News Portal

 • भक्तपुरमा मजदुरी गर्ने युवकलाई नक्कली भान्जा बनाएर मृगौला झिकेपछि डाक्टरसहित ५ पक्राउ

  भक्तपुर, ३० असोज
  १७७० पटक
  भक्तपुर, ३० असोज

  मृगौला झिकेर बेच्ने कार्यमा अस्पतालकै संलग्नता भेटिएको छ । ललितपुरको पुल्चोकमा रहेको निदान अस्पतालले यस्तो काम गरेको भेटिएको हो ।

  अस्पतालले एक व्यक्तिको मृगौला झिकेर अर्कै व्यक्तिलाई बेचेको खुलेपछि प्रहरीले उक्त अस्पतालका (प्रमुख कार्यकारी अधिकृत) सीइओसहित पाँच जनालाई पक्राउ गरेको छ । साथै प्रहरीले मृगौला किन्ने व्यक्तिलाई पनि पक्राउ गरेको छ ।

  बुधवार प्रहरीको मानव बेचबिखन अनुसन्धान ब्युरोले पत्रकार सम्मेलन गरी मृगौला बेचबिखनमा संलग्नलाई पक्राउ गरिएको जनाएको हो । प्रहरीले अस्पतालका सीईओ विपेन्द्र प्रधान, अस्पतालका कानुनी सल्लाहकार कुमुदकुमार भट्टराई, अस्पतालका डाक्टर राजेश पन्त, मिर्गौला लिने बिरामी शंकरलाल लामा र जिल्ला प्रशासन कार्यलयका शाखा अधिकृत रामचन्द्र आलेलाई पक्राउ गरेको छ । उनीहरुलाई प्रहरीको मानव बेचबिखन अनुसन्धान व्यूरोले पक्राउ गरेको हो ।

  ब्युरोका अनुसार काभ्रे स्थायी घर भई हाल भक्तपुर बस्ने एक युवकलाई प्रलोभनमा पारी झुक्याएर मृगौला झिकिएपछि उनीहरु पक्राउ परेका हुन् । भक्तपुरको एक गलैँचा कारखानामा काम गर्ने ती युवकलाई ३ लाख रुपैया दिएर नक्कली भान्जा बनाइ मृगौला झिकिएको तथ्य बाहिर आएको छ । सानै उमेरमा भक्तपुर पसेका पिडित युवक इटाभट्टा, होटल, बसकाे सहचालक हुँदै गलैचा मजदुरकोरुपमा भक्तपुरमा मजदुरी गर्दै आएका छन् । उनको गरिबीको फाइदा उठाई आर्थिक प्रलोभनमा पारी मृगौला झिकिएको बताइएको छ । प्रचलित कानुनले पैसा लिएर मृगौला लिनदिन नपाइँने व्यवस्था गरेको छ ।ब्यूरोका प्रवक्ता एसपी गोविन्द थपलियाले घटनामाथि थप अनुसन्धान भैरहेको भनेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पत्रकार सिलवाललाई पितृशोक

  प्रेस सेन्टर नेपाल भक्तपुरका कोषाध्यक्ष, नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरका सदस्य एवं जनगर्जन पत्रिकाका...

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...