News Portal

 • भक्तपुरमा पनि खुल्ने भयो कपडा बैङ्क

  भक्तपुर, १८ साउन
  १६९६ पटक
  भक्तपुर, १८ साउन

  मानिसको जीवनमा अति आवश्यक वस्तुमा पर्न आउँछ, लत्ताकपडा । चाहे जाडो होस् या गर्मी आफ्नो जीउ ढाक्न कपडा नभई हुँदैन । त्यही कपडा कसैले बोरामा कोचेर राखेका हुन्छन् त कोही भने कपडा नपाएर जाडोमा जाडोले कठ्याङरिदैं बसेका हुन्छन् । यस्तै कोही भने बाढी या अन्य कुनै प्रकोपले गर्दा कपडा नहुने समस्यासँग जुधिरहेका हुन्छन् । यस्तैलाई सहयोग गर्न नेपालमा विभिन्न संस्थाहरु एनजिओ, आइनजिओ लागि परेका हामी सुन्ने गर्छौ ।

  पछिल्लो समयमा भने धेरै चर्चामा आएको छ, हण्ड्रेड्स गु्रप नामकको टीम । यस टिमले बडो अचम्मको काम गरेको छ । अनामनगरमा पहिलो पटक कपडा बैङ्क खोलेर सबैलाई नै अचम्मित पारे । जहाँ दराजजस्तै गरी ह्याङ्रमा ज्याकेट, पाइट, टि–सर्ट र अन्य आवश्यक वस्तुहरु राखिएका हुन्छन् । जसलाई आवश्यक छ, उसले त्यहाँबाट लिएर जान्छन् । त्यो बैङ्क अहिले पनि चालू नै रहेको छ । यसकै सिको गरी ललितपुर र चितवनमा पनि कपडा बैङ्क खुलिसकेको छ ।

  अब यसलाई भक्तपुरमा पनि संचालन गर्ने पक्रियामा रहेका छन्, फ्युजन नेपाल टिम र पद्म ज्योति फाउन्डेशन टिम । यी दुई संस्थाले पनि अब भक्तपुरमा आवश्यक परेका व्यक्ति, बालबच्चाहरुको लागि कपडा बैङ्क खुल्ने भएको छ । फ्युजन नेपाल टिमका डाइरेक्टर लक्ष्मी गौतमका अनुसार आउँदो शुक्रबार नै यस कामको प्रारम्भ गर्ने भएको छ । उनले भने, नराम्रो काम पो सिको गर्नु हुँदैन, राम्रो काम त छानी छानी गर्नुपर्छ, यदि यसरी कपडा बैङ्क खोले कसैलाई मद्धत पुग्छ भने हामी किन पछि पर्ने ? उनले प्रश्न गरे । बरु म त यस काममा तपाईहरुलाई पनि साथ दिनको लागि आग्रह गर्दछु ।”

  कपडा बैङ्क खोल्नका लागि यी दुई संस्था मिलेर ठाउँसमेत छानी सकेका छन् । उनीहरुका अनुसार भक्तपुरकै श्री बाल सेवक आधारभूत विद्यालयको प्राङ्गणमा कपडा बैङ्क खोल्ने भएका हुन् । यो विद्यालय भक्तपुरको हनुमानघाटमा अवस्थित छ ।
  घरका कुनै कुनामा रहेका नचाहिने कपडा, जुत्ता, ब्याग, खेलौना आदि सामान दिएर सहयोग गर्न सबैलाइ अभियन्ताहरुले अनुरोध पनि गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका भँडेल बने भौतिक पूर्वाधारमन्त्री

  काठमाडौं । भक्तपुर क्षेत्रनम्बर १(क)का प्रदेश सांसद कृष्णलाल भँडेल बाग्मती प्रदेश सरकारमा भौतिक पूर्वाधारमन्त्री बनेका...

  चाँगुमा पत्रकार : काँग्रेस उपसभापतिमा दुलाल असफल, एमाले उपाध्यक्षमा बास्तोला निर्विरोध

  yaya ram bastola sanjeev dulal

  भक्तपुरमा राजनीतिक दलको नेतृत्व तहमै पत्रकारहरुको प्रभाव देखिएको छ । सत्तारुढ दल नेपाली काँग्रेस र...

  भक्तपुरका दुई नगरपालिकामा प्रेस सेन्टरको शाखा बिस्तार

  प्रेस सेन्टर नेपालले भक्तपुर जिल्लाका दुई नगरपालिकामा शाखा बिस्तार गरेको छ । बुधवार सूर्यविनायक र...

  विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकता दिन्छ : मन्त्री भुसाल

  ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री पम्फा भुसालले विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकतामा दिने दावी गरेकी छन् ।...

  सेनाले बनायो रातमा पनि अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड

  जाजरकोट । जाजरकोटमा नेपाली सेनाले रातमा पनि हेलिकोप्टर अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड निर्माण गरेको छ...