News Portal

 • स्वाब संकलन गर्न भक्तपुर अस्पतालमा पीपी बुथ स्थापना : नेपालमै भयाे दोश्रो

  संजीप शुभचिन्तक भक्तपुर, २५ चैत
  १९७२ पटक
  भक्तपुर, २५ चैत

  दुधपाटी स्थित भक्तपुर अस्पतालमा पीपी बुथ स्थापना गरिएकाे छ । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) संक्रमितको परीक्षणमा सुरक्षित मानिएको पर्सनल प्रोटेक्टिभ बुथ भक्तपुर अस्पतालमा स्थापना गरिएको हो ।

  कोरानो भाइरस (कोभिड १९) सम्भावित संक्रमितको परीक्षणमा यसले स्वास्थ्यकर्मीलाई सुरक्षित राख्ने भएकाले भक्तपुर अस्पतालले यो कोरियन प्रविधि भित्राएको अस्पताल विकाश समितिका अध्यक्ष मिलन सुवालले बताए । सम्भावित संक्रमितको भिटिएम टेस्टका लागि नाक र घाँंटीबाट र्याल निकाल्ने प्रयोजनका लागि यो बुथ प्रयोग गरिने अध्यक्ष सुवालले जानकारी दिए । ”कोभिड १९ विरुद्ध हामी स्वास्थ्यकर्मीको नेतृत्वमा लडाई लडिरहेका छौं । हाम्रा स्वास्थ्यकर्मीलाई सुरक्षित राख्नु हाम्रो पहिलो काम भएकोले उहाँहरुको लागि यो बुथ ल्याएका हौँ ।” भक्तपुर पोस्टसंग उनले भने ।

  अस्पतालको मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट डा. सुमित्रा गौतमका अनुसार चिकित्सकले बुथभित्र बसेर सम्भावित संक्रमितको नाक र घाँंटीबाट र्याल निकाल्दा कोरोना रोग सर्ने सम्भावना हुँदैन । यसले चिकित्सकलाई कोरोना संक्रमित पहिचान गर्न थप आँट प्राप्त हुने र उनीहरुमा थप आत्मविश्वास पैदा हुने विश्वास लिइएको छ । र्याल निकाल्दा चिकित्सक बुथभित्र र सम्भावित संक्रमित बुथको बाहिर बस्नेगरी यसको आविस्कार भएको छ ।

  अझ उल्लेखनीय कुरा यो छ कि यो बुथ काठमाडौं बिल्डर्स प्रालि, भक्तपुरले बनाएको हो । समाजसेवीको रुपमा रहेका डा महाविर पुनः अध्यक्ष रहेको राष्ट्रिय अनुसन्धान केन्द्रको सहयोगमा यो बुथ काठमाडौं बिल्डर्स प्रालि, भक्तपुरले वनाएको भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी प्राप्त भएको छ । सोमबार मात्र महाराजगंज स्थित त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा यो बुथ हस्तान्तरण गरेको काठमाडौं बिल्डर्स प्रालि, भक्तपुरले मंगलवार भक्तपुर अस्पताललाई हस्तान्तरण गरेको हो । यससंगै पीपी बुथ राख्ने भक्तपुर अस्पताल नेपालमै दोश्रो भएको छ ।

  भक्तपुर अस्पतालले हालसम्म ७४ व्यक्तिको स्वाब लिएर परीक्षणको लागि टेकु पठाइसकेको छ । जसमा ६० रिपोर्ट आइसकेका छन् र भाग्यवश ती सबै रिपोर्टमा कोरोना नेगेटिभ आएको छ । अब भक्तपुर अस्पतालले भक्तपुर जिल्लामा चैतभित्र विदेशबाट आएर बसिरहेकाहरु सबैको स्वाब संकलन गर्ने बताइएको छ । भक्तपुर अस्पताल बागमती प्रदेश सरकार मातहत संचालित अस्पताल हो ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...