News Portal

 • भक्तपुरमा पनि खुल्ने भयो कपडा बैङ्क

  भक्तपुर, १८ साउन
  १९५४ पटक
  भक्तपुर, १८ साउन

  मानिसको जीवनमा अति आवश्यक वस्तुमा पर्न आउँछ, लत्ताकपडा । चाहे जाडो होस् या गर्मी आफ्नो जीउ ढाक्न कपडा नभई हुँदैन । त्यही कपडा कसैले बोरामा कोचेर राखेका हुन्छन् त कोही भने कपडा नपाएर जाडोमा जाडोले कठ्याङरिदैं बसेका हुन्छन् । यस्तै कोही भने बाढी या अन्य कुनै प्रकोपले गर्दा कपडा नहुने समस्यासँग जुधिरहेका हुन्छन् । यस्तैलाई सहयोग गर्न नेपालमा विभिन्न संस्थाहरु एनजिओ, आइनजिओ लागि परेका हामी सुन्ने गर्छौ ।

  पछिल्लो समयमा भने धेरै चर्चामा आएको छ, हण्ड्रेड्स गु्रप नामकको टीम । यस टिमले बडो अचम्मको काम गरेको छ । अनामनगरमा पहिलो पटक कपडा बैङ्क खोलेर सबैलाई नै अचम्मित पारे । जहाँ दराजजस्तै गरी ह्याङ्रमा ज्याकेट, पाइट, टि–सर्ट र अन्य आवश्यक वस्तुहरु राखिएका हुन्छन् । जसलाई आवश्यक छ, उसले त्यहाँबाट लिएर जान्छन् । त्यो बैङ्क अहिले पनि चालू नै रहेको छ । यसकै सिको गरी ललितपुर र चितवनमा पनि कपडा बैङ्क खुलिसकेको छ ।

  अब यसलाई भक्तपुरमा पनि संचालन गर्ने पक्रियामा रहेका छन्, फ्युजन नेपाल टिम र पद्म ज्योति फाउन्डेशन टिम । यी दुई संस्थाले पनि अब भक्तपुरमा आवश्यक परेका व्यक्ति, बालबच्चाहरुको लागि कपडा बैङ्क खुल्ने भएको छ । फ्युजन नेपाल टिमका डाइरेक्टर लक्ष्मी गौतमका अनुसार आउँदो शुक्रबार नै यस कामको प्रारम्भ गर्ने भएको छ । उनले भने, नराम्रो काम पो सिको गर्नु हुँदैन, राम्रो काम त छानी छानी गर्नुपर्छ, यदि यसरी कपडा बैङ्क खोले कसैलाई मद्धत पुग्छ भने हामी किन पछि पर्ने ? उनले प्रश्न गरे । बरु म त यस काममा तपाईहरुलाई पनि साथ दिनको लागि आग्रह गर्दछु ।”

  कपडा बैङ्क खोल्नका लागि यी दुई संस्था मिलेर ठाउँसमेत छानी सकेका छन् । उनीहरुका अनुसार भक्तपुरकै श्री बाल सेवक आधारभूत विद्यालयको प्राङ्गणमा कपडा बैङ्क खोल्ने भएका हुन् । यो विद्यालय भक्तपुरको हनुमानघाटमा अवस्थित छ ।
  घरका कुनै कुनामा रहेका नचाहिने कपडा, जुत्ता, ब्याग, खेलौना आदि सामान दिएर सहयोग गर्न सबैलाइ अभियन्ताहरुले अनुरोध पनि गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अनेसासको वरिष्ठ उपाध्यक्ष पदमा सुप्रसिद्ध कवि लालगोपाल सुवेदीको उम्मेद्वारी

  अन्तर्राष्ट्रि« नेपाली साहित्य समाज –अनेसास) को आगामी कार्यकाल २०२२–२०२४ का लाग साहित्यकार सुप्रसिद्ध तथा सर्वप्रिय...

  रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी आयोगमा दर्ता

  रवि लामिछाने नेतृत्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको छ । पूर्व सञ्चारकर्मी रवि...

  शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार होःराष्ट्रपति भण्डारी

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले कानुनी शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार रहेको बताएकी छन्...

  मन्त्री फिर्ता बलाउने कुनै निर्णय गरेको छैनः उपेन्द्र यादव

    जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले आफूहरूले मन्त्री फिर्ता बलाउने वा नयाँ...

  भारतको मणिपुरमा रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ जनाको मृत्यु

  भारतको मणिपुरको नोनी जिल्लामा एक निर्माणाधीन रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ व्यक्तिको मृत्यु भएको छ...