News Portal

 • कोभिड-१९ काे उच्च जोखिममा भक्तपुरस्थित यातायात कार्यालय

  संजीप शुभचिन्तक भक्तपुर, ३ साउन
  १५१० पटक
  भक्तपुर, ३ साउन

  भक्तपुरको नपलीस्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयमा कोभिड १९ काे जोखिम उच्च देखिएको छ । सेवाग्राहीहरुले असुरक्षितरुपमा सेवा लिनुपरेपछि यहाँ कोभिड १९ काे जोखिम उच्च देखिएको हो ।

  लकडाउन खुकुलो भए संगै दैनिक हजारको हाराहारीमा यहाँ सेवाग्राहीहरुले सेवा लिइरहेका कार्यालय प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई बताउँछन् । तर, यहाँ सेवाग्राहीहरुले स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना गरेका भने पाइएको छैन ।

  असार १ देखि खुलेका सरकारी कार्यालयहरुमा सेवा प्रवाह गर्न स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना गर्नु अनिवार्य गरिएको छ । सो सम्बन्धमा जिल्ला प्रशासन कार्यालय, भक्तपुरले एक सूचना नै जारी गरी सरकारी कार्यालयहरुले अनिवार्य रुपमा सामाजिक दुरी कायम गराउनुपर्ने तथा हात धुन सावुनपानी र सेनीटाइजरको व्यवस्था मिलाउनुपर्ने बताइएको छ भने सो पालना गर्न सेवाग्राहीलाई समेत अनिवार्य गरिएको छ । तर, भक्तपुरको नपलीस्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयमा पुग्दा मानिसहरु एकापसमा टासिएरै सेवा लिन तछाडमछाड गरिरहेका दृश्य देख्न सकिन्छ । हेर्दा यस्तो लाग्छ मानौं उनीहरु हात धुने वा सेनी टाइजर प्रयोग गर्नेबारे पूरै बेखबर छन् ।

  यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई पनि सेवाग्राहीले असुरक्षित रुपले सेवा लिइरहेको स्वीकार गर्दछन् । कार्यालयले सामाजिक दूरी कायम गर्न उभिने ठाउँ तोकिदिएको भएपनि सेवाग्राहीले त्यसलाई तोड्ने गरेको र हात धुने कुरामा उनीहरुले ध्यान नदिएको कार्यालय प्रमुख भट्टराईको भनाइ छ ।

  मानिसहरु बैंकहरुमा सामाजिक दुरी र हात धुने कार्य पूरा गरी सेवा लिइरहँदा यहाँस्थित नेपाल इन्भेस्टमेन्ट बैंकको काउन्टरमा समेत कुनै स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना भएको देखिदैन । दैनिक लाखौँ राजस्व उठाउने यहाँको अवस्था हेर्दा लाग्छ, सरकार जनताप्रति पूरै लापरवाह छ र, जसरी भएपनि कर उठाउने ध्याउन्नमा लागेको छ ।

  ”आफू मात्र सुरक्षित भएर के गर्नु ? यहाँ आएपछि पूरै असुरक्षाको महसुस भैरहेको छ । स्वास्थ्यको जोखिम लिएरै कर तिर्न बाध्य बनेको छु ।” कोटेश्वरबाट आएका एक सेवाग्राहीले भक्तपुर पोस्टसंग भने । सेवाग्राहीको मात्र होइन,स्थानीयको पनि कार्यालयका कारण आफूहरु कोभिडको जोखिममा परेको गुनासो छ । धेरै ठाउँबाट सेवाग्राही आउने र उनीहरु यहाँ लापरवाह हिड्ने तथा होटल,पसलहरु प्रयोग गर्ने भएकोले पनि आफूहरुले असुरक्षित महसुस गर्ने गरेको स्थानीयले गुनासो गरेका हुन् ।

  यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका प्रमुख विमलप्रसाद भट्टराई भने कार्यालयको कमजोरी मान्न तयार छैनन् । आफूहरुले स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना गरेर सेवा लिन जति आग्रह गरेपनि सेवाग्राहीले अटेर गरेको उनको जिकिर छ । ” उहाँहरुका कारण हामी पनि असुरक्षित महसुस गरिरहेका छौं ।” भट्टराईले भने । उनले सेक्युरिटी कर्मचारी नभएकाले सेवाग्राहीलाई बाध्य बनाउन नसकेको बताए ।”हामीले भनेको उहाँहरु मान्नु नै हुन्न । भित्रबाट जति कराए पनि बाहिर भद्रगोल भीड गरेर बस्नुहुन्छ । काम गर्नु कि कराएर बस्नु ?” कार्यालयका प्रमुख भट्टराईले उल्टै प्रतिप्रश्न गरे ।

  भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्डको पालना नगर्नेलाई कारवाही हुने बताइन् । ”यदि तोकिएको सुरक्षा मापदण्ड पालना गरिएको छैन भने संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन, २०२० अनुसार कारवाही हुन्छ ।” उनले भनिन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...