News Portal

 • सरकारले भक्तपुर खरिपाटीका त्रसित स्थानीयका लागि घरदैलो अभियान गर्दै

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता६ फागुन २०७६
  ३४६ पटक
  ६ फागुन २०७६

  काठमाडौं । सरकारले चीनको कोरोना प्रभावित क्षेत्रबाट ल्याइएका १ सय ७५ जना नेपाली राखिएको भक्तपुरको खरिपाटीस्थित क्वारेन्टाइन क्षेत्रमा  घरदैलो अभियान शुरु गरेको छ । खरिपाटीमा क्वारेन्टाइन स्थल बनाउन शुरु गर्दादेखि नै आफूहरुमा भाइरसको संक्रमण फैलिने त्रासमा स्थानीयले विरोध गरीरहेकाले जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले घरदैलो अभियान शुरु गरेको हो ।

  प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमकला पाण्डेको नेतृत्वमा सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी दिलीप लामिछाने, महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रहरी उपरीक्षक सविन प्रधान, नेपाली सेना वीरदल गणका गणपति महासेनानी शिव पौडेल, सशस्त्र प्रहरी गुहेश्वरी गण दुवाकोटका सशस्त्र प्रहरी उपरीक्षक विश्वराज भट्टराईलगायत संयुक्त सुरक्षाकर्मीको टोली यतिबेला भक्तपुरको स्थानीयको घर–घरमा पुगेर कोरोना भाइरसको विषयमा सचेतनामूलक अभियान गरीरहेका छन् ।

  घरदैलो अभियानमा खटिएकाहरुले खरिपाटी, बाँसघारी क्षेत्रका बासिन्दालाई कोरोना भाइरसको जोखिम न्यूनीकरण, बच्ने उपाय र क्वारेन्टाइनमा रहेका नेपालीको सुरक्षित अवस्थाका बारेमा जानकारी गराउँदै हिडेको छ ।

  स्थानीय सरकारले खरिपाटी क्षेत्रका बासिन्दामा कोरोनाको त्रास कम गराउन स्थानीयकै लागि छुट्टै हेल्थ डेस्क समेत स्थापना गरिएको छ ।खरिपाटी क्षेत्रका स्थानीयका लागि राखिएको हेल्थ डेस्कमा दैनिक निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच एवं औषधि वितरणको व्यवस्था समेत गरिएको छ ।

  चीनको उहानबाट फर्काएर खरिपाटीस्थित क्वारेन्टाइनमा राख्दा सङ्क्रमणको त्रासले स्थानीयवासीले घर छाड्न थालेपछि सरकारले स्थानीयवासीलाई त्रासबाट मुक्त बनाउन र दैनिक जीवनयापनमा सहज बनाउन घरदैलो अभियान शुरु गरिएको महासेनानी शिव पौडेलले बताए ।सरकारले आफुहरुलाई सचेतना नै नदिइ क्वारेन्टाइन स्थाल बनाउदा आफुहरु त्रासमा रहेको स्थानीय राजाराम भण्डारीले बताए ।

  सरकार आफैँले यहाँका बासिन्दालाई आतङ्कित बनायो, लुकेर क्वारेन्टाइन बनाउँदा यो समस्या आएको हो, शुरुमै यहाँका जनतालाई तथ्य कुरा जानकारी गराएको भए, चेतना अभिवृद्धि गरेको भए र स्थानीयवासीसँग बेलाबेलामा अन्तरक्रिया गरेको भए कुनै पनि विरोध आउँदैनथ्यो,’ भण्डारीले भने, ‘अब घरदैलो कार्यक्रम दिएर ढिलै भनेपनि सचेतना दिन आउनुभएको छ । स्थानीयको त्रास अब कम हुन्छ ।’

  सरकारले खरिपाटीका स्थानीयलाई सचेतना अभियान शुरु गरेपछि यसअघि बिरोध जनाएका स्थानीयहरु खुसी भएका छन् । सरकारले चीनको उहानबाट उद्धार गरेर ल्याएका १ सय ७५ जनालाई खरिपाटीस्थित नेपाल विद्युत् प्राधिकरणमा बनाइएको क्वारेन्टाइनमा राखेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देशभरका सबै वडा कमिटी गठन गर्न माओवादी केन्द्रको निर्देशन

  नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकले आज दुई निर्णय गरेको छ । आइतबार पार्टी केन्द्रीय...

  त्रिविमा आंशिक शिक्षकको तालाबन्दी

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय (त्रिवि) मा आंशिक शिक्षकले विभिन्न माग राख्दै एक सातादेखि तालाबन्दी गरेका छन् ।...

  सभामुखको पहलपछि सरकारी तलब भत्ता सरकारी बैंकबाट

  अब सांसदले तलबभत्ता सरकारी बैंकबाट पाउने भएका छन् । संसद सचिवालयले केही महिनायता पहल गरेर...

  नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश

  नेपालका ८ युवा नर्वे सेनामा भर्ती भएका छन् । नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश यो...

  पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ, भक्तपुरका निवर्तमान कोषाध्यक्ष एवं श्रमजिवी पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक परेको छ ।...