कलेज’, ‘शारदा क्याम्पस’, ‘शारदा क्याम्पस मा.वि’ र ‘ख्वप कलेज...