News Portal

 • कोभिड-१९ काे उच्च जोखिममा भक्तपुरस्थित यातायात कार्यालय

  संजीप शुभचिन्तक भक्तपुर, ३ साउन
  १०३१ पटक
  भक्तपुर, ३ साउन

  भक्तपुरको नपलीस्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयमा कोभिड १९ काे जोखिम उच्च देखिएको छ । सेवाग्राहीहरुले असुरक्षितरुपमा सेवा लिनुपरेपछि यहाँ कोभिड १९ काे जोखिम उच्च देखिएको हो ।

  लकडाउन खुकुलो भए संगै दैनिक हजारको हाराहारीमा यहाँ सेवाग्राहीहरुले सेवा लिइरहेका कार्यालय प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई बताउँछन् । तर, यहाँ सेवाग्राहीहरुले स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना गरेका भने पाइएको छैन ।

  असार १ देखि खुलेका सरकारी कार्यालयहरुमा सेवा प्रवाह गर्न स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना गर्नु अनिवार्य गरिएको छ । सो सम्बन्धमा जिल्ला प्रशासन कार्यालय, भक्तपुरले एक सूचना नै जारी गरी सरकारी कार्यालयहरुले अनिवार्य रुपमा सामाजिक दुरी कायम गराउनुपर्ने तथा हात धुन सावुनपानी र सेनीटाइजरको व्यवस्था मिलाउनुपर्ने बताइएको छ भने सो पालना गर्न सेवाग्राहीलाई समेत अनिवार्य गरिएको छ । तर, भक्तपुरको नपलीस्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयमा पुग्दा मानिसहरु एकापसमा टासिएरै सेवा लिन तछाडमछाड गरिरहेका दृश्य देख्न सकिन्छ । हेर्दा यस्तो लाग्छ मानौं उनीहरु हात धुने वा सेनी टाइजर प्रयोग गर्नेबारे पूरै बेखबर छन् ।

  यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई पनि सेवाग्राहीले असुरक्षित रुपले सेवा लिइरहेको स्वीकार गर्दछन् । कार्यालयले सामाजिक दूरी कायम गर्न उभिने ठाउँ तोकिदिएको भएपनि सेवाग्राहीले त्यसलाई तोड्ने गरेको र हात धुने कुरामा उनीहरुले ध्यान नदिएको कार्यालय प्रमुख भट्टराईको भनाइ छ ।

  मानिसहरु बैंकहरुमा सामाजिक दुरी र हात धुने कार्य पूरा गरी सेवा लिइरहँदा यहाँस्थित नेपाल इन्भेस्टमेन्ट बैंकको काउन्टरमा समेत कुनै स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना भएको देखिदैन । दैनिक लाखौँ राजस्व उठाउने यहाँको अवस्था हेर्दा लाग्छ, सरकार जनताप्रति पूरै लापरवाह छ र, जसरी भएपनि कर उठाउने ध्याउन्नमा लागेको छ ।

  ”आफू मात्र सुरक्षित भएर के गर्नु ? यहाँ आएपछि पूरै असुरक्षाको महसुस भैरहेको छ । स्वास्थ्यको जोखिम लिएरै कर तिर्न बाध्य बनेको छु ।” कोटेश्वरबाट आएका एक सेवाग्राहीले भक्तपुर पोस्टसंग भने । सेवाग्राहीको मात्र होइन,स्थानीयको पनि कार्यालयका कारण आफूहरु कोभिडको जोखिममा परेको गुनासो छ । धेरै ठाउँबाट सेवाग्राही आउने र उनीहरु यहाँ लापरवाह हिड्ने तथा होटल,पसलहरु प्रयोग गर्ने भएकोले पनि आफूहरुले असुरक्षित महसुस गर्ने गरेको स्थानीयले गुनासो गरेका हुन् ।

  यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई भने कार्यालयको कमजोरी मान्न तयार छैनन् । आफूहरुले स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना गरेर सेवा लिन जति आग्रह गरेपनि सेवाग्राहीले अटेर गरेको उनको जिकिर छ । ” उहाँहरुका कारण हामी पनि असुरक्षित महसुस गरिरहेका छौं ।” भट्टराईले भने । उनले सेक्युरिटी कर्मचारी नभएकाले सेवाग्राहीलाई बाध्य बनाउन नसकेको बताए ।”हामीले भनेको उहाँहरु मान्नु नै हुन्न । भित्रबाट जति कराए पनि बाहिर भद्रगोल भीड गरेर बस्नुहुन्छ । काम गर्नु कि कराएर बस्नु ?” कार्यालयका प्रमुख भट्टराईले उल्टै प्रतिप्रश्न गरे ।

  भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना नगर्नेलाई कारवाही हुने बताइन् । ”यदि तोकिएको सुरक्षा मापदण्ड पालना गरिएको छैन भने संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन, २०२० अनुसार कारवाही हुन्छ ।” उनले भनिन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...

  बिजुक्छेसंग उत्तर कोरियाली राजदुतले खोले आन्तरिक कुरा

  नेपालका लागि प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरियाका राजदूत जो योङ मानले आफ्नो देशको आणविक शक्तिबारे अवगत गराएका...