News Portal

 • नेकपा भक्तपुर अध्यक्षमा दुई पक्षबीच भीडन्त : आ-आफ्नै डम्फु बजाउदै नेता र कार्यकर्ता

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, ६ भदाै
  ७१६२ पटक
  भक्तपुर, ६ भदाै

  चुनावी गठबन्धनदेखि नै नमिठो सम्बन्धबाट गुज्रिरहेको भक्तपुरमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले एकताको झल्को दिन सकेको छैन । राजधानीसंगै जोडिएको यो सानो जिल्लामा पूर्व नेकपा एमाले र पूर्व नेकपा माओवादी केन्द्रले जिल्लाको नेतृत्वको बिषयलाई ठूलो इगोको रुपमा लिएपछि एकताको संदेश दिन नसकेको हो ।

  कार्यकारी प्रमुखको रुपमा रहेको पार्टीको जिल्ला अध्यक्ष पदमा दुई पक्षले नै दावी नछोडेपछि जिल्ला भित्र पार्टी एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको छ । पूर्व माओबादी केन्द्रले आफ्नो इन्चार्ज रहेका देवेन्द्र श्रेष्ठ ‘दिवाकर’ लाई अध्यक्षको रुपमा अघि सारेको छ भने पूर्व एमाले यसलाई मान्न तयार देखिदैन । उसले आफ्ना अध्यक्ष बचन देउजा नै नेकपाको अध्यक्ष हुनुपर्ने दावी गरेपछि एकीकरण प्रक्रिया पेचिलो बन्न पुगेको हो ।

  पार्टी अध्यक्षको बिषयमा एकमत हुन नसकेपछि अध्यक्ष छान्ने जिम्मा प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलको कोटरीमा पुगेको छ । अग्नि सापकोटा , नारायण दाहाल , अष्टलक्ष्मी शाक्य, बिदुर अधिकारी रहेको उक्त कार्यदल समेत अध्यक्ष छान्ने सकसमा परेको श्रोत बताउँछ ।

  यता पार्टी एकता पछि पनि भावनात्मक एकता हुन नसक्दा जिल्लाका नेता कार्यकर्ता भने आ-आफ्नै डम्फु बजाउन व्यस्त भएका छन् । अध्यक्षको बिबाद कायमै रहेको अवस्थामा उनीहरुले सामाजिक संजालबाट आ आफ्ना नेतालाई अध्यक्ष चयन भएकोमा बधाई समेत खुवाइसकेका छन् ।

  ”प्रदेश ३ को पार्टी एकीकरण कार्यदलले अध्यक्ष सिफारिस गरेकोमा बधाई छ ।” भनिरहदा दुवै प्रतिष्पर्धी भने मौन बसेका छन् । आफूलाई सूचनाको श्रोत निकट ठान्ने नेकपा निकट भनिने पत्रकारहरु समेत बधाई दिन लालायित देखिदा मानिसहरु भ्रमित बनेका छन् ।

  नेकपाका एक नेता सुरेश न्यौपानेले यो बिषय छलफलमा रहेकोले हल्लाको भरमा अरुलाई भ्रमित पार्न नहुने नेपालवालसंग बताएका छन् । पार्टी अध्यक्ष प्रचारित व्यक्तिहरुले पनि यसलाई अहिले हल्लाकै रुपमा बुझ्न अनुरोध गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा बालकरामले छेडाए जिब्रो, जात्रा हेर्न मन्त्री किराती सहित हजारौंको भिड

  येंयाँ पुन्ही अर्थात् आश्विन शुक्ल पूर्णिमाको साँझ मध्यपुर थिमि-५ दिगुलीमा जिब्रो छेड्ने जात्रा भएको छ...

  राहत शिक्षक र सरकारबीच सहमति, आन्दोलन स्थगित

  राजधानी केन्द्रित आन्दोलनरत राहत शिक्षकहरूका माग सम्बोधन भएका छन् । सरकार र अन्दोलित राहत शिक्षक...

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...