News Portal

 • भक्तपुरमा मजदुरी गर्ने युवकलाई नक्कली भान्जा बनाएर मृगौला झिकेपछि डाक्टरसहित ५ पक्राउ

  भक्तपुर, ३० असोज
  १४७७ पटक
  भक्तपुर, ३० असोज

  मृगौला झिकेर बेच्ने कार्यमा अस्पतालकै संलग्नता भेटिएको छ । ललितपुरको पुल्चोकमा रहेको निदान अस्पतालले यस्तो काम गरेको भेटिएको हो ।

  अस्पतालले एक व्यक्तिको मृगौला झिकेर अर्कै व्यक्तिलाई बेचेको खुलेपछि प्रहरीले उक्त अस्पतालका (प्रमुख कार्यकारी अधिकृत) सीइओसहित पाँच जनालाई पक्राउ गरेको छ । साथै प्रहरीले मृगौला किन्ने व्यक्तिलाई पनि पक्राउ गरेको छ ।

  बुधवार प्रहरीको मानव बेचबिखन अनुसन्धान ब्युरोले पत्रकार सम्मेलन गरी मृगौला बेचबिखनमा संलग्नलाई पक्राउ गरिएको जनाएको हो । प्रहरीले अस्पतालका सीईओ विपेन्द्र प्रधान, अस्पतालका कानुनी सल्लाहकार कुमुदकुमार भट्टराई, अस्पतालका डाक्टर राजेश पन्त, मिर्गौला लिने बिरामी शंकरलाल लामा र जिल्ला प्रशासन कार्यलयका शाखा अधिकृत रामचन्द्र आलेलाई पक्राउ गरेको छ । उनीहरुलाई प्रहरीको मानव बेचबिखन अनुसन्धान व्यूरोले पक्राउ गरेको हो ।

  ब्युरोका अनुसार काभ्रे स्थायी घर भई हाल भक्तपुर बस्ने एक युवकलाई प्रलोभनमा पारी झुक्याएर मृगौला झिकिएपछि उनीहरु पक्राउ परेका हुन् । भक्तपुरको एक गलैँचा कारखानामा काम गर्ने ती युवकलाई ३ लाख रुपैया दिएर नक्कली भान्जा बनाइ मृगौला झिकिएको तथ्य बाहिर आएको छ । सानै उमेरमा भक्तपुर पसेका पिडित युवक इटाभट्टा, होटल, बसकाे सहचालक हुँदै गलैचा मजदुरकोरुपमा भक्तपुरमा मजदुरी गर्दै आएका छन् । उनको गरिबीको फाइदा उठाई आर्थिक प्रलोभनमा पारी मृगौला झिकिएको बताइएको छ । प्रचलित कानुनले पैसा लिएर मृगौला लिनदिन नपाइँने व्यवस्था गरेको छ ।ब्यूरोका प्रवक्ता एसपी गोविन्द थपलियाले घटनामाथि थप अनुसन्धान भैरहेको भनेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  जापानको सत्तारुढ दलका नेतासँग प्रचण्डको भेटवार्ता

  जापान भ्रमणमा रहेका नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले जापानको सत्तारुढ दलका नेतासँग भेटवार्ता...

  समान ढंगले सिट बाँडफाँट नभए तालमेल हुदैनः झलनाथ खनाल

  नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का सम्मानित नेता एवं पूर्व प्रधानमन्त्री झलनाथ खनालले आगामी निर्वाचनमा गठबन्धन गरेर...

  निर्वाचन सम्बन्धी कानुन संशोधन गर्न सरकार तयार छः कानुनमन्त्री शर्मा

  कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री गोविन्दप्रसाद शर्मा काइरालाले निर्वाचन सम्बन्धी कानुनलाई संशोधन गर्न सरकार...

  चीन आक्रमणको अन्तिम तयारीमा छः ताइवान

  चीन आक्रमणको अन्तिम तयारीमा रहेको ताइवानका विदेशमन्त्री जोसेफ वुले बताएका छन्। सीमा क्षेत्रमा चीनले गरेको...

  देशभरका नासुले आज आन्दोलन गर्ने

  तलब फरक भएको भन्दै देशभरका नायब सुब्बा(नासु)ले आज मंगलबार आन्दोलन गर्ने भएका छन्। सरकारले असमान...