News Portal

 • विद्यार्थी न्युन भएकोले छात्रबृत्ती दिने भक्तपुर नगरपालिकाको निर्णय

  अन्नपूर्ण केसीभक्तपुर, ६ भदाै
  २७२२ पटक
  भक्तपुर, ६ भदाै

  विद्यार्थीले आफूले सिकेको ज्ञान र शिपलाई आफ्नै देश र समाजको हितका लागि उपयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् । विभिन्न क्षेत्रमा सफल विद्यार्थीले उच्च शिक्षा अध्ययनका लागि विदेश गए पनि त्यहाँंबाट सिकेको ज्ञान शिपलाई स्वेदशकै हितका लागि लगाउनुपर्नेमा जोड दिए ।

  ख्वप कलेज देकोचा भक्तपुरले उच्च शिक्षा पहुँंच र दृष्टिकोण विषयमा पूर्व विद्यार्थीसँंग बुधबार गरेको प्लानलिष्ट डिसकसन कार्यक्रममा सहभागी विद्यार्थीले जुनसुकै संकायमा पनि उतिकै स्कोप भएको भन्दै लहैलहैमा लागेर नभइ वुझेर विषय छनौट गर्न सुझाए । कलेजमा एमए अंग्रेजीको अध्ययन पूरा गरी हाल बागेश्वरी माध्यमिक विद्यालयमा कक्षा ११ र १२ का अंग्रेजी शिक्षक राजन फेलू, पत्रकारितामा स्नातक गरी हाल अन्नपूर्ण मिडिया नेटवर्कको सम्पूर्ण साप्ताहिककी समाचारदाता श्रृजना खड्काले उच्च शिक्षाका लागि विदेशमा जाने र उही वस्ने प्रबृति उचित नभएको बताए । उनीहरुले भने, ”इच्छाशक्ति भए स्वदेशमै प्रसस्त स्कोप छ ।”

  प्लानलिष्टमा सहभागी कलेजका एमएसीका पूर्व विद्यार्थी राजु जति, अर्का एमएसीका सरिता लवजू, वीएसडव्लूका अस्मिता राई र शुशिला श्रेष्ठले उच्च शिक्षापछि एनजीओ, आईएनजीओमा जागिर गई राम्रो कमाउँंला भन्दा पनि समाज राष्ट्रकाे हितलाई ध्यान दिनुपर्ने बताए ।

  विद्यालयबाट बीएवीएसडव्लू व्याच २०७२ तथा बीएस्सी वातावरण विज्ञान र फिजिक्स व्याच २०७१ व्याचका विद्यार्थीलाई विदाई कार्यक्रममा कलेज व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष एवं भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले हरेक विषयको आआफनै महत्व भएको बताए ।

  देशको लागि आवश्यक विषयलाई ध्यान दिएर पढ्नुपर्ने विषयमा उनले जोड दिए । भक्तपुर नगरपालिकाले यसका लागि छात्रबृति दिन सुरु गरेको उनको दाबी छ ।  इतिहास, राजनीतिशास्त्र पढ्ने विद्यार्थी न्युन जस्तै भएको पाइएकाले भक्तपुर नगरपालिका क्षेत्रका विद्यार्थीलाई यी विषय अध्ययन गर्दा नगरपालिकाले छात्रबृति दिने निर्णय गरेको जानकारी गराए । यसका लागि कार्यविधि बनाउन सुरु भएको उनले बताए ।

  कार्यक्रममा कलेजका प्राचार्य रुपक जोशी, बीए वीएसडव्लू तथा एमए इन्चार्ज कमिनिका न्याईच्वाई लगायतले विद्यार्थीले आफ्नो लागि मात्र नभई समाजको लागिसमेत काम गर्नुपर्नेमा  जोड दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...

  नेपाली कांग्रेस भक्तपुरको सभापतिमा दुर्लभ थापा प्यानलसहित दोहोरिए

  नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत भक्तपुरमा भएको जिल्ला अधिवेशनबाट दुर्लभ थापाको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति...

  एमाले महाधिवेशनमा सहमति जुटेन, नेतृत्वका लागि निर्वाचन तालिका सार्वजनिक

  सौराहा, १२ मंसिर । केन्द्रीय निर्वाचन आयोगले नेकपा एमालेको दसौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि निर्वाचनको कार्यक्रमको...

  भक्तपुरबाट कांग्रेसको पहिलो मन्त्री दिलाउन सफल सभापति थापा पुन: दोहोरिने दावी,सोमबार चुनाव

  पार्टीको आन्तरिक प्रतिस्पर्धामा पोख्त नेपाली कांग्रेसको अधिवेशनले भक्तपुरमा चुनावी माहौल सृजना गरेको छ । नेपाली...

  भक्तपुरमा माओवादी केन्द्रको नगर सम्मेलन सम्पन्न

  भक्तपुर नगरपालिकामा नेकपा (माओवादी केन्द्र)को दोश्रो सम्मेलन सम्पन्न भएको छ । शनिवार सल्लघारीमा सम्मेलन सम्पन्न...