News Portal

 • सरकारलाई नेकपा भक्तपुरका सचिव डीपी ढकालको सुझाव : घरघरमा उधारोमा खाद्यान्न पठाउँ

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १८ चैत
  १६४२ पटक
  भक्तपुर, १८ चैत

  वर्तमान कम्युनिष्ट सरकारले लकडाउनको संकटमा तल्लो वर्गलाई राहत दिनुपर्ने सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका भक्तपुर जिल्ला सचिव डीपी ढकालले सुझाव दिएका छन् ।

  सरकारले चैत ११ देखि गरेको बन्दाबन्दी (लकडाउन) को आदेश पछि गरीब घरपरिवारमा अर्को विपत्ति आएको उनको भनाइ छ । ” कोभिड १९ को अन्तराष्ट्रिय विपत्ति त छदैछ । गरीबहरुको घरको चुल्हो नबल्ने स्थिति नहोस् भन्नेमासमेत सरकारले बेलैमा सोच्नुपर्छ।” भक्तपुर पोस्टसंग उनले भने ।

  नेकपा भक्तपुर जिल्ला कमिटीका सचिव समेत रहेका अर्थराजनीतिका लेखक एवं विश्लेषक बौद्धिक युवा नेता ढकालले तल्लो वर्गमा उत्पन्न समस्याको समाधानको लागि सरकारले वडा मार्फत घरघरमा उधारोमा न्युनतम आवस्यक खाद्यान्न र पैसा समेत उपलब्ध गराउन सुझाव दिएका छन् । प्रत्येक वडा कार्यालय मार्फत प्रत्येक परिवारमा न्युनतम आवस्यकताका बस्तु पुर्याउदा जनतालाई राहत हुने र सरकारप्रति नागरिकको सहानुभुती रहने उनको ठम्याई छ ।

  युवा नेता ढकालले १ बोरा चामल, ५ केजि दाल, २ केजि गेडागुडी २ केजि चिनी ,१ केजि मस्यौरा, १ लिटर तेल, ५ केजि च्युरा, १ किलो नुन, १ विधुतिय हिटर वा ग्यास र केहि साबुनकोसमेत प्याकेट बनाएर घरघरमा उधारोमा बाढ्नुपर्ने बताए । त्यतिमात्र होइन, विपतको अवस्थामा अत्यावस्यक औषधी उपचार लगायत खर्च हुनसक्ने हुँदा पाँच हजार ऋण उपलब्ध गराउन समेत सरकार समक्ष उनले अनुरोध गरेका छन् ।

  यति गर्न सके धेरै हद सम्म जनजीविकाको समस्या समाधान हुन्छ,सक्नेले लक डाउन पछि तिर्नेछ्न् र नसक्नेलाई राज्यले पछि हेरे भैहाल्छ ।” उनको तर्क छ ।

  लक डाउनमा पैसा हुनेले पनि घरमै राखेको अवस्था नहुने हुँदा हुनेखाने वर्ग पनि समस्यामा रहेका हुनसक्ने उनले बताए । सरकारले घरघरमा प्याकेट पठाउँदा कालोबजारी नहुने र जनता घर बाहिर निस्कने अवस्थाको पनि अन्त्य हुने उनले जिकिर गरेका छन् ।

  ”अत्यावस्यक सामाग्री घरमै आउने भएपछि मानिसहरु घर बाहिर पनि निस्कनुपरेन । यसले एकातर्फ जनताले राहत पाउने त छदैछ । अर्कोतर्फ कोभिड १९ विरुद्ध घरमै बसेर लड्न सरकारले गरेको आह्वान पनि सार्थक हुन्छ ।” नेता ढकालको भनाइ छ ।

  यो काम संघ, प्रदेश वा स्थानीय सरकार समेतले गर्न सक्ने सानो काम भएको उनको दावी छ । सरकारले संकटको बेलामा आफ्नो उपस्थिति बढाउनुपर्नेमा जोड दिँदै नेता ढकालले तब मात्र जनताले सरकारको आदेश आदरसाथ सजिलै मान्ने वातावरण बन्ने बिचार व्यक्त गरेका छन् । उनले कोभिड १९ विरुद्ध सरकारले चाहेमा स्वयंसेवा लगायत सक्रियताको लागि भक्तपुर पार्टी पंति तयार रहेको समेत जिकिर गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा तात्यो माओवादी केन्द्र : एकैदिन पाँच वडाका कार्यक्रम, ताथलीमा नयाँ कमिटी

  भक्तपुरमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र)ले आफ्नो सांगठनिक गतिविधि बढाएको छ । केपी ओली सरकार...

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...