News Portal

 • क्यान्सर अस्पताल नगरपालिकाको कब्जामा,मेयरको अध्यक्षतामा बन्यो नयाँ व्यवस्थापन समिति

  भक्तपुर, ३१ साउन
  ८८१ पटक
  bhaktapur municipality भक्तपुर, ३१ साउन

  दुधपाटीस्थित भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालको व्यवस्थापन समिति भंग गरिएको छ । भक्तपुर नगरपालिकाले उक्त अस्पतालमा नयाँ व्यवस्थापन समिति बनाएको हो ।

  उक्त अस्पताल व्यवस्थापन समितिका जिम्मेवार पदाधिकारीहरुबाट नै आर्थिक अनियमितता र भ्रष्टाचार भन्दै नगरपालिकामा परेको उजुरी उपर जानकारी लिन खोज्दा पदाधिकारीहरु नगरपालिकाको सम्पर्कमा आउँन नमानेपछि नयाँ व्यवस्थापन समिति बनाउनुपरेको नगरपालिका स्रोतले बताएको छ । विहीवार नयाँ व्यवस्थापन समिति बनाइएको हो ।

  नगर कार्यपालिका बैठकले नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिकै अध्यक्षतामा भक्तपुर क्यान्सर अस्पताल व्यवस्थापन समिति गठन गरेको भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी प्राप्त भएको छ । भक्तपुर जिल्ला क्षेत्र नं. १ बाट निर्वाचित संघीय साँसद प्रेम सुवाल र सोही क्षेत्रबाट प्रदेशसभामा निर्वाचित साँसद सुरेन्द्रराज गोसाईलाई सल्लाहकारमा राखिएको बताइएको छ ।

  समितिमा भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायणप्रसाद भट्ट, वडाध्यक्षहरु रविन्द्र ज्याख्व, उकेश कवां र श्यामकृष्ण खत्री सदस्य रहेका छन् ।त्यसैगरी नेपाल अर्वुद रोग निवारण संस्था, भक्तपुर शाखाका अध्यक्ष, भक्तपुर क्यान्सर अस्पताल सहयोग समितिका अध्यक्ष र सोही समितिका महिला सदस्य, अस्पतालका मेडिकल डाक्टर प्रतिनिधि र कर्मचारी कल्याणकारी समितिका प्रतिनिधि पनि सदस्य रहेका छन् ।

  अस्पतालका मेडिकल डाइरेक्टर पदेन सदस्य सचिव रहने गरी बनाइएको उक्त समितिमा महानगरीय प्रहरी परिसर, भक्तपुरका प्रहरी उपरीक्षकलाई आमन्त्रित सदस्यको रुपमा चयन गरिएको छ ।

  क्यान्सर अस्पताल निर्माणका लागि नगरपालिकाको तर्फबाट ११ रोपनी जग्गा प्रदान गरिएको थियो । अस्पतालमा आर्थिक अनियमितता भइरहेको भन्दै संचारमाध्यममा समाचार आएका थिए ।

  अस्पताललाई व्यवस्थित ढंगबाट संचालन तथा विरामीहरुलाई स्तरीय उपचार सेवा प्रदान गर्न नयाँ समिति गठन गरिएको नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले पुष्टि गरे । भक्तपुर क्यान्सर अस्पताल लाई अब नमूना अस्पताल बनाएर संचालन गर्ने उनको दावी छ ।

  कतिपय मानिसले भने यसलाई भ्रष्टाचारको बहाना बनाएर नेपाल मजदूर किसान पार्टीले अस्पताल कब्जा गर्न लागेको बताएका छन् । नगरपालिकामा नेमकिपाको एकाधिकार भएको भन्दै उनीहरुले शक्तिको दुरुपयोग गर्दै अस्पतालमा हात हालिएको आरोप लगाएका छन् ।

  नगर प्रमुख प्रजापतिले भने राम्रो काम गर्न अपजस लिनुपरे पनि आफू तयार रहेको बताए । आफू नेमकिपाको नेता भएपनि भक्तपुरको साझा मेयर भएको भन्दै उनले उक्त अस्पतालको अव्यवस्था र भ्रष्टाचार हटाउन नगरपालिकाले हस्तक्षेप गर्नुपरेको जिकिर गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  धनकुटामा रुखले किचेर एक युवकको मृत्यु

  धनकुटाको छथर जोरपाटी गाउँपालिका ६ राईटोलमा रुखले किचेर एक युवकको मृत्यु भएको छ। छथर जोरपाटी...

  सानोठिमी क्याम्पसको प्राध्यापक संघमा प्राडा श्रेष्ठको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय प्राध्यापक संघको सानोठिमी क्याम्पस इकाई समितिले नयाँ नेतृत्व पाएको छ । प्राडा माधव...

  क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दर्ता

    डिजिटल मुद्रा क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग राखी सर्वोच्च अदालतमा बिहीबार रिट निवेदन दर्ता भएको...

  नागरिकता विधेयक पास भए नेपालमा लेन्डुप दोर्जेहरुको जन्म हुन्छः प्रेम सुवाल

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद प्रेम सुवालले नागरिकता विधेयक पास गर्नु राष्ट्रघाती काम हुने बताएका...

  नागरिकता विधेयकबारे संसदमा चर्काचर्की

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले फिर्ता पठाएको नागरिकता विधेयक सरकारले जस्ताको तस्तै पास गर्ने तयारी गरेपछि त्यसको...