News Portal

 • भक्तपुर घर भएका सहकुल थापा डिआईजीमा सिफारिस

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २९ चैत
  ३७९२ पटक
  भक्तपुर, २९ चैत

  नेपाल प्रहरीको रिक्त रहेको १० प्रहरी नायव महानिरीक्षक(डिआईजी) पदमा १० जना प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक(एसएसपी) बढुवाका लागि सिफारिस भएका छन् । गृहमन्त्रालयले गठन गरेको बढुवा समितिले उनीहरुलाई बढुवा सिफारिस गरेको हो ।

  सोमबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले डिआइजीको दरबन्दी १४ कायम गरेपछि रिक्त १० पदका लागि १० एसएसपीहरू शुक्रबार सिफारिसमा परेका हुन् ।प्रहरी नियमावली, २०७१ को नियम २७ को उप–नियम(४) बमोजिम उनीहरूलाई बढुवा गरिएको हो ।

  ३४ एसएसपीहरूबाट डिआईजीमा बढुवा सिफारिस हुने १० एसएसपीहरूमा भक्तपुर घर भएका एसएसपी सहकुल बहादुर थापा पनि परेका छन् । बढुवा समितिले उनको नाम पाँच नम्बरमा सिफारिस गरेको छ ।

  डिआइजी बढुवाको सिफारिसमा परेका एसएसपी सहकुल बहादुर थापा सूर्यविनायक नगरपालिकास्थित नलिनचोक पलासेँका स्थायी वासिन्दा हुन् । पिता गणेशबहादुर थापा र माता ललितकुमारीका छोरा सहकुल बहादुर थापा २०४९ सालमा प्रहरी निरीक्षकबाट नेपाल प्रहरी सेवामा प्रवेश गरेका थिए । उनी २०७५ सालमा एसएसपीमा बढुवा भएका हुन् । हाल उनी महानगरीय अपराध महाशाखाका प्रमुखको रुपमा कार्यरत छन् । केहि दिन अघि मात्र थर्मोगन कालोबजारी गर्ने एक ठूला व्यवसायीलाई समात्न सकेको जस उनले पाएका छन् भने चिनीयाँ ह्याकर समात्ने देखि कृषि विकाश बैंकबाट पाँच अर्व ह्याक गर्ने योजना असफल बनाउने सम्मको श्रेय उनले महाशाखा प्रमुखको रुपमा हासिल गरेका छन् । डिआइजी बढुवाको सिफारिसमा परेका थापा नेपाल प्रहरीको सर्वोच्च पद प्रहरी महानिरीक्षकको समेत प्रवल दावेदार मानिएका छन् ।

  उनीसंगै डिआईजीमा बढुवा सिफारिस हुनेमा एसएसपीहरु घनश्याम अर्याल, प्रकाशजंग कार्की, वसन्त कुमार पन्त, ईश्वर बाबु कार्की,  धिरज प्रताप सिंह, वसन्त कुमार लामा, रबिन्द्र बहादुर धानुक, उत्तम राज सुवेदी र अरुण कुमार बि.सी. रहेका छन् ।

  सच्याइएको : थापा पाँचौ नम्बरमा सिफारिस हुनुपर्नेमा अन्यथा भएकोले सच्याइएको छ । : सम्पादक

  हेर्नुस् सिफारिस सूची

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भूवन र दीपाश्रीको सम्बन्ध चिसिएको चर्चा हल्ला मात्रै !

  सर्वाधिक ग्रस कमाई गर्न सफल चलचित्र ‘छक्का पन्जा’का ३ वटै सिरिजका कारण निर्देशक दीपाश्री निरौला...

  फेरी घट्यो सुनको मुल्य

  नेपाली बजारमा आज (सोमबार) सुनको भाउ घटेको छ । नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार हिजो...

  माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक स्थगित

    नेकपा माओवादी केन्द्रको आज दिउँसो तय गरिएको स्थायी समिति बैठक स्थगित भएको छ ।...

  कलाकार किरण केसीको भन्दै कब्जा गरिएको जग्गा उनको नभएको पुष्टि

  पछिल्लो समय चितवनको दुर्गम मानिने माडी क्षेत्रमा शहरीयाहरुको आकर्षण बढेको छ । चितवनका मात्र नभई...

  म्याद गुज्रेका सामानहरुमा नँया मिति राखी बिक्री बितरण गर्नेहरु पक्राउ

  म्याद गुज्रेका कस्मेटिक्स सामानहरुमा नँया मिति राखी बिक्री बितरण गर्ने दुइ जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको...