News Portal

 • भक्तपुर घर भएका सहकुल थापा डिआईजीमा सिफारिस

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २९ चैत
  ४४१७ पटक
  भक्तपुर, २९ चैत

  नेपाल प्रहरीको रिक्त रहेको १० प्रहरी नायव महानिरीक्षक(डिआईजी) पदमा १० जना प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक(एसएसपी) बढुवाका लागि सिफारिस भएका छन् । गृहमन्त्रालयले गठन गरेको बढुवा समितिले उनीहरुलाई बढुवा सिफारिस गरेको हो ।

  सोमबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले डिआइजीको दरबन्दी १४ कायम गरेपछि रिक्त १० पदका लागि १० एसएसपीहरू शुक्रबार सिफारिसमा परेका हुन् ।प्रहरी नियमावली, २०७१ को नियम २७ को उप–नियम(४) बमोजिम उनीहरूलाई बढुवा गरिएको हो ।

  ३४ एसएसपीहरूबाट डिआईजीमा बढुवा सिफारिस हुने १० एसएसपीहरूमा भक्तपुर घर भएका एसएसपी सहकुल बहादुर थापा पनि परेका छन् । बढुवा समितिले उनको नाम पाँच नम्बरमा सिफारिस गरेको छ ।

  डिआइजी बढुवाको सिफारिसमा परेका एसएसपी सहकुल बहादुर थापा सूर्यविनायक नगरपालिकास्थित नलिनचोक पलासेँका स्थायी वासिन्दा हुन् । पिता गणेशबहादुर थापा र माता ललितकुमारीका छोरा सहकुल बहादुर थापा २०४९ सालमा प्रहरी निरीक्षकबाट नेपाल प्रहरी सेवामा प्रवेश गरेका थिए । उनी २०७५ सालमा एसएसपीमा बढुवा भएका हुन् । हाल उनी महानगरीय अपराध महाशाखाका प्रमुखको रुपमा कार्यरत छन् । केहि दिन अघि मात्र थर्मोगन कालोबजारी गर्ने एक ठूला व्यवसायीलाई समात्न सकेको जस उनले पाएका छन् भने चिनीयाँ ह्याकर समात्ने देखि कृषि विकाश बैंकबाट पाँच अर्व ह्याक गर्ने योजना असफल बनाउने सम्मको श्रेय उनले महाशाखा प्रमुखको रुपमा हासिल गरेका छन् । डिआइजी बढुवाको सिफारिसमा परेका थापा नेपाल प्रहरीको सर्वोच्च पद प्रहरी महानिरीक्षकको समेत प्रवल दावेदार मानिएका छन् ।

  उनीसंगै डिआईजीमा बढुवा सिफारिस हुनेमा एसएसपीहरु घनश्याम अर्याल, प्रकाशजंग कार्की, वसन्त कुमार पन्त, ईश्वर बाबु कार्की,  धिरज प्रताप सिंह, वसन्त कुमार लामा, रबिन्द्र बहादुर धानुक, उत्तम राज सुवेदी र अरुण कुमार बि.सी. रहेका छन् ।

  सच्याइएको : थापा पाँचौ नम्बरमा सिफारिस हुनुपर्नेमा अन्यथा भएकोले सच्याइएको छ । : सम्पादक

  हेर्नुस् सिफारिस सूची

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...